Práve čítate
Denisa Lipovská, bývalá majsterka v bikiny fitness, otvorila v Bratislave nové detské centrum Happy Bee
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Denisa Lipovská, bývalá majsterka v bikiny fitness, otvorila v Bratislave nové detské centrum Happy Bee

denisa lipovska syn

Denisa Lipovská, bývalá majsterka Slovenska a majsterka Európy v bikiny fitness, dnes už maminka dvoch krásnych detí nám v rozhovore prezradila kúsok zo svojho života a predstavila nám svoj vlastný projekt s názvom Happy Bee.

Poznáme ťa ako majsterku Slovenska a majsterku Európy v bikiny fitness. Čo ťa priviedlo k cvičeniu?

Tento príbeh už niektorí veľmi dobre poznajú. Bol to práve môj manžel, ktorý mi raz vtipne povedal, že som teda mala pevnejší zadok, keď sme sa spoznali. Športovala som od detstva, ale s vekom sa telo aj metabolizmus menili. V mojich 25 rokoch som začala priberať, k čomu prispela zlá a nepravidelná strava, stres v práci a minimum aktívneho cvičenia.

denisa lipovska bikiny fitness happy bee
Denisa Lipovská, bývalá majsterka v bikiny fitness, otvorila v Bratislave nové detské centrum Happy Bee.
V súčasnosti si mamičkou dvoch detí. Plánuješ sa niekedy v budúcnosti ešte vrátiť k profesionálnemu fitness?

Na túto otázku sama nemám jednoznačnú odpoveď. Momentálne mám priority niekde inde. Tento šport si na profesionálnej úrovni vyžaduje veľa času a dôslednosť v príprave, na čo aktuálne nemám priestor. Avšak do budúcnosti to úplne nevylučujem. Ak to jedného dňa budem cítiť na 100 % a všetko do seba správne zapadne, tak sa na pódium ešte postavím.

Snažíš sa svoje deti viesť k aktívnemu životnému štýlu a športu?

Snažím, aj keď si myslím, že deti v útlom veku sú vedené už len pozorovaním svojich rodičov. Ak rodičia chodia veľa von, športujú, majú koníčky, milujú prírodu a zapájajú do svojich aktivít aj deti, tak to tie deti odpozorujú a vzťah k pohybu si vytvoria samy.

K zdravému životnému štýlu patrí aj zdravá strava. Ako u vás doma prebieha tradičná večera?

U nás sa veľa varí. Varím najmä ja, aj keď manžel sa už tiež dosť vylepšil. Najradšej máme ľahké večere so zeleninovým základom, polievky, šaláty, ryžové jedlá, celozrnné cestoviny, domáce vajíčka a pod. Snažím sa tak viesť aj svoje deti, so staršou Adelkou (4 roky) sa mi to aj celkom darí. Drobec nedávno len začal s príkrmami a zatiaľ spapá, čo mu dám. Samozrejme, že sú dni, keď máme aj cestoviny s kečupom a syrom, ale snažím sa to v týždni vždy kompenzovať, aby stravovanie bolo vyvážené. Adelka má veľmi rada zeleninku, takže s ňou to mám v tomto celkom jednoduché.

Ako najradšej tráviš čas so svojou rodinou?

Niekedy na výletoch, na našej chate alebo len tak, keď sme všetci spolu doma.

Snažíš sa v deťoch vybudovať vzťah k cudzím jazykom?

Určite áno, deti v dnešnej dobe majú oveľa ľahší prístup k cudzím jazykom. Počujú ich na každom kroku, či už v pesničkách, rozprávkach alebo keď sú na dovolenke s rodičmi v zahraničí. Adelka sa zatiaľ učí slovíčka len tak z knižiek, sem-tam si nejaké vety spolu preložíme. Netlačím na ňu, všetko dobehne v škole.

denisa lipovska dcera happy bee
Denisa Lipovská s dcérkou Adelkou v novootvorenom detskom centre Happy Bee.
Považuješ sa za benevolentnejšieho rodiča alebo prísnejšieho rodiča?

Som prísna mama. Sú veci, na ktorých trvám a nemienim povoliť ani na detský plač a jedovanie detí ma tiež nedokáže v takýchto situáciách zlomiť. Pre deti je nesmierne dôležité, aby mali určené hranice, mantinely. Láskou, nehou a starostlivosťou sa potom tieto mantinely dokážu naplniť a dieťa sa cíti vďaka tomu v bezpečí. Buduje si vzťah s rodičom, ktorému môže dôverovať a spoľahnúť sa na neho.

Aký je tvoj názor na používanie moderných technológií pri výchove detí?

Snažím sa to dávkovať. Zaviedli sme pravidlá: tablet má Adelka k dispozícii len v aute, nedostáva ho voľne na prezeranie, telefón patrí rodičom a je na telefonovanie, fotky a televízor sme obmedzili na 1 hodinu denne. Vie, že ak si ráno vyčerpá tento TV čas, neostane jej na večerníček. Radšej si spoločne pozrieme celovečernú disneyovku, ako by som tolerovala také to bezprizorné pozeranie do monitora.

Čo je pre teba v živote najdôležitejšie?

Zdravie… odkedy mi minulé leto zomreli obaja rodičia, viem, že nič cennejšie v živote nemáme.

Čo ti zaručene vyčarí úsmev na tvári?

Momentálne je to môj syn, jeho rozžiarená tvárička. Keď ma vidí, nahodí mi aj v najhoršej nálade okamžitý úsmev.

Keby si mohla zmeniť nejaké rozhodnutie z minulosti, urobila by si to?

Snažím sa minulosťou nezaoberať, nezmením ju. Také premýšľanie, čo mohlo byť, keby… je zbytočne vyčerpávajúce. Od istého momentu žijem predovšetkým prítomnosťou a snažím sa viac vychutnávať tie denné momenty, keď som šťastná.

Ako by podľa teba vyzeral tvoj ideálny deň?

Mám takých, vďakabohu, každý týždeň aspoň niekoľko. Nie je ani dôležité, čo som v ten deň robila, ale či som sa cítila dobre. Či som bola s príjemnými ľuďmi, niečo vybavila alebo len dobre a bez stresu zvládla celý deň okolo detí a domácnosti. Ideálna je, samozrejme, aj chvíľka pre seba, aj keď je to väčšinou len dlhá a horúca sprcha. Teraz sú to aj častejšie tréningy v posilňovni, kde som konečne chvíľu sama so sebou.

denisa lipovska happy bee
Denisa Lipovská s dcérkou Adelkou a synom Dáriuskom v detskom centre Happy Bee v Bratislave.
Nedávno si otvorila detské centrum Happy Bee, čo ťa k tomu viedlo?

Pôvodný zámer nebol zriadiť detské centrum. Chcela som mať pôvodne menšie fitko s babysittingom a kvalitným detským kútikom. Avšak ten nápad som nakoniec pretransformovala pod vplyvom rôznych udalostí, ktoré sa diali v mojom okolí. Rozhodla som sa, že sa budem venovať iba detskému pohybu. Deti sú také nepopísané knihy a ja zisťujem, že k nim mám ďaleko lepší vzťah, ako som si kedysi o sebe myslela.

Aká je hlavná filozofia Happy Bee?

Moja filozofia je v takom komplexnom poskytovaní služieb pre celé rodiny (nielen pre deti, ale aj pre rodičov a príbuzných). Je to najmä o kvalite, čistote, usmiatom personáli, ochote vždy pomôcť a poradiť a o dobrých vzťahoch s klientami. Filozofia o detskom pohybe je široká téma, ale v zásade platí, že sa snažíme vytvárať v deťoch pozitívny vzťah k pohybu a viesť rodičov k správnemu pohybovému rozvoju svojich detí.

V Happy Bee ponúkate rôzne kurzy pre deti. Mohla by si čitateľom priblížiť, ako tieto kurzy prebiehajú a komu sú určené?

Kurzy sú prevažne pohybové, rozvíjajú teda zdravý vzťah detí k pohybu. Využívame pritom veľkú škálu pomôcok a náčinia. Určené sú pre deti už od narodenia, venujeme sa aj bábätkám, ale najväčšia škála kurzov je od 6 mesiacov do 5 rokov. Kurzy majú rôzne zameranie s kvalitnými lektorkami. Portfólio kurzov ešte priebežne dopĺňame, robíme priestor na nové nápady, nové aktivity, ktoré by náš priestor vyplnili. Na jeseň plánujeme kurzy zamerané na tehotné maminky, a to formou predpôrodných kurzov a tehotenských cvičení. Mojím cieľom v nasledujúcom období je začať poskytovať služby aj pre detičky s rôznymi pohybovými poruchami, pre predčasne narodené detičky, ale aj detičky s Downovým syndrómom a inými vrodenými poruchami. Veľmi si želám, aby Happy Bee okrem komerčnej činnosti poskytovalo aj pomoc ľuďom, ktorí ju veľmi potrebujú.

happy bee bratislava
Filozofia Happy Bee je o kvalite, čistote, usmiatom personáli, ochote vždy pomôcť a poradiť a o dobrých vzťahoch s klientami – hovorí majiteľka Denisa Lipovská.
Rodičia so svojimi ratolesťami v Happy Bee môžu využívať viacero aktivít v herni HappyRoom, v telocvični FitRoom a hodinový babysitting. Čo im tieto aktivity ponúkajú?

HappyRoom je naša hernička s kaviarňou a Fitroom je naša telocvičňa. Sú to dva veľkorysé priestory, ktoré sú oddelené, ale služby v nich sú prepojené. Maminky, ktoré k nám chodia na kurz, majú v cene kurzu aj vstup do HappyRoom, čo znamená, že môžu pred kurzom alebo po ňom stráviť ešte čas aj v herničke, dopriať si kvalitnú kávu a porozprávať sa v pokoji s priateľkami. Priestor herničky využívame aj na spoločenské udalosti, ako sú oslavy, workshopy, prednášky a rôzne vedené aktivity. Hodinový babysitting je služba, ktorú poskytujeme maminkám, pokiaľ potrebujú na pár hodín dieťatko bezpečne postrážiť, kým si vybavia lekára, nákup alebo aj tréning vo fitku. Dieťatko má na starosti naša opatrovateľka, ktorá sa mu venuje. Vždy sa snažíme prispôsobiť maminkám podľa ich želania.

Happy Bee je prispôsobené aj pre rodičov. Ako vo vašom centre môžu využiť chvíľku pre seba?

Máme dobré wifi pripojenie, J maminky si u nás niekedy vybavia aj pracovné povinnosti, kým sa ich detičky hrajú v našom bezpečnom kútiku. Staršie detičky už absolvujú kurzy bez rodičov, teda rodič si pokojne môže zbehnúť niečo vybaviť aj mimo Happy Bee. Rodičia sú často radi, že je u nás pokojná a príjemná atmosféra a potom chvíľa, keď si môžu prečítať dennú tlač, im na oddych úplne postačí.

Bolo pre teba ťažké založiť si svoj vlastný biznis pri dvoch malých deťoch?

Keď som začala o biznise uvažovať, mala som len Adelku. Teraz viem, že mať jedno a dve deti je naozaj veľký rozdiel. Adelku mám navyše teraz doma, nechodila tento školský rok do škôlky. Happy Bee som otvárala v marci 2018, a to už tehotná. Do toho sa mi v apríli život veľmi skomplikoval vážnou chorobou a nakoniec aj smrťou oboch mojich rodičov. Môj syn sa narodil dva mesiace po smrti mojej maminky. Bolo to nesmierne náročné obdobie, ale s odstupom času viem, že práve Happy Bee ma veľmi ťahá vpred. Dávam do toho biznisu celú svoju dušu, ale zároveň ostávam mamou a manželkou. Snažím sa ten čas deliť rovným dielom medzi prácu a rodinu. Našťastie, založiť si biznis pre deti s dvoma malými deťmi je vlastne super výhoda.

Denisa Lipovská na Instagrame.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore