Práve čítate
Nie je Troll ako Troll
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Nie je Troll ako Troll

Tajomný svet severskej mytológie plný kúziel, obrov či škriatkov má svojich digitálnych nasledovníkov. Zlí duchovia internetu prenikajú do sociálnych sietí a komunitných webov s jasným cieľom a nebezpečnou zbraňou.

Emocionálna manipulácia slovom vždy slávi úspech, keď jej väčšina poslucháčov, pre ktorú je určená, venuje patričnú pozornosť. Digitálny troll sa tvári ako bežný používateľ vystupujúci v diskusii, ale jeho zámerom je naštvať, rozhodiť a vyprovokovať ostatných. Pôsobia jednotlivo alebo aj v celých trollích farmách. Od narušených psychopatov až po profesionálnych konšpirátorov, ktorí študujú umenie manipulácie s davom, ako aj praktiky najúspešnejšieho antického trolla – filozofa Sokrata.

Sokrates

Jeho trolling však smeroval k prehĺbeniu zmysluplnosti často prázdnych diskusií, zatiaľ čo novodobí Zlí duchovia zaplieňujú Net nezmyslami. Žiaľ, aj tínedžerské komunity podliehajú trollingu. V tých lepších prípadoch ich napádajú len jednotlivci, ktorí si takto kompenzujú svoje pubertálne frustrácie a najlepšou obranou je tabuľa zo Zoo – Nekŕmte trollov. Odignorovať a nereagovať je už horšie pri pomalom a systematickom pretváraní názorov v prospech Niečoho alebo Niekoho. Tu sa často strácajú aj dospelí, pretože im chýba účinná protiargumentácia a schopnosť vnímať a posudzovať veci aj na základe iných dostupných zdrojov. Osveta a vzdelávanie je najúčinnejšou zbraňou správneho elfa. Rodinný team Trollhunters môže začať na portáli bezpecnenanete.sk.

eset bezpecne na nete
Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore