Práve čítate
Arolla Film – Inšpirovaní divokou prírodou
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Arolla Film – Inšpirovaní divokou prírodou

arolla film tajomne karpaty

Skvosty a tajomstvá slovenských lesov a hôr vám priblíži a odhalí Arolla Film. Mnohé mestké deti ani netušia, akým bohatým životom pulzujú doliny i strmé úbočia slovenskej krajny. Spoznávať prírodu a jej obyvateľov je prvý krok na ceste k ich ochrane a ďaľšiemu rozvoju, aby sa sme sa mohli stále tešiť z krás, ktoré nám poskytujú.

Štyria v jednom

Dokumentárny film v službách zachovania a ochrany prírody. Tak veľmi potrebný projekt pre naše zničené prostredie majú na svedomí tri mená: Erik Baláž (nar. 1978), Karol Kaliský (nar. 1978) a Jozef Fiala (nar. 1974). K trom rytierom bez bázne a hany zoceleným divokou prírodou a neutichajúcim bojom s úradmi a predsudkami o právo pôvodných zvieracích obyvateľov na život v ich prirodzenom prostredí, pribudol v roku 2014 elév Adam Baštek (nar. 1986). Všetky podrobnosti čo títo štyria v jednom projekte ArollaFilm napáchali na slovenskej prírode sa dozviete na ich webke.

arolla film medvede

Arolla Film je ďaľší úspešný slovenský projekt použiteľný k výchove, vzdelávaniu, zábave i inšpirácii našich detí. O čo zaujímavejšia by mohla byť nudná školská hodina vlastivedy či prírodovedy, keby autentické zábery skutočnej prírody s jej divotvornou zvukovou kulisou a čulým zvieracím životom nahradili vypchatú sovu, mapy našich národných parkov či prišpendlených chrobákov a motýľov. O čo viac sa budú deti zaujímať o svet okolo seba postredníctom skutočných a nefalšovaných podnetov, o to viac budú o ňom premýšlať. Nemusíme byť všetci ochranári, ale nejaké to prírodné desatero by si mohol osvojiť každý z nás – neničiť, neškodiť, nezabíjať, prispôsobiť sa … ostatné si už pridajte sami alebo sa spýtajte detí.

Naspäť hore