Práve čítate
Nevyhadzuj, daruj! Zbierka školských pomôcok pre deti
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Nevyhadzuj, daruj! Zbierka školských pomôcok pre deti

do zbierky pre spoluziakov v nudzi prispela aj mlada skolacka

Tento rok už jedenásty raz pomáha Slovenská katolícka charita zaplniť prázdne miesta na školských laviciach a naplniť školské tašky žiakov. Máte doma nevyužité ceruzky, farbičky, zošity či iné školské potreby, ktoré sú vašim deťom navyše? Či nebodaj školskú tašku, z ktorej vyrástlo? Do 15. septembra ich môžete podarovať deťom zo sociálne slabých rodín, detských domovov a krízových zariadení, alebo prispieť finančne.

Školská taška a plný peračník vedia spríjemniť návrat do školských lavíc. No nie všetci máme na to, vyprevadiť svoje deti do škôl pripravené. Pre deti zo sociálne slabších pomerov nie je samozrejmé mať v peračníku sadu fixiek či vôbec pero alebo ceruzku. Vďaka spojeniu s rodinami prostredníctvom diecéznych a arcidiecéznych charít a vďaka vašim štedrým darom vie Slovenská katolícka charita zabezpečiť školské pomôcky aj im. Dokazuje to už v poradí 11. ročník zbierky, v ktorej si rodičia i deti, aj spolužiaci navzájom, preukazujú solidaritu tým, že sa vedia podeliť.

zbierka skolske pomocky
Deti sa potešia perám, farbičkám, pravítkam, kružidlám, zošitom, nožniciam, vodovým aj temperovým farbám, peračníkom či zachovalým školským taškám.

Dary môžete prinášať do 15. septembra na 57 zberných miest po celom Slovensku, alebo zasielať na účet SK37 0900 0000 0001 7687 5345, variabilný symbol 2211. Deti sa potešia perám, farbičkám, pravítkam, kružidlám, zošitom, nožniciam, vodovým aj temperovým farbám, peračníkom či zachovalým školským taškám. Novinkou tohto ročníka je, že môžete darovať aj zachovalú a stále funkčnú elektroniku, teda tablety a notebooky, ktoré deťom pomôžu pri rozvíjaní digitálnych zručností.

Po korona-kríze je zbierka školských pomôcok pre deti ešte potrebnejšia

Korona-kríza nás vyhnala do našich domovov. No nie všetci sme mali možnosť schovávať sa v rovnakom pohodlí. Tam, kde začali prázdniny predčasne – pretože nebolo internetu, notebooku, školských pomôcok, ani kníh či písacieho stola – tam deti prichádzali o kontakt s výučbou. To budú musieť teraz doháňať, pretože inak budú neodvratne zaostávať.

skolske pomocky slovenska katolicka charita
Zbierka školských pomôcok pre deti končí 15. septembra, ale pomáhať môžete i naďalej. Viac informácií nájdete na www.charita.sk/skolskepomocky/

V čase zatvorenia škôl stratilo spojenie s učiteľmi a výučbou mnoho z detí. Podľa Inštitútu vzdelávacej politiky (IVP) až 23-tisíc detí nemalo prístup na internet a až 40-tisíc detí bolo ohrozených „výpadkom“ z procesu školskej výučby kvôli sociálne znevýhodnenému prostrediu a nedostatku technologických pomôcok. Deti sme poslali domov a to ešte viac zviditeľnilo priepasť, ktorá často určuje aj ich budúcnosť a pretrvanie v tzv. generačnej chudobe.

Kríza nás naučila, že sociálne rozdiely sa týkajú aj tých najzraniteľnejších, našich detí. A hoci nie každý sme rodičom, každý sme raz boli dieťaťom. Vieme sa vžiť do duše školáka, ktorému niečo chýba.

Čítajte tiež

Zapojme sa do zbierky a pomôžme žiakom vykročiť do školy s pomôckami, ktoré im pomôžu pri vzdelávaní. Prispejme, aby bol začiatok školského roka pre každé dieťa radostným.

V Charite úprimne ďakujú každému, kto zbierku podporil, či už hmotným alebo finančným darom, či zdieľaním informácie o zbierke. Aj keď oficiálnu zbierku uzatvárame 15. septembra, na uvedené číslo účtu je možné finančne prispievať i naďalej. Viac informácií nájdete na www.charita.sk/skolskepomocky/.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore