Práve čítate
Kávovary: V zajatí hnedej vášne
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Kávovary: V zajatí hnedej vášne

kava

Pokiaľ nevlastníte šťastie v podobe živého kávovaru s donáškou až do postele, je čas oživiť kuchynský drez novým robocopom. Kávovary dobyli už pracovný priestor a s čoraz väčším úspechom obsadzujú aj naše domáce hniezda. Opáčili sme dvoch diametrálne odlišných požieračov kávových zŕn. Aj keď sa zásadne líšia cenou aj ponúkaným sortimentom, sú ideálnym príkladom pre náš míting  s cieľom rozlúsknuť bytostnú otázku, na ktorú málokto vie odpoveď – na čo vlastne máme chuť?

Siemens

kavovar siemens

Dodržíme subordináciu a začneme staršou značkou. Luxusný Siemens EQ.6 plus s500 je túžbou každého nevyhraneného kávičkára. Osem milých ilustrácií reprezentuje prebohatý výber, láka vaše prsty a prehovára vaše chute. Espresso, espresso macchiato, caffé crema, cappuccino, late macchiato, káva s mliekom, mliečna pena a navyše špeciálny nápoj – café cortado. K tomu ešte 6 možností pre silu kávy, plus tri rôzne veľkosti šálky. Špecialitkou je smrťák s označením double shot plus – znova vám vráti arómu života po rodičovskom združení.

To, čo sa pre vás chystá, si môžete prečítať na displeji – nie je len funkčný, ale dokonca aj pekný. Na šelest keramického mlynčeka sa teší 300 g zŕn a na výkon parnej lokomotívy čaká 1,7 litra vody. Všetko sa začína a končí dotykom automobilového start/stopSiemens EQ násobí vaše kávové IQ – odchádzate od neho s umeleckým dielom v ruke – vôňa, vzhľad a chuť je výsledkom vašich vrodených schopností zvládnuť robotickú linku na výrobu kávy s absolútnou ľahkosťou. A nielen to. Pripraví dve šálky jedného receptu naraz – harmonizuje váš partnersky vzťah – rovnaká káva, rovnaké pocity v rovnaký čas. Opatrne však pri návštevách – uspokojiť každú kávovú chúťku môže mať nežiaduco otravné účinky. Takže, ak vaše zmysly rady hľadajú a experimentujú – je tu variabilita a pestrosť a la Siemens EQ.6.

Beko

kavovar beko

Beko začínalo síce o nejaké to storočie neskoršie, ale dnes je na bojovom poli domácich elektrospotrebičov jednotkou vo východnej Európe a dvojkou v západnej. Domáci barista Beko CEG 5301 X, to je úplne iná káva. Smeruje do kuchýň tých, čo krásu vidia v jednoduchej účelnosti a myslia hlavne na vlastné pôžitky a nie na „priechodzie“ návštevy. Čistý, minimalistický a na údržbu praktický dizajn nevtieravo ozdobí vašu linku. Podáva sa len espresso slabé alebo silné, skombinované piatimi možnosťami mletia, voľbou predfiltrácie zŕn a veľkosťou hrnčeka od 25 do 250 ml.

Čítajte tiež

Neumožňuje žiadne prísady z produkcie rožného statku špatiace jedinečnosť výsledku. Oranžové dotykové piktogramy sú vyčerpávajúco informačné a nijako nerušia romantické prítmie vašej kuchyne v očakávaní vytúženého nápoja a peknej chvíľky. Ráno, keď zbierate sekundy, vám ich vezme len 20 a sám sa poslušne vypne. Žiadna ručná práca, netreba hľadať okuliare kvôli displeju, stačí mrknúť na piktogram – čo svieti, to sa pripravuje – čo bliká, to mu chýba k životu – voda, zrná, chce vyčistiť alebo odvápniť. Milovníkov matky zeme poteší režimom ECO a sám zodpovedná za hygienu. Beko osloví každého, kto si svoje už odpil a vie presne, čo chce – čo mu chutí.

Hnedé pôžitkárstvo je vecou individuálneho zmyslového vnímania a vašich zvyklostí. Ani profi barista so špičkovou technikou, predhriatymi šálkami, správnymi barmi, top tvrdosťou i teplotou prefiltrovanej vody s pravou zásielkou bolívijských zŕn nemusí nadchnúť vaše kávové bunky. Čo sa doma ukuchtí, má svoje čaro, a kávovar je prvým krokom k získaniu hrdého titulu rodinného baristu. Nechceme radiť. len podať krátke info, kým dopijete svoju šálku rozvoniavajúcej kávy. Každý z uvedených lámačov kávových sŕdc je iný, ale jedno majú spoločné – robia to dobre a majú tlačidlo Obľúbená káva.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore