Práve čítate
Adopcie slávnych osobností: Koľko detí majú Sandra Bullock, Tom Cruise či Madonna
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Adopcie slávnych osobností: Koľko detí majú Sandra Bullock, Tom Cruise či Madonna

adopcie slavnych osobnosti angelina jolie
angelina jolie deti adopcie
Katherine Heigl deti
madonna deti adopcia
hugh jackman adoptovane deti +5
Zobraziť galériu
angelina jolie deti adopcie

Mnohí z nás ešte dnes stereotypne považujú adopcie slávnych osobnosti za charitu a pomoc svetu, na ktorú sa máme my všetci pozerať s úsmevom. Každé dieťa, ktoré sa vymaní zo zovretia detského domova alebo sirotinca adopciou, je predsa kus zachráneného sveta. A nezáleží na tom, či ste to vy alebo Hugh Jackman či Angelina Jolie. Navyše, sláva a peniaze mnohé celebrity neušetria pred nevôľou vlastného tela, ktoré im nedovolí mať biologické deti.

ANGELINA JOLIE

 • 3 biologické deti
 • 3 adoptované deti
angelina jolie deti adopcie slávnych osobností

Herečka Angelina Jolie je spomedzi svetových celebrít snáď tou najznámejšou, čo sa adopcie detí týka. Jej kŕdeľ tvoria tri adoptované a tri vlastné deti, ktoré splodila spoločne so svojim bývalým manželom, hercom Bradom Pittom. Angelina sa rozhodla pre adopciu prvýkrát, keď počas nakrúcania filmu Lara Croft: Tomb Rider navštívila Kambodžu. To, čo na vlastné oči videla v tejto krajine tretieho sveta, bolo pre ňu silným impulzom. Začala sa preto venovať humanitárnej činnosti, pomoci deťom a ženám v rozvojových krajinách.

Kambodža sa teda stala krajinou, v ktorej si Angelina v roku 2002 adoptovala svoje prvé dieťa, chlapca Maddoxa. V roku 2005 si adoptovala dcéru Zaharu z Etiópie a už o rok neskôr priviedla na svet prvé biologické dieťa, dievčatko Shiloh. Porodila v Namíbii. Spoločne s vtedajším manželom Bradom Pittom si v roku 2008 adoptovali ešte aj chlapca Paxa z Vietnamu, neskôr, ešte v tom istom roku, porodila dvojičky – chlapca Knoxa a dievčatko Vivienne vo francúzskom Nice. Po rozvode Angeliny a Brada sú všetky deti v jej starostlivosti.

MADONNA

 • 2 biologické deti
 • 4 adoptované deti
madonna deti adopcia adopcie slávnych osobností

Rok 1996 bol pre Madonnu, nazývanú „kráľovnou popu“, prelomový. Na obrazovkách triumfovala, stvárnila veľmi oceňovanú rolu Evy Perón (prvej dámy Argentíny) v muzikáli Evita a splnil sa jej sen stať sa matkou. Po narodení dcéry Lourdes sa Madonne podarilo pretvoriť svoj dovtedajší image a o necelé štyri roky neskôr privítala na svet aj syna Rocca. V tej dobe sa začala venovať charitatívnej činnosti, založila organizáciu Ray of Light Foundation, ktorá sa venuje myšlienke svetového mieru, rovnoprávnosti a vzdelávaniu. Založila tiež neziskovú charitatívnu organizáciu Raising Malawi na pomoc v boji s extrémnou chudobou, utrpením a vzdelávaním jedného milióna sirôt v africkom štáte Malawi.

Sama si adoptovala štyri osirelé deti z tejto krajiny. Najprv dcéru Mercy a syna Davida, v roku 2017 potvrdila adopciu ďalších dvoch malawských sirôt, dvojičiek Estere a Stelly. Madonna sa k adopciám vyjadrila takto: „Občas som zavrela oči a premýšľala – Prečo nie je moja kuchyňa naplnená tancujúcimi deťmi? Je tak veľa detí, ktoré potrebujú domov. Pomyslela som si – Načo ešte čakáš? Tak to urob!“

KATHERINE HEIGL

 • 1 biologické dieťa
 • 2 adoptované deti
Katherine Heigl deti adopcie slávnych osobností

Hviezda filmu Chceš ma, chcem ťa Katherine Heigl vždy chcela rodinu podobnú tej, v ktorej vyrastala. Jej adoptívna sestra pochádza z Južnej Kórey, aj preto sa herečka rozhodla, že si adoptuje dieťa práve odtiaľ. A tak si v roku 2007 spoločne s manželom, hudobníkom Joshom Kelleym, adoptovali dievčatko Nancy z Južnej Kórey so špeciálnymi potrebami. Potrebovala otvorenú operáciu srdca, pretože trpela srdcovou vadou. Na základe tejto a predošlých udalostí z jej života je dnes Heigl hovorkyňou neziskovej organizácie Donate Life America. Tá si kladie za cieľ zvýšiť počet darovaných orgánov, aby boli k dispozícii na záchranu životov pri transplantáciách. O tri roky neskôr, v roku 2010, si adoptovali afroamerické dievčatko Adelaide. Katherine prezradila, že už jednoducho chcela byť mamou. Prednosť dali adopcii pred vlastným bábätkom, no v roku 2016 priviedli spolu s manželom do rodiny aj biologického syna, ktorý dostal meno Joshua.

HUGH JACKMAN

 • 2 adoptované deti
hugh jackman adoptovane deti

Dôkazom toho, že za peniaze si človek nedokáže kúpiť všetko, sú herec Hugh Jackman s manželkou. Predstaviteľovi populárneho X-Mana a vášnivému filantropovi spoločne s manželkou, austrálskou herečkou Deborrou-Lee Furness, nebolo dopriate mať vlastné, biologické deti. Herečka niekoľkokrát dieťatko potratila. Pár sa teda rozhodol pre adopciu. Pre Hugha a Deborru nehrala počas adopcie rolu podoba dieťatka, ale to, pre ktoré deti je najťažšie získať domov, ktorý tak potrebujú. Zhodli sa, že si adoptujú deti zmiešaných rás. Prvé dieťa, chlapca tmavej pleti Oscara z ich domovskej Austrálie, si adoptovali v roku 2000. Po ňom prišlo do rodiny aj dievčatko Ava, je amerického pôvodu a narodila sa v roku 2005. Oscar a Ava dostali milujúci domov a na svojich adoptívnych rodičov nedajú dopustiť.

CHARLIZE THERON

 • 2 adoptované deti
charlize theron deti adopcie

Oceňovaná juhoafrická herečka Charlize Theron a posol mieru Organizácie Spojených národov (OSN) to sama nemala v detstve jednoduché. Vyrastala na farme blízko Johannesburgu počas afrického apartheidu v trojčlennej rodine s otcom alkoholikom. V 15-tich bola svedkom a obeťou fyzického násilia, v ktorom boli prítomné aj strelné zbrane. Jej opitý otec na ňu a jej matku strieľal, pričom celý incident vyústil práve jeho smrťou. Matka ho zabila v sebaobrane a pri ochrane Charlizinho života. Zrejme aj táto nepríjemná udalosť a traumy z detstva spôsobili, že herečka sa doposiaľ nevydala a dlhodobo nemá ani žiadneho partnera.

V roku 2012 sa rozhodla adoptovať si dieťa ako slobodná matka. Už ako dieťa snívala o adopcii, dokonca sama napísala list do sirotinca, pretože tak veľmi túžila mať súrodenca. Jej prvé adoptované dieťa, Jackson, je transgender osemročné dievčatko, ktoré sa narodilo ako chlapec. Druhé dievčatko, August, si adoptovala v roku 2015. Obe deti sú afrického pôvodu. Ako tvrdí Charlize, v Afrike sú sirotince extrémne preplnené,  všetky pritom potrebujú normálny a láskyplný domov.

CATE BLANCHETT

 • 3 biologické deti
 • 1 adoptované dieťa
cate blanchett dcera dieta adoptovane adopcie slávnych osobností

Austrálčanka Cate Blanchett je nielen uznávanou herečkou v domovskej Austrálii, v americkom Hollywoode, či na celom svete, ale aj vášnivou aktivistkou v otázkach ekológie či udržateľnosti v módnom priemysle. Angažuje sa tiež v problematike utečencov a je ambasádorkou a patrónkou mnohých umeleckých, filmových a televíznych inštitútov, univerzít a podujatí. Manželský pár s austrálskym scenáristom a režisérom Andrew Uptonom tvorí už od roku 1997. Tomuto austrálskemu páru sa pošťastili traja zdraví synovia. Dnes sú vo veku 18, 16 a 12 rokov. V posledných rokoch im spoločnosť robí aj malá päťročná adoptívna sestrička Edith. Manželia si tak splnili dlhoročný sen o adopcii. Cate k adopcii povedala, že s manželom majú dosť voľného miesta, toho fyzického aj toho v srdciach, a že sú dostatočne privilegovaní na to, aby mali ďalšie dieťa. Ich rozhodnutie adoptovať si dieťa preto nemalo čo do činenia s ich vlastnou biológiou.

SANDRA BULLOCK

 • 2 adoptované deti
sandra bullock deti

Sandra Bullock je obľúbenou herečkou, biznismenkou, a filantropkou. Mnohí z nás však nevedia, že táto známa americká tvár má nemecký pôvod. Vyrastala v nemeckom Nurembergu, kde pôsobila jej mama, nemecká operná speváčka. Neskôr sa však celá rodina presťahovala do Spojených štátov, odkiaľ pochádzal jej otec. Hoci sa Sandra Bullock niekoľkokrát ocitla v rebríčkoch najkrajších žien sveta, dokonca aj v rebríčkoch najvplyvnejších ľudí sveta, manželstvo s televíznou osobnosťou Jesse Jamesom jej dlho nevydržalo, aj kvôli klebetám o jeho nevere. Dôležité však je, že pár začal ešte spoločne začiatkom roka 2010 proces adopcie, ktorý Bullock dokončila sama napriek rozvodu. Okrem adoptovaného syna Louisa si v roku 2015 adoptovala vtedy trojročnú Lailu. Deti dodnes vychováva sama. Obe sú afroamerického pôvodu, z detských domovov v štáte Louisiana. Keďže Bullock si svoje súkromie urputne stráži už neuveriteľných 30 rokov, médiá o jej deťoch toho veľa nevedia.

TOM CRUISE

 • 1 biologické dieťa
 • 2 adoptované deti
tom cruise adoptovane deti adopcie slávnych osobností

Lámač hollywoodskych sŕdc Tom Cruise, známy aj ako superšpión Ethan Hunt zo série Mission: Impossible, si prešiel mnohými partnerstvami a tromi manželstvami. Najdlhšie mu to vydržalo so známou austrálskou herečkou Nicole Kidman. Do svadby sa rýchlo hrnuli, svoje áno si povedali len pár mesiacov potom, čo sa spoznali pri natáčaní filmu Dni hromu. V očakávaní prvého biologického potomka boli hneď na začiatku manželstva, bohužiaľ, išlo o mimomaternicové tehotenstvo. Po neúspechu počať vlastné dieťa sa Tom s Nicole rozhodli adoptovať si dve deti. Prvé si adoptovali dievčatko Isabelle, tá má v súčasnosti už vlastnú rodinu. Druhým adoptívnym dieťaťom bol Connor, dnes 25-ročný mladík afroamerického pôvodu. Počas rozvodu tohto hollywoodskeho páru potratila Nicole druhé bábätko. Isabella a Connor sa po rozdelení rodičov rozhodli bývať s otcom a podľa mnohých zdrojov je kontakt detí s Nicole minimálny. Biologickú dcéru Suri má Cruise až z jeho tretieho manželstva s herečkou Katie Holmes.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore