Práve čítate
BMW X7 – Flotila je kompletná
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

BMW X7 – Flotila je kompletná

x sedmicka
hranice- uxusu
bmw x7
velka hra bmw
bmw x7 flotila je kompletna +6
Zobraziť galériu
hranice- uxusu

Raz to muselo prísť. High society automobilovej dokonalosti má nového neprehliadnuteľného člena. Nevstúpil do klubu, aby sa len viezol – ukazuje cestu, udáva tón a búra hranice progresu, luxusu a bezpečnosti. Podnecuje, inšpiruje a dráždi zmysly – nie náhodou má označenie BMW X7.

VEĽKÁ HRA BMW

Veľké X sa stalo legendou ešte pred narodením. Mníchov celé roky držal v napätí svoj fanklub a inšpiroval svoju konkurenciu tajomnou kombináciou ikska a sedmičky. Prvou konkrétnou ukážkou bola Motor show vo  Frankfurte v septembri 2017 s inauguráciou BMW X7 iPerformance. Poviete si, od konceptu cez montážne linky po showroom je cesta ďaleká – omyl.

Veľká hra BMW X7 bola už v tom čase rozohraná. Iba dva mesiace po Frankfurte sa v malom provinčnom americkom mestečku zjavila veľká kamuflovaná X sedmička aj so sestrami. Čakalo ich príjemných +50 °C v Údolí smrti a depresívnych -50 °C v objatí Vikingov. Mesiace testov od Cape Town po Cape Nordkinn – nezáleží na povrchu ani na počasí – čím horšie, tým lepšie – ľudia zlyhať môžu, ale BMW X7 nie. Bavoráci vediac, aký tromf majú v rukáve, odignorovali prestížne autosalóny a v októbri 2018 ju jednoducho hodili na svoje portály k online objednaniu. Novembrový autosalón v Los Angeles bol už len povinnou jazdou.

SÚBOJ TITANOV

Spomínané provinčné mestečko Spartanburg v Južnej Karolíne je liahňou ikskáčov. Od svojho vzniku v roku 1994 ich už vychrlilo do sveta milióny. Dnes jeho linky konečne opúšťajú aj poriadne 7-miestne rodinné autá. Je až obdivuhodné, ako dlho sa dokázalo veľké pred fabrikou dívať, ako sa mu pred oknami premávajú železničné vagóny od Infinity, Cadillacu a Lincolnu. Bolo len otázkou času, kedy mu dôjde trpezlivosť a vypustí medzi nich svoj vlastný najluxusnejší a najväčší Orient Express.

x7 rodina bmw

V hre je hlavne trh, biznis a prestíž značky. Bol najvyšší čas prejsť z hľadiska na javisko. Aj Hollywood potrebuje oživiť autopark a Impossible 7 si priam pýta X pred sedmičku. Veď všetko v mníchovskej špajze existovalo – stačilo vybrať z jednej police dravosť a mohutnosť ikskáča a z druhej pridať dôstojnosť a nádheru sedmičkovej limuzíny. Párnym ikskáčom zostane športový duch aj atletický vzhľad a nepárne nezvratne získali veľkorysú majestátnosť velikánov.

Ak pôjdete s deckami na exkurziu do Spartanburgu, nezabudnite im pripomenúť, že pokiaľ budú myslieť koncepčne, úspech v živote majú zaručený.

BMW X7 – NÁHODA ČI MYSTIKA?

Excelentná symbolika na zosobnenie jedinečnosti, exkluzívnosti a výnimočnosti. Mystérii X neodolal Röntgen a poslal na nás X lúče. Neodolal jej Elon a poslal do ulíc Model X a do kozmu SpaceX. Neodolal jej ani Steve a musel zavolať z X-ka, ani Bill so svojím Xboxom, ani X-Men z Marvelu.

Má aj BMW vizionárov? Kto v BMW vedel v minulom storočí, keď zakladali rad X, čo spôsobí nová sedma? Vraj je sedmička symbolom úspechu a šťastia. Pre BMW predovšetkým symbolom profesionality. Šarm, gracióznosť aj sexepíl siedmeho divu automobilky plnia objednávkové formuláre. Jedna montážna linka už nestačí, a tak sa v júni otvorila na brehu Baltického mora druhá. Posledné, zatiaľ nikým nedobité sídlo Rádu nemeckých rytierov v Königsbergu – v dnešnom Kaliningrade – dodá ešte tento rok tisíce BMW X7.

bmw x7 maska

Náhoda či mystika – máte jej málo? Zadívajte sa do dvojitých laserových očí X sedmy. Ak nič nevidíte, zverte radšej svoje deti niekomu do výchovy, preukážete im nesmiernu službu – chýbajú vám emócie, predstavivosť aj fantázia. Ležia v nich štyri X – starí Gréci vyjadrovali ikskom číslo 600 a presne na vzdialenosť 600 metrov BMW X7 dosvieti… náhoda či mystika?

KRÁSNE ZVIERA

Automobilový dizajn je umenie. Musíte dokázať odieť technologickú nevyhnutnosť spolu s praktickou funkčnosťou do hávu harmónie a krásy s jednoznačnou firemnou identifikáciou. A už vôbec nemôžete vpustiť do auto arény zjav s prihlúplym ksichtom – nezíska si žiadny rešpekt.

bmw x7 flotila je kompletna

Prizvite si fantáziu svojich detí a spoločne dešifrujte línie pohľadu X sedmy. Úsmev veľryby prepúšťajúcej planktón alebo agresivita vyhladovaného dravca? Či obdivujete, alebo sa pohoršujte, výsledok je rovnaký – zaujalo vás to. Krása aj škaredosť sú výnimočnosti v mori všedností a priťahujú každé oko rovnako.

X sedmička výrazne prebíja X pätku v základných rozmeroch, takže sa tomu prirodzene prispôsobuje aj maska. BMW X7 len zvýrazňuje rokmi budovaný bavorácky imidž – úmerne svojej veľkosti. Nevyťahujme detaily z celku, nech sú akokoľvek výrazné. Nenechajme si maskou ukradnúť celú tvár. Také ultra úzke oči veľký bavorák doteraz nikdy nemal. To nie je agresivita šelmy pripravenej na skok – to len slastne prižmuruje oči, otvára žiadostivo tlamu a čaká na pohladenie. Vyrazí len na váš povel – bude vás chrániť, hýčkať a rozmaznávať – pozrite sa ešte raz – už sa vám zdá X sedma príťažlivejšia?

Podmienkou však je mať pozitívny pohľad na život, nadhľad a nepatriť k nezávislým obdivovateľom iných značiek. Prova X sedmy je dizajnérsky skvost a hovorí jasnou rečou – na ceste je BMW.

X+7=RODINA

To, čo očakávate, v tom aute nájdete – a to, čo nenájdete, vám nebude chýbať, pretože je tam X iných vecí, čo vám to vynahradia. Uvítacia svetelná show je len prológom ku všetkým pôvabom digitálneho sveta a hriešneho luxusu čakajúceho vo vnútri. BMW X7 má na výšku 180 centimetrov a už pri nastupovaní získavate vstupenku do iného sveta. Vaša lóža je vyššie – ocitnete sa nad všetkým.

bmw x7 iperformance

Elektronika čaká na váš letmý dotyk, gesto či hlas – všetko poslúcha a ihneď reaguje – máte ten správny pocit, že všetko ovládate vy a nikto neovláda vás. Okolo je len vycibrená solídnosť, vyberaný vkus a dôkladný fortieľ starých majstrov s nedostižným zmyslom pre detail. Kryštálový selektor oživí 8-stupňový automat a 456 koní s ťahom raketoplánu vás zbaví prízemných pozemských starostí.

Túžite pokoriť púšte i pralesy, ale s pocitom X-Mana zachraňujúceho svet ledva stihnete hodiť decká do školy. Idete ďalej a hľadáte dôvody, kam ísť a nevystupovať. A nielen vy. Magnety v podobe 12,3“ obrazoviek zamestnajú končatiny aj zmysly vašich detí. Zabudnú na čas, jedlo aj školu. Každý člen X-Family nájde X dôvodov ako zahriať 22“ kolá, dať do tela off-road s X paketom, otestovať reakcie autopilota a decibely 20 reprákov.

Tretí rad s plnou konektivitou, vyhrievanými sedačkami a nebom nad hlavou už nemá žiadny nárok dovolávať sa dodatočných ľudských práv. Vaša partnerka odrazu objaví zarážajúcu nevhodnosť vlastného auta na každodenné nákupy a použije všetky zakázané prostriedky, aby sa k sedmičke dostala. Opacha sa zmení na domáceho iksáčika a skôr než celá rodina zaspí, si ešte nechá do mobilov poslať 360-stupňový scan jeho najbližšieho okolia.

Matrixová, najväčšia a najluxusnejšia ambícia BMW sa naplnila. Prídu nasledovníčky X9 – X11 a ďalšie. X7 prvenstvo už nik nevezme – zostane prvou veľkou láskou.

V tomto roku sa spustili celosvetové predaje X sedmičky presne 20 rokov od krstu jej staršej sestry X pätky – náhoda či mystika ? Takéto veci si zaslúžia dobrý ročník a príťažlivé zľavy na Veľké rodinné autá.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore