Práve čítate
Naj rastlinky do detskej záhrady, z ktorých budú mať deti radosť

Naj rastlinky do detskej záhrady, z ktorých budú mať deti radosť

dieta v zahrade

Chcete povzbudiť malých záhradníkov? Tieto rastliny pomôžu naštartovať záľubu detí v pestovaní zeleniny alebo ich tiež inšpirujú k vytvoreniu nádhernej, rozvoniavajúcej kvetinovej záhrady.

Tekvice a cukety

Tekvice a cukety rastú rýchlo, čo deti určite ocenia pri pravidelnej kontrole záhradky. Okrem samotných plodov, sa dajú jesť aj ich veľké kvety. Skvelé sú napríklad do šalátov. Cukety budete mať celé leto, zatiaľ čo na rôzne druhy tekvíc sa môžete tešiť v jesennom období. Tie môžete tiež využiť pri príprave DIY dekorácií na Halloween.

cuketa tekvica
Cukety a tekvice majú množstvo využití v kuchyni aj pri DIY dekoráciách

Glejovky

Pestovanie týchto fascinujúcich kvetov vám bude robiť radosť hneď z niekoľkých dôvodov. Sú prospešné pre životné prostredie a pri troche šťastia sa kvietky stanú obľúbeným miestom rôznych druhov motýľov. Pozorovať s deťmi budete môcť napríklad vidlochvostov či bábôčky alebo dokonca sa kvietky stanú aj domovom motýlej kukly. Nádherné ružové kvety tejto rastliny pôvodom z Ameriky voňajú ako po mede. Zoženiete ich poľahky medzi trvalkami v záhradníctve.

glejovka
Glejovka priláka svojou vôňou aj motýle

Mačacia tráva a Kocúrnik obyčajný

Máte doma mačičku? Zasaďte do črepníka trochu mačacej trávy alebo kocúrnika a umiestnite ju niekam, kde si na nej môže pochutnať váš chlpáč.

Slnečnice

Tieto veselé letné kvety sú výborné z niekoľkých dôvodov. Rastú rýchlo, dosahujú pôsobivej výšky a na jeseň budete mať stovky chutných semienok na pečenie alebo zdieľanie s vtáčikmi a veveričkami počas zimy.

slnecnice
Slnečnice budú ozdobou každej záhrady

Paradajky

Paradajky sú obľúbené u mnohých záhradkárov, pretože sú nenáročné na starostlivosť a ľahko sa pestujú. Môžete ich mať na balkóne, v skleníku aj na záhrade. A celé leto budete mať vynikajúce a zdravé ovocie. Na výber je snáď nekonečné množstvo odrôd od výmyslu sveta všetkých tvarov, veľkostí a farieb. Pre malé prstíčky sú najvhodnejšie drobné cherry alebo hroznové paradajky.

Čítajte tiež
planet lover alexandra madrova malkia park

cherry paradajky
Cherry paradajky

Ťahavé rastliny

Uhorky aj fazuľky všetkých druhov krásne kvitnú a lákajú opeľovače. Tiež sa rýchlo krútia nahor, čo z nich robí dokonalú voľbu aj pre malé priestory – dokonca sa im bude páčiť aj v kvetináčoch na balkóne!

tahave rastliny
Ťahavým rastlinám sa bude páčiť aj na balkóne

Ranná sláva a Kapucínka väčšia

Vďaka kvetom vytvoríte peknú záhradu, ktorá priláka aj opeľovače. Ranná sláva a Kapucínka väčšia sú dve rastlinky, ktoré ľahko klíčia, rýchlo rastú a celé leto až do jesene vytvárajú nádherné a bohaté kvety. Ako bonus: listy, púčiky a kvety kapucíniek sú jedlé.

Tematické záhrady

Čo tak pizzová záhrada s paradajkami, bazalkou a zelenou paprikou? Alebo grécka šalátová záhrada vysadená paradajkami, uhorkami a oreganom? Kvetináč s bylinkami umiestnite vonku alebo mu nájdite suché a slnečné miesto v blízkosti kuchyne.

bylinky v kvetinaci
Bylinky sú neodmysliteľnou súčasťou správnej tematickej záhrady
Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore