Práve čítate
Dotknite sa prírody s MossLife
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Dotknite sa prírody s MossLife

mosslife zive machove steny
dizajnove studio mosslife
mosslife stabilizovane machy
mosslife stabilizovane rastliny
mosslife kopcekovy mach +1
Zobraziť galériu
dizajnove studio mosslife

V tomto článku prinášame zopár prekvapivých informácií o stabilizovanom machu v interiéri, o nových módnych trendoch v štylizácii domácich aj pracovných priestorov, ale aj o nápadoch, ktoré svojou jednoduchosťou menia domovy bežných ľudí na útulnejšie a prírodnejšie miesta.

Pred piatimi rokmi o tom vedelo len málo ľudí, ale teraz asi 90 % v priemysle vie, čo to je, keď sa hovorí o stabilizovaných machoch, rastlinách a kvetoch. V posledných rokoch narástla popularita týchto rastlín a očakáva sa, že sa v budúcnosti ešte zvýši. Veľmi obľúbenými sa stali napríklad stabilizované machy a rastliny. Osobný pohľad na interiérový dizajn je neodmysliteľnou súčasťou života spoločnosti 21. storočia.

DOTKNITE SA PRÍRODY

Dizajnové štúdio MossLife navrhuje a tvorí steny, obrazy a iné dekorácie zo stabilizovaného machu a rastlín. Tieto rastliny sa pestujú na súkromných farmách a v lesoch. Takto vypestované a spracované rastliny pochádzajú napríklad z Francúzska, Španielska, Nórska, Fínska alebo dokonca z Brazílie a Chile. Stabilizované rastliny si aj v interiéri zachovávajú svoje prirodzené kvality, a to vrátane farby, vône a mäkkosti, ktorá je veľmi príjemná na dotyk.

Predstavujú jeden z najjednoduchších spôsobov, ako si možno priviesť pocit lesnej prírody domov, pretože zaručujú dlhoročnú čerstvosť.

Stabilizované, čiže konzervované kvety a rastliny sú 100 % prírodné produkty, ktoré prešli procesom konzervácie s cieľom zachovať ich krásu.

Proces stabilizácie je patentovaný spoločnosťami, ktoré sa tejto fantastickej produkcii venujú už desaťročia.

Aby sa zabezpečila trvanlivosť konzervovaných kvetov a rastlín, je potrebné dbať na správnu starostlivosť a používanie týchto produktov; vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu, vysokej vlhkosti a vode. Na stránke www.mosslife.eu si môže klient navrhnúť produkt podľa vlastného štýlu v online dizajnéri, ktorý bol prvý svojho druhu vo svete, a tak zapracovať do interiéru machový produkt, aby prirodzene zapadol do jeho domácnosti.

Pre náročnejších klientov navrhne profesionálny dizajn štúdio MossLife, a to v grafickom vyhotovení tak, aby finálna podoba bola čo najbližšie k predstave zákazníka. Treba však rátať s tým, že mach je prírodný materiál, a preto má svoje „chybičky“ krásy, tak ako aj v prírode sú listy na stromoch rôznej veľkosti, tvaru a farby.

dizajnove studio mosslife
DLHOTRVAJÚCE MACHOVÉ STENY

Stabilizovaný mach a rastliny sa dajú použiť ako menšia alebo veľká dekorácia do miestnosti, v ktorej sa z neho dá napríklad vytvoriť firemné logo alebo abstraktný obrazec, dá sa umiestniť na strop, na stĺpy, na lampy a iné. Môže pokrývať pokojne aj niekoľko metrov štvorcových, čím bez problémov dokáže pokryť i väčšiu plochu celej steny. Interiérové stabilizované machy sú bezúdržbové, nevyžadujú žiadnu opateru. Nepotrebujú denné svetlo ani vodu.

Zlepšujú akustickú kvalitu priestoru, pretože absorbujú vibrácie a zvuk, a tým vytvárajú pokojnejší a aj psychologicky útulnejší priestor. Prirodzene, je však dôležité brať do úvahy prírodné vlastnosti machu, a preto tento materiál nie je odporúčané umiestňovať v blízkosti kozubov, radiátorov či priameho slnka. Odporúčaná vlhkosť v interiéri je približne od 40 do 70 %. Ďalšou zvláštnou výhodou machových stien je ich fyzikálno-biologická schopnosť absorbovať prebytočný oxid uhličitý zo vzduchu, čo v ľuďoch môže vytvárať pocit čerstvejšieho a zdravšieho priestoru v miestnosti, a niekedy dokonca aj v celom dome.

MILUJEME MACHY, PRETOŽE SÚ TAKÉ KRÁSNE A INŠPIRUJÚCE

Stabilizované machy a rastliny existujú vo viacerých druhoch. Najpoužívanejšie druhy u MossLife sú sobí mach, plochý mach, kopčekový mach a veľká škála stabilizovaných rastlín. Farebná škála ponúkaného sobieho machu je sama osebe veľmi široká, keďže existuje asi 30 rôznych farebných odtieňov, kde si každý určite nájde tú správnu farbu, a to vrátane červeného, ružového alebo aj tyrkysového machu. Samozrejme, nechýba ani široká paleta prírodných farieb v zelených či hnedých odtieňoch.

Životnosť týchto produktov je dlhá niekoľko rokov, líši sa podľa druhu machu a rast-lín, samozrejme, závisí aj od miesta umiestnenia produktu. Produkcia samotných stabilizovaných rastlín je maximálne prírodná, to znamená, že neobsahuje žiadne toxické látky či alergény. Majú minimálnu šancu napadnutia hmyzom či plesňami. MossLife ponúka vo svojom portfóliu aj servis stabilizovaných produktov.
Väčšina projektov na mieru má dodaciu lehotu v rozmedzí dvoch až troch týždňov, ale ani pri realizácii špeciálne náročných projektov zvyčajne čakacia lehota nepresahuje dĺžku dvoch mesiacov.

NIE JE MACH AKO MACH

Medzi najčastejšie používané druhy machu patrí plochý, a to pre jeho vizuálne kvality pripomínajúc zarastenú plochu lesa. Existuje viacero druhov tohto machu. Vytvára pomerne kontinuálne a jednoliate plochy, pre svoju obyčajnosť a jednoduchosť je práve tento mach najpoužívanejším. Samotný plochý mach nemusí byť plochý, chce to len viac fantázie a kreativity. Dajú sa z neho vytvoriť fantastické kopce pripomínajúce hory a v spojení s guľovým machom, ktorý vyzerá ako klasický zelený vankúšik s jemnými chĺpkami, je takáto stena či obraz lahôdkou pre oko.

Čítajte tiež

mosslife stabilizovane rastliny

Kopčekový mach, ktorý sa vyníma svojím tvarom tvoriac zaujímavé, nepravidelné oblé tvary, má tiež svoje čaro. Tento druh machu je však najdrahší, a preto nie veľmi často vidíme stenu z kopčekového machu, pretože cena týchto projektov sa vie vyšplhať veľmi vysoko. Žiadanou je kombinácia kopčekového a plochého machu v pomere približne 30 a 70 percent. Islandský mach, nazývaný ako „mach sobí“, rastie vo voľnej prírode v oblastiach tundry, vytvára zarastené plochy na viacerých miestach našej planéty. Mach sobí vďačí za svoje meno aj faktu, že tvorí významnú zložku jedálneho lístka najmä sobov.

Projekty z machov výborne výrazne dopĺňajú aj stabilizované rastliny a kvety, ktoré sú spracované a prispôsobované podmienkam typickým pre interiérové použitie. Rastliny sú vhodné nielen ako doplnok do obrazu či steny, ale aj ako dekorácia do vázy. Veľmi žiadanými sú stabilizované ruže.

NÁKLADOVO EFEKTÍVNE DEKORÁCIE

Stabilizované ruže a kvety vydržia dlho, to tiež znamená, že sú super ekonomické. Nebudete musieť nahradiť svoje kvetinové dekorácie každých pár dní, ako by ste museli robiť s čerstvými kvetmi. Budete si môcť vychutnať svoje konzervované kvety po obdobie jedného roka a viac bez toho, aby ste investovali do iných prípravkov na starostlivosť o rastliny. Sú skvelou cestou vpred v našej modernej dobe. Fantastickou investíciou, šetrné k životnému prostrediu a sú, samozrejme, nadčasové svojou krásou a vôňou.

Všetky ponúkané ruže a rastliny pochádzajú aj z etických fariem, ktoré sú určené na udržanie planéty zelenšou.

Zelené steny a obrazy v interiéri môžu pomôcť zvýšiť našu sebaúctu, pohodu a urobiť nás optimistickejšími, čím sa zníži stres, úzkosť a depresia. Pri aplikácii vo firemnom prostredí potlačujú nezáujem chodiť do práce. Podľa prieskumu majú rastliny veľký vplyv na každý interiér, vďaka čomu sú uvoľňujúce a stimulujúce. Cieľom je poskytnúť zákazníkom možnosť vychutnať si výhody skutočnej prírody vo vnútri domova, kancelárie, hotela, reštaurácie alebo i obchodného centra. 

Machy robia každý interiér oveľa lepším a pútavejším. Projekty sa vyrábajú podľa individuálnych želaní klienta. Každý záujemca má teda možnosť zvláštnym a originálnym spôsobom spestriť svoj interiér, ale hlavne doň vniesť trošku prírody. Nezabudnite však zvoliť tie správne rastliny pre svoj zamýšľaný dekor. Musíte iba popremýšľať o tom, aký účinok vás uspokojí. Nechajte sa inšpirovať a oživte svoj interiér. Transformujte svoj priestor z monotónneho prostredia na priestor, ktorý vytvára prepojenie s prírodou.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore