maria adrian bartalos titulka rikiki

Mária a Adrián Bartaloš: Chceme, aby nás syn vnímal ako ľudí, ktorým sa bude rád podobať

4 zdieľaní
4
0

Ten Jožko Vajda mal pravdu, keď tvrdil, že NOEL BARTALOŠ, syn herečky MÁRIE BARTALOŠ a tanečníka ADRIÁNA BARTALOŠA, sa bude stále smiať. Robil nám láskavú spoločnosť aj pri rozhovore o ich spoločnom projekte – kreatívnom tanečnom štúdiu, o tom, ako svojim rodičom oznámili, že sa idú brať, ale aj o tom, čo malému chutí a po ktorom z rodičov sa vie poriadne rozčertiť. Môžete hádať alebo si prečítať náš rozhovor.

Čo sa vám v živote zmenilo, keď sa vám narodil syn?

Mary: Zmenilo sa naše zmýšľanie, viac myslíme na jeho potreby než na svoje. Akurát sme sa cestou na tento rozhovor rozprávali o tom, že by sme mali piť viac vody. Normálne na to zabúdame. Niekedy zabúdame aj jesť. (smiech) Dnes už je trochu ťažšie, myslím logisticky, napríklad odísť z domu včas. Nie je to však žiadna brutálna zmena, je to úplne prirodzené. Niektorí rodičia hovoria, že sa im život po narodení detí rapídne zmenil, nám nie. My sme boli na to pripravení, veľmi sme sa na to tešili. Užívame si s ním každé jedno obdobie.

Adrián: Súhlasím. Veľa ľudí nám hovorilo, že už sa nevyspíme, že nebudeme mať na nič čas. No ja si myslím, že to všetko závisí od toho, ako si to človek sám nastaví. Vnímam to tak, že všetky tieto negatívne komentáre vyplývajú z ľudského egoizmu. Človek akoby myslel len na to, o čo príde, ale zabúda myslieť na to, čo všetko dostane. Zabúda, čo všetko bude môcť urobiť preto, aby tomu malému človiečikovi dal to najlepšie zo seba. Aj preto sa mu my snažíme venovať čo najviac svojho času.

Na materskej je asi Mary, však? No z vašich sociálnych sietí to vyzerá, ako keby ste boli na rodičovskej dovolenke obaja – stále spolu.

Mary: Naše tanečné štúdio sme vybudovali ako spoločný projekt, hovoríme tomu rodinné štúdio a trávime tu celá rodina veľa času. Potom to vyzerá tak, že aj pracujeme všetci.

Adrián: Tým, že moja práca je flexibilná, môžeme si čas spolu poriadne naplánovať, aj ho spolu stráviť. Teším sa, že môžem malého vidieť celý deň, nielen večer, ako to býva v mnohých rodinách, keď chodia oteckovia domov z práce veľmi neskoro. Takto si s ním môžem vytvárať vzťah poriadne aj ja. Hoci stále má bližšie k Mary, aspoň mám šancu. (smiech)

Trend oteckov na rodičovskej dovolenke stúpa. Mnohí si to pochvaľujú, medzi nimi aj mamičky. Vedeli by ste si to aj vy takto predstaviť? Mary by primárne pracovala a ty by si bol s Noelom doma?

Adrián: Obdivujem ju za to, že je s ním nonstop, podľa mňa je to veľmi náročné, no vedel by som si to, samozrejme, predstaviť a spravil by som všetko preto, aby som to robil čo najlepšie.

Mary: U nás je vlastne úplne jedno, kto je na rodičovskej,  aj tak by sme boli všetci tu, v štúdiu. (smiech) Jedna moja kamarátka, ktorej manžel bol so synom na rodičovskej dovolenke a ona pracovala, mi povedala, že to bolo to najlepšie, čo mohli urobiť. Utužili si vzťahy, mali pre seba viac pochopenia. Veľmi podporujem tých, ktorí by to chceli skúsiť.

DOČÍTAJTE CELÝ ROZHOVOR V JARNOM RIKIKI:

4 zdieľaní
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TIEŽ SA VÁM BUDE PÁČIŤ