Práve čítate
Designworks – budúcnosť aj pre vaše deti
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Designworks – budúcnosť aj pre vaše deti

Designworks BMWm Design
+3
Zobraziť galériu

Ako rodičia môžeme dať výchovným prostriedkom uplatňovaným na deťoch príťažlivejšiu podobu inteligentných inovatívnych inšpirácií. Poďte sa s nami pozrieť do sveta, ktorý dokáže dať všetkým tým moderným pojmom ako sú elektrifikácia, digitalizácia, mobilita či trvalá udržateľnosť reálnu podobu krásy, umenia a účelnosti. Poďte s nami tam, kde deti často nevodíme, zabúdajúc aký prirodzený je pre nich svet FantázieNápadov. Poďte s nami na tri kontinenty a zoznámte sa s jedným tímom – Designworks… spoznajte budúcnosť a nevychovávajte – motivujte svoje deti.

LIGA VÝNIMOČNÝCH

Založil ju v roku 1972 v garáži v Malibu v Kalifornii americký priemyselný dizajnér Chuck Pelly. Áno, počítate správne – Designworks, inovačné štúdio spoločnosti BMW Group slávi okrúhle 50. výročie a na troch najdôležitejších kontinentoch, ktoré určujú budúcnosť planéty – v Európe, Severnej Amerike a Ázii sa na pobočkách v Mníchove, Los Angeles a Šanghaji sfukovali sviečky.

Jednotlivé pobočky riadia úspešné ženy – VANESSA CHANG vedie štúdio v Šanghaji, MARTINA STARKE v sídle BMW Group v Mníchove a LAURA ROBIN v Meste Anjelov.

Ak v tejto chvíli snívate o budúcnosti svojho potomka, ste na pravej motivačnej ceste. Stačí ho už len poslať do správnej školy. Chuck Pelly absolvoval prestížnu ArtCenter College of Design v kalifornskej Pasadene. Ak sa vám to zdá ďaleko, tak môžete zoznámiť svojho budúceho dizajnéra či dizajnérku s KONSTFACK University of Arts, Crafts and Design v neďalekom Štokholme, kde si Chuck Pelly zdokonaľoval svoje remeselné umenie.

50 vyrocie desingworks

 

NEZÁVISLOSŤ STIMULUJE SPOJENECTVO

Spolupráca štúdia Designworks pod vedením Chucka Pellyho s BMW Group začala ešte v roku 1986 a jej výsledkom bol dizajn sedačky pre jeden z ikonických modelov mníchovskej automobilky – BMW 850i.

Zlomovým momentom vzájomného spolupôsobenia sa stal rok 1995, keď sa v tom čase už renomovaná konzultačná agentúra pre dizajn a inovácie Designworks, stala stopercentnou dcérskou spoločnosťou BMW Group.

Vizionárska Idea bavorákov poskytnúť nezávislým globálnym kreatívcom možnosť podieľať sa na rozvoji strategických koncepcií automobilky sa dokonale naplnila. Designworks zohral kľúčovú rolu vo vývoji mnohých automobilových legiend BMW Group. Od BMW rady 3 z roku 1998…

… cez neprehliadnuteľný rodster Agenta 007 – BMW Z8 až po…

designworks BMW i8

… moderné koncepcie modelov X1, X3, X5 a elektrizujúcich íčiek i3 a i8.

JEDINEČNOSŤ RÔZNORODOSTI

Dnes vytvára Designworks približne polovicu zo svojich takmer 300 projektov ročne pre BMW Group, zatiaľ čo druhú polovicu tvorí spolupráca s vybranými externými klientmi z oblastí, ako sú digitálne podnikanie či mobilita.

Designworks sa podieľala na dizajnových konceptoch sedačiek, lietadiel, podzemných dráh, bicyklov, lodí, športových potrieb, leteckých taxíkov (eVTOL), poľnohospodárskych a lesných strojov, hyperloopov a ďalších.

Práve produktová rôznorodosť projektov a skúsenosti z nich získané vytvárajú model, ktorý je v tomto odvetví jedinečný a dáva BMW Group tak dôležitý pohľad zvonka. Žiadna iná automobilka nemá porovnateľné dizajnové štúdio.

Holger Hampf desingworks

Správnosť nastúpenej cesty potvrdzujú aj optimistické slová prvého muža stojaceho od roku 2017 vo vedení Designworks Holgera Hampfa: „Pracujeme na riešeniach pre komplexné ekosystémy na priesečníku dizajnu, mobility a technológie. Našou úlohou je predstaviť neočakávaný prístup k riešeniam. Musíme pozitívne stimulovať BMW Group, rozvíjať nápady a v najlepšom prípade odpovedať na otázky, ktoré ešte ani neboli položené.“

Ak ste si pri posledných slovách riaditeľa Designworks spomenuli na schopnosť svojich detí odpovedať pri skúšaní v škole najlepšie na otázky, ktoré vôbec neboli položené, netreba podobnú kreativitu zatracovať. Práve naopak je potrebné rozvíjať ju u detí tým správnym smerom – k efektívnej kreativite. Je to jedna z kľúčových spôsobilostí tvoriacich základňu úspechov spoločnosti Designworks.

KREÁCIE BUDÚCNOSTI

Či používate ako dizajnér obyčajný výkres a tužku alebo počítač najnovšej generácie potrebujete k dosiahnutiu úspešného výsledku kreatívnu energiu akú v sebe nosí veterán dizajnového priemyslu a zakladateľ Designworks.

Chuck Pelly môže byť hrdý na svoje dieťa. Jeho úspechmi lemovaná 50-ročná cesta z garáže na pozíciu jednej z najprestížnejších globálnych kreatívnych poradenských spoločností v oblasti priemyselného dizajnu zabezpečuje BMW Group nádejnú pozíciu do budúcnosti. Pôvodný Chuckom vytvorený tím, ktorý stál pri zrode unikátneho dizajnu tvarov, sa dnes rozrástol na 130 kreatívcov. Hovoria si Architekti budúcnosti a na troch kontinentoch prostredníctvom pokročilého dizajnu tvoria futuristické stratégie.

Inovátori z Designworks a ich progresívne myslenie sú hnacou silou a garanciou evolúcie obchodného potenciálu BMW Group.

Do takýchto miest ako Designworks by mali viesť kroky školských exkurzií. Ukázať deckám okrem literárnych či historických stôp aj celé šľapaje nápaditosti a okrem sôch a muzeálnych exponátov aj živých kreatívcov nekonvenčného myslenia. Prospešných motivácií pre deti nikdy nie je dosť.

 

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore