Práve čítate
BOBO CHOSES – Rozhovor s udržateľnou módnou značkou pre deti, ktorá sa zaviazala vychovávať budúce generácie k udržateľnosti
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

BOBO CHOSES – Rozhovor s udržateľnou módnou značkou pre deti, ktorá sa zaviazala vychovávať budúce generácie k udržateľnosti

bobo choses clothes

Kvalita, udržateľnosť a spoločenská zodpovednosť predstavujú nové štandardy, podľa ktorých by sa mal módny priemysel riadiť. Výstava Playtime Paris združuje dvakrát ročne práve takéto módne značky. My sme sa na tohtoročnom prvom podujatí, na ktorom značky predstavovali svoje kolekcie na sezónu Jar/Leto 2020, rozprávali so zástupkyňou detskej módnej značky Bobo Choses.

Čo bolo hlavnou inšpiráciou novej kolekcie od Bobo Choses?

Nová kolekcia Jar/Leto 2020 od Bobo Choses je inšpirovaná radostným svetom tanca. Deti tanec veľmi nadchýna. Ony vedia, že v tanci nie je žiadny spôsob správny či nesprávny, ale len ten náš vlastný spôsob. Tanec nám dáva pocit šťastia, robí nás sebavedomými, prostredníctvom neho vyjadrujeme to, čo nevieme povedať slovami.

Máte nejaké materiály, na ktoré sa sústreďujete pri výrobe vašich produktov alebo sa to mení v závislosti od sezóny?

V Bobo Choses chceme byť zodpovední za našu sociálnu a environmentálnu stopu a usilujeme sa vyrábať produkty, ktoré sú ohľaduplné k nášmu životnému prostrediu. Hoci každá výroba má vždy nejaký dopad, našou výzvou je pokúsiť sa ho minimalizovať.

Neustále pracujeme na výmene konvenčných materiálov za tie udržateľné, ktoré majú menší negatívny vplyv na prírodu a ľudské zdravie, ako napríklad organická bavlna a recyklovaný polyester. Naše výrobky ošetrujeme aj repelentom odpudzujúcim vodu BIONIC FINISH ECO, ktorý je ekologickou formou impregnácie.

Až 90 % kolekcie Jar/Leto 2020 je vyrobenej z prírodných vlákien, ako sú lyocell alebo organická bavlna. 62 % je vyrobených z organickej bavlny. Priadza z organickej bavlny je GOTS certifikovaná a použité látky majú tiež Oeko-Tex certifikát.

Ako by ste charakterizovali značku Bobo Choses nádejnému zákazníkovi, ktorý o nej nič nevie?

Značka Bobo Choses vznikla v roku 2008. Odvtedy prehlbujeme silné emočné púta, ktoré existujú medzi rodičmi a ich deťmi. Vytvárame imaginárny svet pre deti, aby mohli objavovať svoju kreativitu, hrať sa a užívať si bezstarostné detstvo. Vytvárame nové produkty a služby pre kreatívne deti a dospievajúcich mladých ľudí, ktorí si chcú užívať život, zabávať sa a nespadnúť do nudnej rutiny v dnešnej digitálnej dobe.

V našom sortimente nájdete široký výber od zábavného oblečenia a doplnkov až po bláznivé detské knihy, ktoré dodávajú zmysel našim kolekciám. Máme tiež krásne a praktické produkty pre domácnosť. My v Bobo Choses milujeme zábavu.

Sme deti zaseknuté v dospeláckom tele: žijeme životy plné zábavy a humoru, no zároveň sa staráme o svet a všetko, čo je jeho súčasťou.

Kde značka Bobo Choses sídli?

Pracujeme v starej továrni na hračky dva bloky od pláže v Mataró, v Barcelone, kde sa učíme know-how od lokálnych výrobcov.

Sú vaše produkty vyrábané lokálne?

93 % kolekcie Bobo Choses pre Jar/Leto 2020 je vyrobenej lokálne. 74 % produkcie prebieha v Španielsku a 19 % v Portugalsku.

bobo choses playtime paris
Máte webovú stránku, z ktorej si môžu zákazníci tovar objednať? Ak áno, zasielate aj na Slovensko?

Naše produkty môžete nájsť na našej stránke a zasielame celosvetovo.

Pre deti v akom veku sú vecičky od Bobo Choses určené?

Pre bábätká od 3-6 mesiacov až do 24-36 mesiacov. A tiež pre deti od 2-3 rokov až do 10-11 rokov.

Ponúkate v Bobo Choses aj doplnky alebo topánky?

Áno, aj to nájdete v našej ponuke. Naša kolekcia doplnkov Jar/Leto 2020 zahŕňa tanečné pančuchy, hodvábne šatky, športové tašky, pravé a ľavé tenisky, aby sme vám pomohli nastaviť tempo, a mnoho ďaľších doplnkov a topánok.

Kde hľadáte látky pre vaše kolekcie? Máte nejaké konkrétne parametre, na ktorých nerobíte žiadne kompromisy? Napríklad lokalita, transparentnosť, organickosť?

V čase, keď ochrana životného prostredia už dlhšie nie je voľbou, ale skôr kľúčom k našej budúcnosti, zdieľanie tohto záväzku s našimi deťmi sa stáva povinnosťou.

Tak ako milujeme vytvárať nové vzrušujúce svety pre deti aj dospelých, sme rovnako odhodlaní spraviť tento svet aj lepším miestom na život.

Čítajte tiež

V Bobo Choses neustále pracujeme na dosiahnutí udržateľnej výroby našich kolekcií. Chceme, aby deti pochopili, že sú to práve ony, kto má možnosť konať a niečo zmeniť, veľakrát viac ako dospelí. Ochrana životného prostredia je zodpovednosťou, ku ktorej sme sa zaviazali deti viesť.

Pracujeme ruka v ruke s našimi dodávateľmi a náš Kódex správania nám pomáha zdieľať našu spoločnú zodpovednosť za férovú prácu a bezpečné pracovné prostredie. Látky vyberáme od rozličných dodávateľov a pri výbere vždy myslíme na potreby danej kolekcie. Čiže všetko začína už pri návrhoch a dizajne. Ako som spomínala predtým, pri výrobe oblečenia používame bio bavlnu a udržateľné vlákna. Snažíme sa o zníženie spotreby vody, minimalizáciu uhlíkej stopy a odpad recyklujeme alebo darujeme. Životné prostredie je jedným z našich hlavných priorít. Použitie syntetických materiálov každým rokom znižujeme a uprednostňujeme recyklované vlákna.

Veľmi si uvedomujeme globálne environmentálne problémy, aj to, ako módny priemysel negatívne ovplyvňuje planétu. Preto pracujeme so spoločnosťami, ktoré zlepšujú svoj výrobný reťazec, znižujú plytvanie vodou a energiami a majú zvládnuté nakladanie s odpadmi.

Materiály farbíte prírodnými farbivami alebo ich kupujete rovno farbené?

Oblečenie od Bobo Choses je zaslané na farbenie až po konfekcii, čím dostáva jedinečný a špeciálny vintage look, s nerovnosťami a nedostatkami.

playtime paris 2020 bobo choses
Máte nejaké špeciálne výrobné metódy, aby ste bola značka Bobo Choses ešte viac udržateľnou?

Všetky zvyšky látok a odpad pri šití darujeme na znovupoužitie. Dávame ich miestnej nadácii a odpadovej a recyklačnej spoločnosti, ktorá zvyšky zrecykluje alebo dá týmto odpadovým kúskom druhú šancu. Momentálne vytvaráme projekt na recykláciu odpadu z organickej bavlny. Mechanicky zmiešame staré vlákna s novými vláknami a vyrobíme nové látky.

Tiež veľa plánujeme dopredu, hlavne keď nakupujeme látky, aby sme sa vyhli ich preskladneniu. Pri každej kolekcii myslíme na to, koľko produktov budeme musieť približne naskladniť. Momentálne pracujeme na špeciálnom projekte, prostredníctvom ktorého chceme rozšíriť životný cyklus našich skladových materiálov, takže dúfame, že čoskoro budeme môcť s vami zdielať viac informácií a detailov.

Poznámka redakcie: Značku Bobo Choses si môžete zakúpiť aj cez slovenský e-shop s detskou módou AliceandAlice.sk.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore