Práve čítate
Mária a Adrián Bartalos: Chceme, aby nás syn vnímal ako ľudí, ktorým sa bude rád podobať
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Mária a Adrián Bartalos: Chceme, aby nás syn vnímal ako ľudí, ktorým sa bude rád podobať

maria adrian bartalos
maria adrian bartalos
Maria Bartalos Noel Adrian Bartalos movement studio
Maria Bartalos Noel Adrian Bartalos movement studio
Maria Bartalos Noel Adrian Bartalos movement studio +1
Zobraziť galériu
maria adrian bartalos

Ten Jožko Vajda mal pravdu, keď tvrdil, že NOEL BARTALOS, syn herečky MÁRIE BARTALOS a tanečníka ADRIÁNA BARTALOSA, sa bude stále smiať. Robil nám láskavú spoločnosť aj pri rozhovore o ich spoločnom projekte – kreatívnom tanečnom štúdiu, o tom, ako svojim rodičom oznámili, že sa idú brať, ale aj o tom, čo malému chutí a po ktorom z rodičov sa vie poriadne rozčertiť. Môžete hádať alebo si prečítať náš rozhovor.

Čo sa vám v živote zmenilo, keď sa vám narodil syn?

Mary: Zmenilo sa naše zmýšľanie, viac myslíme na jeho potreby než na svoje. Akurát sme sa cestou na tento rozhovor rozprávali o tom, že by sme mali piť viac vody. Normálne na to zabúdame. Niekedy zabúdame aj jesť. (smiech) Dnes už je trochu ťažšie, myslím logisticky, napríklad odísť z domu včas. Nie je to však žiadna brutálna zmena, je to úplne prirodzené. Niektorí rodičia hovoria, že sa im život po narodení detí rapídne zmenil, nám nie. My sme boli na to pripravení, veľmi sme sa na to tešili. Užívame si s ním každé jedno obdobie.

Adrián: Súhlasím. Veľa ľudí nám hovorilo, že už sa nevyspíme, že nebudeme mať na nič čas. No ja si myslím, že to všetko závisí od toho, ako si to človek sám nastaví. Vnímam to tak, že všetky tieto negatívne komentáre vyplývajú z ľudského egoizmu. Človek akoby myslel len na to, o čo príde, ale zabúda myslieť na to, čo všetko dostane. Zabúda, čo všetko bude môcť urobiť preto, aby tomu malému človiečikovi dal to najlepšie zo seba. Aj preto sa mu my snažíme venovať čo najviac svojho času.

Na materskej je asi Mary, však? No z vašich sociálnych sietí to vyzerá, ako keby ste boli na rodičovskej dovolenke obaja – stále spolu.

Mary: Naše tanečné štúdio sme vybudovali ako spoločný projekt, hovoríme tomu rodinné štúdio a trávime tu celá rodina veľa času. Potom to vyzerá tak, že aj pracujeme všetci.

Adrián: Tým, že moja práca je flexibilná, môžeme si čas spolu poriadne naplánovať, aj ho spolu stráviť. Teším sa, že môžem malého vidieť celý deň, nielen večer, ako to býva v mnohých rodinách, keď chodia oteckovia domov z práce veľmi neskoro. Takto si s ním môžem vytvárať vzťah poriadne aj ja. Hoci stále má bližšie k Mary, aspoň mám šancu. (smiech)

Maria Bartalos Noel Adrian Bartalos movement studio
Trend oteckov na rodičovskej dovolenke stúpa. Mnohí si to pochvaľujú, medzi nimi aj mamičky. Vedeli by ste si to aj vy takto predstaviť? Mary by primárne pracovala a ty by si bol s Noelom doma?

Adrián: Obdivujem ju za to, že je s ním nonstop, podľa mňa je to veľmi náročné, no vedel by som si to, samozrejme, predstaviť a spravil by som všetko preto, aby som to robil čo najlepšie.

Mary: U nás je vlastne úplne jedno, kto je na rodičovskej,  aj tak by sme boli všetci tu, v štúdiu. (smiech) Jedna moja kamarátka, ktorej manžel bol so synom na rodičovskej dovolenke a ona pracovala, mi povedala, že to bolo to najlepšie, čo mohli urobiť. Utužili si vzťahy, mali pre seba viac pochopenia. Veľmi podporujem tých, ktorí by to chceli skúsiť.

Ako to je vlastne s týmto priestorom, s vašim tanečným štúdiom, kde trávite toľko času?

Adrián: Keď sme sa s Mary spoznali, už som učil svojou metódou movement, pohyb v rôznych podobách. Štúdio nesie moje meno, ale beriem to tak, že je to náš spoločný biznis aj štúdio. Chcem to tak aj prezentovať, Mary tomu venovala veľa času a úsilia. Bez nej by to nebolo ani zďaleka také, aké je to dnes.

Mary: Ja síce neučím, ale pohyb mi je strašne blízky. Odmalička. Vďaka pohybu sme sa aj spoznali. Nikdy som sa nevenovala tancu do takej miery, ako som chcela, dnes sa mi to plní.

Obsah článku je uzamknutý

Prihláste sa pre pokračovanie

Ak nemáte konto, môžete si registrovať PREDPLATNÉ a pokračovať v čítaní

 

 

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore