Práve čítate
Jednoducho vďačnosť
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Jednoducho vďačnosť

jednoducho vdacnost ester belisova

Občas sa mi stane, že sa pristihnem pri tom, ako sa sama so sebou dohadujem o vlastných pocitoch, ktoré prežívam v tomto špecificky krásnom, ale zato náročnom, období materskej dovolenky. Takto to má vyzerať? Každý deň tá istá rutina, tie isté povinnosti, či už okolo detí alebo domácnosti? Upratať, navariť, oprať, vyvesiť, zvesiť, umyť, utrieť, nakŕmiť, vyzliecť, prebaliť, dať spať. Pokračovať by sa dalo donekonečna – pokojne si do sledu týchto slov dosaďte ďalší slovesný neurčitok s koncovkou -iť.

Úprimne sa priznám – niekedy mám toho už dosť. Som vyčerpaná, frustrovaná a najradšej by som niekam z tejto dennodennej rutiny odcestovala. Ďaleko.  Som snáď slúžka? Nie, moja drahá, kdeže. Zvládaš toho oveľa viac. Si aj chyžná, kuchárka, upratovačka, učiteľka, vychovávateľka, opatrovateľka, rozhodkyňa, a opäť by som mohla pokračovať vo výpočte profesií obyčajnej matky na materskej „dovolenke.“

Objav roka, vďačnosť roka

Viete ale na čo som prišla? Že som vlastne za to všetko veľmi VĎAČNÁ, že to všetko môžem a vládzem robiť. Odmalička som túžila založiť si rodinu, vydať sa, mať muža, deti a STARAŤ SA o nich. Teraz vidím, že moje romantické predstavy úplne nezodpovedajú realite, ale to nevadí. Aj tak som šťastnou matkou dvoch úžasných detí a manželkou obetavého manžela.

Čítajte tiež

Nedávno sa mi podarilo stráviť predĺžený víkend SAMA, mimo domu, mimo detí a manžela. Poviem vám, to bol nezabudnuteľný zážitok! Oddýchla som si a načerpala nové sily a inšpirácie do ďalších dní. Potrebovala som to ako soľ. Škoda, že som takýto výlet nepodnikla už skôr. Zistila by som, že môj manžel je nielen skvelý otec našich detí, ale aj skúsený animátor, vychovávateľ, šofér a cestovateľ v jednom. O zážitky z výletu s tatinkom sa deti so mnou radostne delili celý večer. Okrem toho ako farbisto a dobrodružne mi opísali, čo všetko spolu zažili, kde boli a čo videli, ústnu prezentáciu vyšperkovali fotkami a videami, z ktorých mi bolo jasné, že nabudúce pri tom nesmiem chýbať už ani ja!

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore