Práve čítate
Online hry – Ako naučiť deti, aby ich hrali bezpečne a zodpovedne?
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Online hry – Ako naučiť deti, aby ich hrali bezpečne a zodpovedne?

online hry pocitacove hry pre deti

UČME DETI AKO NEPREHRAŤ. A to hlavne ich čas a súkromie. ONLINE HRY už pokrývajú všetky vekové kategórie dievčat i chalanov. Veľmi príťažlivým i neodolateľným spôsobom v nich diaľkovo ovládajú „hrací gén“ do takej miery, že zabúdajú na svet okolo seba. Vstupenkou do mega galaxie ONLINE HIER je digitálna identita našich detí.

Byť  starostlivým rodičom a sledovať čo a ako dlho hrajú je chvályhodne nezodpovedné. Rodičovská metla zametá často dôsledne spoľahlivo, ale na digitálnu stopu, ktorú zanechávajú decká v ONLINE HRÁCH je krátka. Ochrániť súkromie detí dnes pomôžu hlavne profesionálne bezpečnostné riešenia bežiace na pozadí ich hracieho sveta – nevypínajte ho deťom – chráňte ho a učte ich, ako ho ovládať.

Vzdelávací portál bezpecnenanete.sk

Praktické a zrozumiteľné rady, ako chrániť súkromie svojich detí a tým ich bezpečie, nájdete aj na vzdelávacom portáli bezpecnenanete.sk.

Ako zistíte, či je vaše dieťa závislé od počítačových hier? Čo všetko by ste o online hrách mali vedieť ako rodičia? V čom spočívajú ich nástrahy? Odborníci radia, kedy je potrebné zvýšiť pozornosť a vysvetľujú, ako nastaviť tie správne pravidlá.

Aké nebezpečenstvá a hrozby číhajú na deti pri hraní online hier? Experti na internetovú bezpečnosť definovali štyri základné kategórie. Prečítajte si viac o sociálnom inžinierstve a malvéroch, o falošných hrách, o kradnutí citlivých informácií, aj o šikanovaní a online predátoroch.

Online hry bezpečne a zodpovedne

Keď budete mať dostatočný prehľad o tom, čo sa vo svete online hier deje a ako výrazne dokážu ovplyvniť naše deti, je načase pristúpiť k najdôležitejšiemu kroku a tým je: Naučiť deti hrať počítačové hry bezpečne a zodpovedne.

A hlavne, nezabudnite viesť s deťmi otvorený dialóg! Rozprávajte sa s nimi o téme online hier vždy primerane ich veku. Skvelým spôsobom, ako začať konverzáciu, je pustiť im videá, ktoré sú síce vyvinuté odborníkmi, ale použitý jazyk v nich je prispôsobený tomu detskému či tínedžerskému:

Online hry v komixoch a príbehoch

V 10. epizóde komiksu Elias medzi dvoma svetmi sa Elias stane závislý od online hier. Ako to celé skončí? Vhodné pre deti a tínedžerov od 11 rokov.

Pre deti vo veku od 8 rokov je tu animovaný seriál Zvieracia galaxia Animália.V tejto časti hlavný hrdina Aster vezme deti na planétu, ktorá má dve rôzne strany, tak ako aj svet online hier.

Ďalšie zaujímavé témy, rady a odporúčania odborníkov aj informácie zo sveta internetovej bezpečnosti nájdete v sérii článkov #bezpečnenanete.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore