Práve čítate
Lucia LUCID Sládečková: Nezastavil by ma ani schopný chlap!
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Lucia LUCID Sládečková: Nezastavil by ma ani schopný chlap!

lucia lucid sladeckova vizazistka rozhovor

Lucia LUCID Sládečková je úspešná vizážistka, ktorá si nenechala zájsť chuť do práce ani popri výchove dcéry. Prečítajte si krátky rozhovor s ňou – o materstve aj o práci.

Keď ste sa stali mamou, vaša kariéra už bola sľubne rozbehnutá. Aké to bolo – skĺbiť materstvo s prácou?

Poľaviť z práce alebo z niečoho rozbehnutého, čo si človek vytvorí sám, je veľmi náročné. Najmä psychicky. Myslela som si, že po šestonedelí a zoznamovaní sa s dcérkou príde útlm, nebudem vedieť nabehnúť späť do práce, stratím klientov. Neužila som si poriadne ani šestonedelie, išla som do toho plnou parou vpred. Neinšpirovala som sa matkami, ktoré sú tri roky na materskej, inšpirovalo ma to, že som potrebovala na sebe ďalej makať, aby to, čo som vytvorila, neutíchlo.

Po akom čase od narodenia dcérky ste sa opäť pustili naplno do práce?

Malinká sa narodila vo februári, v období plesov, a ja som si potrebovala udržať zákazky, ktoré sa mi ponúkali. Pre mňa je najdôležitejšie klientov zobrať v akomkoľvek čase, v akomkoľvek dátume a za akýchkoľvek okolností. Klienti sa klientmi nestávajú pri jednej návšteve, vytvárame a budujeme si vzťahy dlhšie. Tým, že je moja služba nadštandardná, získavam si ich svojou pracovitosťou a ústretovosťou. Malinká spinkala hneď vedľa mňa, alebo ju strážila moja mamina. Keď niečo chcete, tak to spravíte – akokoľvek. Ja som si proste nenechala zájsť chuť do práce.

Ako sa zmenil váš pracovný čas?

Už ho netrávim do večera do deviatej v ateliéri, ani od siedmej rána. Snažím sa pracovať tak, aby som pocitovo bola stále v poriadku. Keď je veľa práce, samozrejme, potiahnem. Keď si však organizujem diár, tak určite tak, aby som poobede prišla domov, aby si ma aj malinká užila.

Ako reagovalo okolie na to, že pokračujete v biznise a nevenujete sa 24 hodín dieťaťu?

Okolie malo, samozrejme, rôzne pripomienky. No mňa to nezaujíma a nech to nikto neberie arogantne alebo povýšenecky. Mňa nikdy nikto nemôže zaujímať – musím vedieť, z čoho vychádzam ja sama, aké mám možnosti a ja mám proste možnosť pracovať. Niektoré reakcie mi ubližovali, ale naučila som sa ich nevnímať, trápením sa ubližujem iba sebe a svojej dcére.

Priniesla vám pozícia slobodnej pracujúcej matky do života aj nejaké negatíva?

Nepovedala by som, že sú to negatíva. Nechcem sa rúhať, moja dcéra je predsa to najkrajšie v živote, čo ma postretlo. Nikoho nedokážem milovať viac ako svoje dieťa, takže to sú najväčšie pozitíva. Mám prečo žiť, mám prečo pracovať. Viem, že potrebujem ďalej rozvíjať svoj biznis, aby som zabezpečila svoje dieťa a jeho fungovanie, jeho rast osobnosti. Trochu mi to obmedzilo kariérny rast, chcela som odísť do zahraničia. No s čistým svedomím môžem povedať, že nemám problém odísť aj s dcérou. Ak nastane ten správny čas, alebo nám to osud dopraje, tak tam určite skončíme. Svoje materstvo hodnotím len pozitívne.

Materstvo teda trochu zmenilo vaše plány do budúcnosti.

Pravdaže. Sekla som so všetkým, čo som chcela, pokračujem len v tom, čo som vytvorila. Dávam si väčší pozor na financie, aby som nevstúpila do biznisu, ktorý by nebol pre mňa rentabilný. Hlavne si dávam veľký pozor na ľudí, po pôrode som totiž zistila, že ma moja manažérka okradla. Lydka ma naučila dávať si pozor na všetko, pretože dôsledky znáša vždy predovšetkým ona.

Čo bolo pre vás najväčšou výzvou, keď ste sa dozvedeli, že čakáte bábätko?

Pre mňa je najväčšou výzvou vydať sa. (smiech) To je výzva – nájsť si chlapa, ktorý mi bude v tomto veku vyhovovať. Mám 36 rokov a dieťa, mám preto dnes úplne iné možnosti a aj priority. Mužov teraz vnímam úplne inak. To by bol zlom, asi by sa stal priam zázrak.

Viete si predstaviť, že by ste sa svojej práce úplne vzdali?

Možno po druhom dieťati, keď nájdem toho správneho. (smiech) V tom prípade by som sa určite rada venovala len rodine a domácim prácam. Odmakala som si toho už dosť, ale ja nie som ten sedavý typ. Pri Lydke určite pracovať neprestanem a nezastavil by ma ani schopný chlap. Mňa práca baví, baví ma rozvíjať sa, baví ma tvoriť. Mám rada pracovný frmol aj to, keď som pracovne stredobodom pozornosti. Možno by som len presedlala na iné odvetvie, kde by som si vedela upraviť čas ešte lepšie. Som veľmi spokojná a som rada, že robím to, čo ma baví a najmä, že mi to ide. Je veľmi prijemné skĺbiť to s materstvom – to sú naozaj pre mňa dve každodenné výzvy.

Lucia Sládečková s malou Lýdiou boli naše cover stars vo vydaní Rikiki ZIMA/2018Prečítajte si veľký titulný rozhovor s touto talentovanou make-up artistkou.

Lucia Sládečková na Instagrame.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore