Práve čítate
OBLEČENIE PRE DETI – Sprievodca detskými módnymi značkami
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

OBLEČENIE PRE DETI – Sprievodca detskými módnymi značkami

detske oblecenie pre deti detske znacky oblecenia

Oblečenie pre deti milujeme snáď všetci. Nápadité vzory, úžasné kombinácie farieb, príjemné materiály  skrátka rozkošné malé vecičky. Niekedy je naozaj ťažké vybrať. Preto sme pre vás pripravili malú pomôcku, ktorá vám pomôže zorientovať sa vo svete detskej módy. Sprievodca detskými módnymi značkami prináša rýchly prehľad o detských značkách, s ktorými sa pravidelne stretávate aj na stránkach magazínu. Príbehy značiek, ich dizajnu, aké materiály používajú, sortiment produktovktorý nájdete v ich portfóliách. Viac módnej inšpirácie nájdete na ich Instagramoch. Veríme, že sa vám bude oblečenie pre deti o niečo jednoduchšie vyberať.

DONSJE AMSTERDAM

Oblečenie, obuv, a doplnky pre bábätká (6 mesiacov – 2,5 roka), deti (2,5 – 6 rokov)

Holandská značka sídliaca v Amsterdame vznikla v roku 2013, po tom, čo jej zakladateľka nedokázala nájsť vhodné topánočky pre jej čerstvo narodenú dcérku. Odvtedy sa sústreďuje prevažne na detské topánočky ručne vyrábané lokálnymi remeselníkmi z vysoko kvalitnej prírodnej kože. Oblečenie pre deti od Donsje pozostáva s kombinácií ľanu a bavlny. Už pri prvom pohľade na ich nápadité produkty je poznať, že sú inšpirované detskými rozprávkami. Každý jeden pár topánok je doplnený ďalšími produktami, ktoré k nemu hodia.

MINI RODINI

Oblečenie a doplnky pre deti, veľkosť 80-146

Túto švédsku značku si obľúbilo množstvo detí práve pre jej hravo ilustrované vzory, za ktorými stojí zakladateľka značky Mini Rodini, známa ilustrátorka Cassandra Rhodin. Až 99 % ich produktov je vyrobených z udržateľných materiálov akými sú organická bavlna, recyklovaný polyester a Modal®. Mini Rodini si zakladá na dôkladnom preverení chemických látok, ktoré používajú pri ošetrovaní materiálov, aby neboli toxické a škodlivé pre citlivú pokožku ich malých nositeľov. 

GRAY LABEL

Oblečenie a obuv pre bábätká (0-1 rokov), deti (1-10 rokov). V ponuke nájdete aj posteľnú bielizeň.

Značka so sídlom v holandskom hlavnom meste Amsterdam je vďaka jej minimalistickému dizajnu a jemným farbám tou prvou zastávkou pri hľadaní základných, nadčasových a vysoko kvalitných kúskov detského šatníka. Počas celého roka u nich nájdete základné bavlnené produkty, ktoré sú postupne dopĺňané rôznymi limitovanými vzormi. Všetky produkty majú certifikát GOTS a sú vyrobené zo 100 % organickej bavlny.

TINY COTTONS

Oblečenie, obuv a doplnky pre bábätká (3 – 18 mesiacov), deti (2 – 12 rokov)

„Sme detská značka, ktorú vyberajú starí rodičia pre kvalitu, rodičia pre dizajn a sviežosť, a deti pre komfort a zábavu.“ Dočítate sa hneď v úvode webovej stránky značky TINY COTTONS. Táto španielska značka sídli v Barcelone, a práve tá sa ako kozmopolitné mesto, plné kultúry, umenia, zelene a parkov stala neodmysliteľnou súčasťou identity a inšpirácie značky. Za každou novou kolekciou sa skrýva príbeh so silným odkazom. Hrdí sú najmä na ich kvalitu, bavlnené či recyklované materiály a lokálnu európsku výrobu.

BOBO CHOSES

Oblečenie, obuv a doplnky pre bábätká (3 – 36 mesiacov), deti (2 – 11 rokov), ženy (XS – L) a mužov (S – XL)

Populárna značka udržateľnej detskej módy aj na Slovensku, Bobo Choses sídli v španielskej Barcelone, kde aj lokálne privádza k životu všetky svoje produkty za pomoci šikovných rúk remeselníkov z tejto oblasti. Zodpovednosť za ich sociálnu a environmentálnu stopu ich neustále motivuje vyrábať produkty čo najviac udržateľné. Až 90 % ich kolekcií je vyrábaných z prírodných vlákien ako sú lyocell a organická bavlna. Celý ich detský sortiment je unisex a rozdiel medzi dámskym a pánskym je zvyčajne len strih. Bobo Choses je skvelou voľbou pre oblečenie rodiny do jedného šatu.

GOSOAKY

Oblečenie pre deti (1 – 12 rokov), ženy (XS – XM), mužov (XS – XM)

Značka z Amsterdamu zameraná na nepremokavé oblečeniepre deti do každého (daždivého) dňa. Veria, že deti by sa mali hrať von za každého počasia a práve ich bundy, pláštenky, a nepremokavé nohavice im to umožnia. Detailná ručná práca, podlepené či utesnené švy zaručia, že ani kvapka vody sa nedostane skrz a dieťa si tak môže nepretržite užívať hru či prechádzku von na vzduchu. V žiadnom z ich výrobných procesov nepoužívajú toxické látky, zvierací materiál a snažia sa produkovať minimum odpadu.

MOLO

Oblečenie, doplnky pre bábätká (0 – 2 roky), deti (2 – 16 rokov)

Táto dánska módna značka detského oblečenia poctivo dodržiava európske aj svetové smernice v oblasti udržateľnosti. Všetkých svojich dodávateľov a výrobcov dôkladne vyberajú a následne kontrolujú. Už od svojich začiatkov v roku 2003 rozširujú ponúkaný sortiment a neustále zvyšujú jeho kvalitu. Ich vášňou sú deti, ktoré v tvorbe značky stoja na prvom mieste a ich filozofiou je „detský dizajn za detských podmienok“. Ich dizajn je charakterizovaný nepredvídateľným šarmom.

IZIPIZI

Okuliare pre bábätká (0 – 36 mesiacov), deti (3 – 16 rokov), ženy a mužov

Časom sa pretvárajúca a neprestajne inovujúca značka okuliarov na každý deň. Sídli v historickej štvrti Paríža le Marais a ponúka slnečné aj dioptrické okuliare či už na sledovanie prírody alebo obrazoviek našich smartfónov. Prináša širokú škálu farieb, od matných cez lesklé až po priehľadné, množstvo rôznych štýlov a skiel od výmyslu sveta, čím sa stáva neodmysliteľnou súčasťou každého outfitu, detského i dospeláckeho.

THE NEW SOCIETY

Oblečenie a doplnky pre bábätká (3 – 24 mesiacov), deti (3 – 16 rokov)

Hlavným zdrojom inšpirácie pre tvorbu značky The New Society sú emócie. Sledujú ideál novej generácie, podľa ktorého informovanosť spoločnosti spája ľudí dokopy a inšpiruje ich konať, starať sa o seba aj svet naokolo. Oblečenie pre deti od The New Society má krásny, nadčasový vzhľad jemných tvarov a farieb, tvorených prevažne z bavlny a ľanu.

Sprievodcu módnymi značkami postupne aktualizujeme.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore