Práve čítate
Originálne hračky, s ktorými deti spoznajú skutočné historické príbehy plné odvahy a odhodlania
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Originálne hračky, s ktorými deti spoznajú skutočné historické príbehy plné odvahy a odhodlania

auto na hranie

Kids’Garret je imaginárna podkrovná izba, ktorá sa nachádza na povale domu niekde v Európe. V nej môžu deti z celého sveta objaviť kreatívne hračky, oblečenie, doplnky aj nábytok, ktoré kombinujú retro nádych s originálnym dizajnom. Je to skutočný kabinet divov!

Originálnu a dnes už obľúbenú značku Kids’Garret založila talianska kretívna dvojica: kostýmová dizajnérka Irene Amantini a architekt Luigi Carosio. Všetky tvorivé a výrobné procesy vznikajú v ich ateliéri v Berlíne – z náčrtov, cez vývoj prototypu až po testovanie a finálne dokončenie produktu.

Vytvorené na základe skutočných ľudských príbehov

Deti majú vďaka týmto unikátnym hračkám možnosť cestovať so svojou predstavivosťou, objavovať dobové oblečenie a zvyklosti z čias minulých. Každá kolekcia rozpráva svoj príbeh inšpirovaný historickou postavou. Tieto postavy nie sú nevyhnutne hrdinovia, géniovia či svätí. Sú vybraní pre svoju odvahu a nezlomnosť ducha. História ľudstva je predsa plná úžasných skutočných príbehov!

Kolekcia Amelia

Táto kolekcia je inšpirovaná skutočným príbehom odvážnej americkej letkyne Amelie Earhart (1897-1937), ktorá ako prvá žena sólovo preletela ponad Atlantik v roku 1930.

Kolekcia Alexander

Kolekcia vznikla ako pocta Alexandrovi von Humboldtovi (1769-1859). Tento slávny botanik, geograf, prírodovedec a prieskumník významne prispel so svojou mimoriadnou prácou k vzniku modernej biogeografie, geomagnetických a meteorologických monitorovacích systémov.

NOVINKA: Kolekcia Mille Miglia

Kolekcia prebrala názov z legendárnej talianskej športovej akcie (1927-1957), ktorá sa zrodila v Taliansku počas fašistickej éry a existovala až do ekonomického boomu po druhej svetovej vojne. Kolekcia plná neuveriteľných, no skutočných príbehov odvahy, šikovnosti a odhodlania – o automobiloch, inžinieroch a, samozrejme, o pilotoch, ktorí sa boli predviesť na povestnom, 1 000 míľ dlhom, závode Mille Miglia – z Brescia do Ríma a späť. V súčasnosti je Mille Miglia úžasnou výstavou. Jediným povolenými vozidlami sú tie, ktoré sa zúčastnili pôvodného cestného závodu.

Zippy auto

Automobil Zippy je inšpirovaný niekoľkými krásnymi modelmi, ktoré sa zúčastnili pôvodných talianskych cestných pretekov.

auto na hranie
Zdroj: Kids’Garret

Závodné rukavice

Ich vintage vzhľad kombinuje komfort a flexibilné možnosti nosenia. Závodné rukavice sú vyrobené zo softshellu, priedušného materiálu, ktorý poskytuje slobodu pohybu, zatiaľ čo vnútorný flís je na rukách úžasne mäkký.

zavodne rukavice pre deti
Zdroj: Kids’Garret

Pexeso – The Road race

Zábery na 24 ilustrovaných drevených pexeso kartách sú inšpirované legendárnym talianskym cestným závodom Mille Miglia (1927-1957) a niektorými krásnymi modelmi automobilov.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore