Práve čítate
Buďme k planéte láskaví. Obujme si udržateľné topánky a ponožky
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Buďme k planéte láskaví. Obujme si udržateľné topánky a ponožky

Collégien

S rastúcim počtom celosvetovej populácie vzrástol aj dopyt po najnovších módnych trendoch. Za posledných 15 rokov sa výroba oblečenia približne zdvojnásobila! Neetické pracovné podmienky, environmentálna záťaž na životné prostredie a ďalšie negatívne sprievodné javy sú smutnou realitou fast-fashion reťazcov, ktoré zásobujú trh obrovkými množstvami oblečenia a obuvi. Odhaduje sa, že až tri pätiny celosvetovo vyrobeného oblečenia končia v spaľovniach či na skládkach. Našťastie, mnohé inovatívne značky dokazujú, že podnikať sa dá zodpovedne a uvedomelo. Ako zákazníci máme na výber. Aj drobným nákupom totiž vieme nakloniť misku váh k udržateľnému a zdravšiemu životu na našej planéte.

Láskaví k planéte

Francúzska značka Collégien berie svoju environmentálnu stopu vážne. Predstavila papučové ponožky priateľské k planéte, pletené z priadze z recyklovanej bavlny. Tieto priadze získali certifikát Global Recycled Standard. Vďaka tejto medzinárodnej certifikácii je zabezpečené sledovanie, overovanie a kontrola obsahu recyklovaných materiálov v konečnom produkte.

Collégien
Collégien kolekcia EMPIRE

„Sme hrdí na to, že môžeme odhaliť našu prvú kolekciu papučových ponožiek z recyklovanej bavlny. Je životne dôležité, aby sme všetci podnikli kroky, ktoré nám každý deň pomôžu dosiahnuť vyššiu udržateľnosť,“ uviedol Olivier Guille, generálny riaditeľ francúzskej značky Collégien. Ich obľúbené a pohodlné papučové ponožky kúpite aj v našich slovenských kamenných predajniach či e-shopoch s detskou obuvou.

Collégien
Collégien kolekcia EARTH

Prečo používajú pri výrobe recyklovanú bavlnu a ako sa líši od tej konvenčnej? Výroba oblečenia z bavlny má veľmi negatívny vplyv najmä na prírodné prostredie a jeho krehké ekosystémy. Na vypestovanie jedného kilogramu neorganickej bavlny sa spotrebuje približne 2 000 litrov vody. Pri jej pestovaní sa v značnej miere používajú insekticídy, pesticídy, chemické a toxické látky, ktoré sa uvoľňujú do prírody a znečisťujú najmä vodné ekosystémy.

Collégien
Collégien kolekcia ENCHANTEMENT
Ako teda funguje výroba z recyklovanej bavlny?
  • Prichádzajúce nenositeľné textílie sú rozobraté do vlákien alebo podrvené.
  • Tieto sa potom kombinujú s novými bavlnenými vláknami (60 % recyklovaných vlákien).
  • Priadza sa znovu spriada a je pripravená na následné použitie pri tkaní alebo pletení.
Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore