Práve čítate
Krádež digitálnej identity
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Krádež digitálnej identity

digitalna identita kradez

Problém týkajúci sa veľkých i malých. Často ani nevieme, kde všade máme po Nete porozhadzované svoje osobné údaje. A navyše, mnohí rodičia netušia, že budovaním vlastných profilov na sociálnych sieťach vytvárajú aj virtuálne identity svojich detí. Tie deti to dnes neohrozí, ale v budúcnosti im to môže spôsobiť značné nepríjemnosti.

Najobsiahlejší zdroj, kde zlodeji digitálnych životov nájdu všetko, čo potrebujú, sú sociálne siete. Rodičia sú zvyčajne na iných sociálnych sieťach ako ich deti, ale to neznamená, že si to algoritmy prečesávajúce internet nevedia spárovať a zneužiť. Časť svojich identít sme nútení odovzať, pretože by sme sa tam inak ani neprihlásili. Na zváženie je už to, čo po Nete bez rozmyslu rozvešiavame z vlastnej prehnanej iniciatívy. Deti sú prirodzene dôverčivé a rodičia až príliš ľahkomyselní. Že vám niekto hekol konto sa nemusíte dozvedieť dnes ani o týždeň.

Dôležité je zabezpečiť si vlastné zariadenia a myslieť na to, že sociálnym sieťam vládnú obchodné modely. Tam už svoje identity nemáte pod kontrolou a neviete, akým spôsobom sú tieto osobné údaje, vrátane vašej biometrie, zneužívané. Občas sa treba zamyslieť a urobiť si poriadok vo svojich virtuálnych životoch. Zrozumiteľné a praktické rady, ako ustrážiť digitálnu identitu vašu aj vašich detí nájdete na webe bezpecnenanete.sk v článkoch:

Ako v škole chrániť školákov pred krádežou digitálnej identity?

Krádež identity sa týka aj detí – v dospelosti im môže spôsobiť finančné problémy

Učiteľ informatiky radí žiakom: Tieto informácie nezverejňujte, riskujete krádež identity

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore