Práve čítate
Be Lenka chce dopriať barefoot všetkým deťom: Prvý krok sme spravili naboso
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Be Lenka chce dopriať barefoot všetkým deťom: Prvý krok sme spravili naboso

Slovenská barefootová značka Be Lenka múti vody na svetovom trhu. Neutíchajúci smäd po zlepšení ju posúva vpred a aj preto vyrába obuv rešpektujúcu tvar chodidla na každé ročné obdobie, investuje do inovácií a aj v modernej dobe kladie dôraz na poctivú ručnú prácu. Nezabúda pritom ani na najmenších, pretože dobré a zdravé návyky treba budovať už od detstva. Teraz navyše prichádza s dlhodobo výhodnejšími cenami, vďaka ktorým chce dostať barefoot medzi všetky deti.

Takmer každý z nás spravil svoj prvý ozajstný krok bosý. Tak, ako sme sa narodili. Bez akejkoľvek podpory, ak si odmyslíme ruku rodiča pripravenú zachytiť svoju ratolesť v tom správnom momente.

Prvé dobrodružstvá na ceste k samostatnosti sa spájajú s bosými nožičkami. Sú ohybné, bez obmedzení a pripravené zdolávať prvé hrbolčeky či kamienky. Hra vonku na trávniku alebo pri potoku vždy patrila k tomu najtypickejšiemu, čo nám prinieslo detstvo. Spomínate si na nekonečné naháňanie futbalky chlapcami alebo skákanie gumy u dievčat? Určite áno. Nespútané dobrodružstvá môžu pokračovať naďalej…

Svetový barefoot zo Slovenska

Aj dnešné deti potrebujú slobodu pre svoje chodidlá. Aby sa im pekne vyvinula klenba, aby posilnili stovky svalov a šliach, dokonale skonštruovaných pre prirodzenú chôdzu naboso. Bez topánok sa však nedá chodiť všade. Nie vždy to dovoľuje terén či ročné obdobie.

Existuje však obuv, ktorá dokonale imituje prirodzený pohyb a zároveň zabezpečuje ochranu pred ostrými skalami, špinou, rozpáleným chodníkom či úlomkami skla. Na všetkých kontinentoch tú obuv poznajú pod označením barefoot a je skvelé, že aj na Slovensku máme výrobcu, ktorý patrí k svetovej špičke.

Firma Be Lenka so sídlom v Žiline pôsobí na trhu necelých 5 rokov a počas tak krátkeho času dokázala získať niekoľko prestížnych ocenení. Čerešničkou na torte úspechov je účasť značky na renomovanej výstave Expo v Dubaji. Okrem toho, že na výrobu svojich modelov používa najnovšie technológie a investuje do najmodernejších technológií, nezabúda na poctivé obuvnícke remeslo, prémiové materiály a takisto udržateľnosť.

Chodidlo si poradí aj samo

Barefootová obuv je protikladom vysokých a tvrdých platforiem či podpätkov. Základným princípom je fakt, že naše chodidlo je od narodenia stvorené pre prirodzenú chôdzu, bez akejkoľvek „umelej“ podpory. Ak sú deti vedené k tomuto typu obuvi odmalička, získajú hneď niekoľko významných benefitov. Od prirodzene vyvinutej klenby, silnejších svalov i šliach až po správne držanie tela, čím eliminujú problémy s chrbticou. Vďaka flexibilnej podrážke navyše stimulujú nervové zakončenia, ktoré pozitívne vplývajú na fyzický i psychický vývoj.

Be Lenka v týchto týždňoch pripravila pre deti aj špeciálne zľavy na vybrané modely až do 30 %. Firma chce týmto krokom spraviť barefoot ešte dostupnejším, pretože zdravá chôdza a pevný krok je pre deti odrazovým mostíkom do úspešného života.

Základné atribúty barefootu:

Priestranná špička – Dostatok priestoru pre prsty v prednej časti topánky. Predchádza oderom, zdeformovaným prstom či celkovému diskomfortu.

Zero drop – Nulový sklon medzi pätou a špičkou, noha je v rovnováhe. Zabezpečí správne držanie tela a tým pádom pomáha predchádzať viacerým ťažkostiam.

Flexibilná podrážka – Mimoriadne ohybná podošva, ktorá napomáha zdravému fungovaniu chodidla, v prípade detskej obuvi Be Lenka má hrúbku 6 mm

Žiadna klenba – Barefootové topánky majú rovnú stielku. Zdravé detské chodidlo nepotrebuje oporu. Chodidlo si ju prirodzenou chôdzou a rovnomerným posilnením svalov a úponov vytvorí samo.

Naspäť hore