Práve čítate
MALVÉR – Boj dobra so zlom
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

MALVÉR – Boj dobra so zlom

malver

Dnes majú naše deti v rukách priam rozprávkové technológie, čo dokážu hotové zázraky. Zatiaľ čo si ich užívajú, na pozadí displejov prebieha boj Dobra so Zlom. Už nie rozprávkový, ale žial až príliš realistický.

Kyber-háveď všetkého druhu od trójskych koňov, cez červy až po všelijaké čierne dvere, intoxikuje úžasný život na Nete a vykráda naše dáta. Je schopná naliezť deťom do ich miláčikov cez web stránky, sociálne siete aj emaily. Bojiskom boli dlhé roky len počítače, potom si Zlý soft našiel cestu do tabletov aj mobilov. Už nie je imúnna žiadna technológia pripojená k Netu. Existujú našťastie ochranárske opatrenia, ktoré v pohode zvládnu aj deti rôzneho veku. Musia však o nich vedieť.

Praktické a zrozumiteľné rady, ako chrániť súkromie svojich detí a tým ich bezpečie, nájdete aj na vzdelávacom portáli bezpecnenanete.sk.

Do akých kategórií rozdeľujeme malvér, kde sa s ním môžete vy a vaše deti stretnúť a ako sa pred týmto nebezpečenstvom na internete ochrániť, sa dozviete v tomto článku.

Čítajte tiež
klananie troch kralov

Ďalšie zaujímavé témy, užitočné rady a odporúčania odborníkov aj informácie zo sveta internetovej bezpečnosti nájdete v sérii článkov #bezpečnenanete.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore