Práve čítate
Novú slovenskú knihu ZACHARIÁŠ A STUDENÁ VODA – o utužovaní vzťahu otužovaním a sebadôvere, podporil aj Wim Hof
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Novú slovenskú knihu ZACHARIÁŠ A STUDENÁ VODA – o utužovaní vzťahu otužovaním a sebadôvere, podporil aj Wim Hof

Zacharias a studena voda

Otužovanie sa v tomto roku veľmi rozbehlo a to je dobre. Pomôcť môžu aj dve knihy. V češtine vyšla kniha od Wima Hofa, a nedávno i kniha pre deti a rodičov – Zachariáš a studená voda – o úsmevoch a obavách z chladu a studenej vody, o sebadôvere, o utužovaní vzťahu otužovaním. Kniha, ktorú podporil i Wim Hof, je pre spoločné čítanie s deťmi a rozhovory.

„Chcete podporiť zdravie? Tu je možnosť! Krásny príbeh, ktorý môže nadchnúť aj vyprovokovať deti i dospelých.“

PharmDr. Margit Slimáková, špecialistka na zdravotnú prevenciu aj výživu

„Chlapec Zachariáš ukazuje detskými očami, čo sa deje v nás a v okolí, keď začíname pracovať so studenou vodou, a práve jeho pohľad je obohacujúci pre nás, dospelých a rodičov,“ hovorí Dalibor Bednařík, psychológ a mentor koučov.

Príbeh môžete čítať ako návod pre deti, ako začať s otužovaním, ale taktiež ako inšpiráciu pre rodičov, prarodičov – ako zvládať obavy v zimnom období, keď sa deti hrajú so snehom a ľadovou vodou a keď sa napríklad nechcú príliš obliekať. „V zime som svojho syna nevychovával ja, ale moja zimomravosť. Otužovanie ma fascinovalo dlho a akonáhle som začal s pravidelným ponáraním, zistil som, že mi studená voda pomáha zvládať vlastné rodičovské obavy, ktoré sa týkajú nielen zimy,“ hovorí Daniel Rušar, autor príbehu a otužilec, ktorý absolvoval certifikovaný inštruktorský kurz priamo u Wima Hofa ako jeden z prvých Čechov.

Studená voda umocňuje hlboké a silné zážitky. Zlepšuje imunitu, zoceľuje dušu a v príbehu aj pôsobivý vzťah otca a syna. „Výchova nemusí prebiehať len jedným smerom, nemusia vychovávať rodičia svoje deti, ale môže to prebiehať aj naopak či vzájomne, čo Zachariáš ukazuje,“ podotkol o knihe popredný slovenský literárny moderátor Dado Nagy.

Adela Režná, ilustrátorka knihy, vybrala pre spracovanie mrazivú modrú farbu. „Zachariáš si dokáže udržať v sebe pokoj, a práve to môže kontrastovať so zimnou atmosférou. Je mu zima, ale cíti sa pokojne a spokojne, a v druhej časti knihy sa začína viac usmievať. Sama to mám podobne, potrebujem čas a priestor, vytvorím si atmosféru a potom sa taktiež pri ilustrovaní sama usmievam,“ doplňuje ilustrátorka, ktorá spolu s autorom pripravila už tri knihy.

„Príbeh nehovorí: Otužujte seba i deti. To rozhodnutie nechám na vás. Z vlastnej skúsenosti viem, že keď svoje obavy a myšlienky odovzdám studenej vode, rozplynú sa, zmiznú. Veď vyskúšajte!“ dodáva Daniel Rušar, autor niekoľkých kníh pre deti a rodičov o náročných situáciách a možných riešeniach.

Kniha v češtine a v slovenčine vznikla vďaka crowdfundingovému projektu na Startlabe. „Skvelý projekt,“ povedal o knihe Wim Hof, autor Wim Hofovej metódy.

Prečítajte si príbeh o utužovaní vzťahov otužovaním a zažijete aj vy kúzlo studenej vody.

Zacharias a studena voda
Nová kniha pre deti a rodičov – Zachariáš a studená voda – o úsmevoch a obavách z chladu a studenej vody, o sebadôvere, o utužovaní vzťahu otužovaním.

Zachariáš a studená voda

Daniel Rušar, ilustrovala Adela Režná
48 strán, pevná väzba, 235 x 165, viazaná, 11,99 Eur
Vydavateľstvo Selves, selvesbooks.eu 12. 12. 2020, kniha vyšla v slovenčine aj v češtine.

Anotácie ku knihe:

Na začiatku? Chlapec Zach a jeho zážitok, na ktorý nemôže zabudnúť: plavec pravidelne zaberajúci v studenom mori. Na konci? Taktiež plavec v chladnej vode. A možno sa pri tom usmieva… A medzi tým? Mama, otec, spolužiaci a množstvo nepochopení, nevera, obavy a márnych pokusov. Ale rovnako trpezlivosti a dôvery v tých najbližších a vo vlastné telo… (Petr Švec, učitel)

daniel rusar

Daniel Rušar píše knižky pre deti a rodičov o náročných situáciách a možných riešeniach (napr. Kamzíkôv veľký skok, Strakáč a Tíoni). Venuje sa komunikácii, zvládaniu konfliktov a práci s dychom a chladom.

Adela Režná – ilustrátorka zameraná na tvorbu pre deti. V súčasnosti pôsobí ako odborná asistentka na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V slovenčine jej vyšli knižky napr. Háro, Cukrové topánky.

Adela rezna
Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore