Práve čítate
Mária Kachútová Čírová a Marián Kachút: Sliepky nehladujú, záhradka je poliata a deti majú čisté oblečenie
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Mária Kachútová Čírová a Marián Kachút: Sliepky nehladujú, záhradka je poliata a deti majú čisté oblečenie

maria cirova rodina deti manzel
tehotna maria cirova
maria cirova marian kachut rodina deti zoe hugo scaled
maria cirova rodina
maria cirova rodina deti manzel +7
Zobraziť galériu
tehotna maria cirova

Ako to vyzerá doma u Márie Kachútovej Čírovej a Mariána Kachúta? Čo pestujú v záhradke, čo im nikdy nechýba v chladničke, ktoré z detí radšej číta a ktoré spieva? Prečítajte si náš úsmevný rozhovor o bežných rutinách života, o učení sa počas karantény, o bábätku na ceste aj o separovaní odpadu. Z každého rožka troška.

Doma už máte osem a desaťročné deti, Zoe a Huga. Bolo tretie dieťatko plánované, alebo prišlo spontánne?

Mária: Veľká rodina bola u nás v pláne od začiatku, ale keď už sme mali dve deti, chlapca a dievča, akoby sme viac nepotrebovali.

Maroš: Áno, po narodení Zoe sme mali pocit, že nám už nič nechýba. Ale čím boli deti staršie, tým častejšie sa objavovala téma tretieho dieťaťa.

Mária: No, ako to už s nami ženami býva, žijeme pocitovo. A ja som zatúžila po bábätku. Otvárala som u nás túto tému niekoľko rokov. Niežeby tomu môj manžel nebol naklonený, povedal mi, že by mal so mnou aj šesť detí, keby som chcela. (smiech)

Maroš: To je pravda. (smiech) Ale skôr som sa na to všetko pozeral pragmaticky. Mali sme zabehnutý život, prácu, ktorá nás maximálne napĺňala, pracovne sme boli vyťažení, a tak som mal pocit, že je to tak, ako to je, dobré.

hugo kachut zoe kachutova cirova
Zoe Kachútová a Hugo Kachút. Foto: Zuzana Gavulová. Styling: Alexander Lindov. Vizáž: Mischel Warenitsová

Mária: Ale dnes sme obaja veľmi šťastní, že sme sa takto rozhodli.

Vieme, že to bude chlapec, srdečne gratulujeme. Bábätko máte po ôsmich rokoch, využijete ešte niečo „z garáže“ po vašich deťoch, alebo ste výbavičku kupovali úplne novú? Mnohé mamičky si oblečenie či výbavičku posúvajú v rámci šetrenia, udržateľnosti a recyklácie.

Mária: Presne ako hovoríte, výbavičku po starších deťoch sme komplet posunuli rodine a známym, aby to v tej garáži nestálo a dalo sa to ešte využiť. Teraz ideme akoby od nuly, ale veľmi si to užívam. Ten detský sortiment je naozaj bohatý, až si musím ako skúsená mama hovoriť, že nie všetko, čo vidím, skutočne potrebujem. Nie vždy to pomáha. (smiech)

Napadlo vám, keď sa na to pozriete obaja spätne, že budete mať takú veľkú rodinu?

Mária: Mne to napadlo a verila som tej myšlienke!

Maroš: Jasné, aj mne! Od začiatku sme sa o tom s Máriou rozprávali.

spevacka maria cirova marian kachut
Mária Kachútová Čírová s manželom Mariánom Kachútom. Foto: Zuzana Gavulová. Styling: Alexander Lindov. Vizáž: Mischel Warenitsová
Ako ste zvládli koronakrízu s dvoma školopovinnými deťmi? Učili sa online, mali ste nejakú rutinu, napríklad doobedné učenie a poobedné hranie? Zaujímalo by ma, či nejako riešite čas a priestor detí v online svete, či si nastavujete pravidlá.

Mária: Myslím, že sme to zvládli celkom dobre. Začiatky boli, prirodzene, ťažké, nikto z nás predtým takýto režim nezažil.

Maroš: Pre nášho štvrtáka Huga nebol prechod na online výučbu zložitý, našu prváčku Zoe sme museli najskôr naučiť ovládať klávesnicu, ako si zapnúť a vypnúť mikrofón, prvé týždne sme museli byť na striedačku pri nej.

Mária: No a čo sa týka nejakej regulácie, v prvom rade sa deti snažíme zamestnať zmysluplnými činnosťami. Majú niekoľko krúžkov, ktoré si samy vybrali a ktoré im robia radosť. Myslím, že to je asi základ. Napríklad náš Hugo minule hľadal svoj mobil, nevedel ho nájsť tri týždne.

Maroš: Oni sú veľmi kreatívna dvojica, natáčajú si krátke hrané filmy, na ktoré si celé dni pripravujú kostýmy. Alebo tvoria animované filmy s legom, kde celý deň fotia postavičky a posúvajú ich o milimentre, aby nám mohli ukázať svoje dvojminútové video.

Mária: A ja zbožňujem, keď nám robia klavírne koncerty a hrajú spolu štvorrúčky. Počas karantény sa naučili tri spoločné skladby.

Obsah článku je uzamknutý

Prihláste sa pre pokračovanie

Ak nemáte konto, môžete si registrovať PREDPLATNÉ a pokračovať v čítaní

 

 

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore