Práve čítate
Baša Števulová: Život, aký žijeme, je pre mňa skutočnou definíciou slobody
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Baša Števulová: Život, aký žijeme, je pre mňa skutočnou definíciou slobody

basa stevulova tomas pagac tobias ida

Bývalá profesionálna snoubordistka, podnikateľka a mama Baša Števulová má pravdu, keď tvrdí, že deti potrebujú od rodičov najmä prítomnosť a dobrodružstvá. Ak sa chcete aj vy inšpirovať, ako na to, Baša s Tomášom sú tí správni ľudia. Karavan majú ako druhý domov a s ním dobrodružné plány na celé leto. Veď aj tento rozhovor spravila z chorvátskeho kempu. Porozprávali sme sa o výchove Tobiáša a Idy, o rešpektujúcom vzťahu, ktorý s Tomášom majú, o ich stavebnom projekte, o cestovateľských snoch, ale aj o móde, jedle či nakupovaní. Ponorte sa do čítania s nádychom dobrodružstiev a nekonečnej slobody.

Foto: Zuzana Gavulová, Vizáž a styling: Barbora Yurkovic

basa stevulova dcera ida
BAŠA: plavky, Bobo Choses; šperky, Bepart; rúž, Fraela, odtieň Dominika; IDA: tričko, Bobo Choses, predáva Alice&Alice
Máte plány, kam sa vydáte toto leto s karavanom? Tuším, že ste nejaké cesty už stihli absolvovať.

Práve sme dva týždne v Chorvátsku, odtiaľto sa chceme ísť bicyklovať na pár dní do Talianska. No plány na júl máme skôr stavebné než výletné. Od prvého júla sa začínajú pozemné úpravy na našom pozemku – chceme byť pri nich, takže budeme s deckami odparkovaní u nás v Banskom Studenci, čo bude vlastne tiež super dobrodružné. V auguste plánujem s deckami tour po Slovensku, obehneme kempy, alebo sa vyberieme do Slovenského krasu a Pienin. Chceli by sme z tohto leta vytrieskať čo najviac, lebo, bohvie, čo zas na jeseň príde.

Ako zvládajú Tobiáš a Ida cestovanie autom či karavanom? Treba ich zabávať, alebo si radšej pospia na dlhších trasách? Máte nejaké osvedčené aktivity pre deti do auta?

S Tobiášom je už cestovanie úplne bezproblémové. Samozrejme, sem-tam ho treba zabávať, ale s tým človek na cestách počíta. S Idou to bolo zo začiatku náročnejšie. Nakoniec si však zvykla a my sme rozlúskli problém sedenia – v karavane sedí už len vpredu. To sa jej extrémne páči, sedí vysoko, má parádny výhľad, a keď nespí, prebaví sa sledovaním všetkého navôkol. Osvedčené triky sú snacky všehochuti, to nikdy neomrzí. Tobiáš má na cesty Nintendo Switch, občas si pustia na iPade rozprávku a majú kopec knižiek, či už klasických, alebo interaktívnych s perami.

Ukladáte si fotospomienky z ciest na nejaké špeciálne miesto, napríklad do albumu, alebo sa to končí na tisíckach nevytriedených záberoch v mobile?

Bohužiaľ, možnosť číslo dva je správna. V telefóne mám cez 60-tisíc fotiek. Je to absurdné, ale celkom sa v tom vyznám. Deckám z času na čas vytlačíme nejakú fotoknihu. Je pravda, že by som v tom rada mala väčší poriadok, hoci pre mňa je to skôr sci-fi. (smiech)

basa stevulova deti tobias ida
BAŠA: plavky, ponožky a mikina, všetko Bobo Choses; tenisky, Novesta; šperky, Bepart; rúž, Fraela, odtieň Dominika; IDA: čepček, Diobo; overal, Bobo Choses; TOBIÁŠ: šiltovka, Diobo; overal, Bobo Choses, predáva Alice&Alice; ponožky, Tiny Cottons, predáva Alice&Alice; tenisky, Novesta
V čom vidíte plusy či mínusy cestovania s kamoškami a deťmi, a, naopak, keď cestujete spolu s Tomášom a deťmi?

Prvé plus cestovania s Tomášom je, že sa môžem ísť bicyklovať a vykonávať niečo aj osamote. Kdežto keď som bez neho, som sama na deti, auto aj všetko okolo neho. Samozrejme, nerobí mi problém zbaliť sa a odísť aj bez Tomáša, no spolu s ním je to jednoznačne jednoduchšie. Tiež nám vie byť za ním riadne smutno, keď ostane doma. A plusy výletov s dievčatami sú snáď všetkým jasné. (smiech) Večerné vínko, sem-tam už aj poobedné, bezodné debaty a totálna pohoda.

Obsah článku je uzamknutý

Prihláste sa pre pokračovanie

Ak nemáte konto, môžete si registrovať PREDPLATNÉ a pokračovať v čítaní

 

 

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore