Práve čítate
MAMA GANG: Podcast s Daškou a Adel. Na rovinu. Bez pozlátok
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

MAMA GANG: Podcast s Daškou a Adel. Na rovinu. Bez pozlátok

mama gang podcast adela daska

Sme dve mamy, kamarátky a teraz už aj kolegyne. Adela a Daška. Každá trochu iná, no vlastne veľmi podobné. Obe sme akčné, zvedavé a spojenie „nedá sa“ v našej slovnej zásobe chýba. Rovnako sa nenecháme obalamutiť frázami a s vervou hľadáme odpovede na všetky naše otázky (nielen) ohľadom materstva. Tak vznikol aj nápad vytvoriť Mama Gang podcast.

Spoznali sme sa pri koučingu, pretože jedna (Adela) potrebovala upratať myšlienky a druhá (Daša) je na to ako stvorená. A postupom času začalo rásť brucho jednej aj druhej, preto sa veľa našich debát točilo okolo tehotenstva, pôrodu, detí a nás samých v epicentre diania. Z pracovného vzťahu vzniklo kamarátstvo a z dvoch pracantiek sa stali mamy na materskej. Zistili sme, že nás nielen baví hľadať odpovede odborníčiek, ale ich aj posúvať ďalej.

mama gang ivona hodasova adela zabrazna
Zľava Daška a Adel, tvorkyne podcastu o materstve MAMA GANG. Foto: Natália Jakubcová

Podcast má formát hodinového rozhovoru s hosťom, odborníkom na témy psychického či fyzického zdravia mám, partnerských vzťahov, dojčenia či spánku detí. Rady hostíme aj známe mamy, ktoré sú nám svojím prístupom k životu inšpiráciou. Za mikrofón s nami zasadli napríklad Kristína Tormová, Baša Števulová či Andrea Vadkerti.

Netvoríme len podcast. Budujeme komunitu sebavedomých mám, ktoré vedia, že keď sa postarajú o seba, budú aj lepšími mamami. Aj preto sme napríklad vytvorili kampaň #mamagangvpohybe. Venovali sme sa tomu, ako sa motivovať, kde si nájsť čas, ako sa správne hýbať, aj čo jesť.

Téme stravy sme sa venovali v dvoch dieloch:

12. Eva Blaho: Ukážte deťom čo najviac chutí a vôní

Rozhovor s nutričnou špecialistkou Evou Blaho, spoluautorkou knihy Prvé príkrmy, vás uvedie do témy pestrej stravy detí. Bavili sme sa o zavádzaní alergénov, ideálnych potravinách, množstvách a časoch, o vitamínoch a mineráloch, ktoré naše deti potrebujú. Nevyhli sme sa ani témam kaše vs. „baby-led weaning“ a alternatívnym formám jedálnička.

18. Nutričná terapeutka Petra Kuřátková: Žiadny doplnok stravy nám nezabezpečí, že budeme mať deti

V tomto dieli sme vyspovedali nutričnú terapeutku Petru Kuřátkovú, ktorá pôsobí pod značkou nutrimamma.cz. S Petrou sme sa rozprávali o strave žien v období pred otehotnením, ale aj počas a po tehotenstve. Zamerali sme sa na nutričné potreby žien dojčiacich aj tých, ktoré sa snažia zbaviť pár kíl po pôrode. Prebrali sme spolu, ako má vyzerať zdravý tanier, prečo ružová soľ pomôže iba odľahčiť peňaženku alebo ktoré potraviny si môžete v pohode dať, aj keď ich obal tvrdí niečo iné.

Okrem podcastov nájdete k téme stravy na našom Instagrame aj stream s nutričnou terapeutkou Petronelou Forišek Paul o strave pre ľudí so zvýšenou fyzickou aktivitou.

Podcasty môžete počúvať na našej webovej stránke www.mamagang.sk alebo cez obľúbené aplikácie Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts a pod.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore