Práve čítate
PETIT KOLIBRI – Rozhovor s udržateľnou módnou značkou pre deti, ktorá ručne vyrába oblečenie z vlny lamy alpaka
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

PETIT KOLIBRI – Rozhovor s udržateľnou módnou značkou pre deti, ktorá ručne vyrába oblečenie z vlny lamy alpaka

znacka pre deti petit kolibri playtime paris

Počas parížskeho týždňa detskej módy KID WEEK PARIS, na ktorom boli predstavené najnovšie trendy na sezónu Jar/Leto 2020 sme sa porozprávali so zástupkyňou detskej módnej značky Petit Kolibri o tom, prečo je dôležité vyrábať produkty lokálne, čo nájdeme ich v zaujímavej ponuke, kde čerpajú inšpiráciu, aj o tom, ako značka Petit Kolibri pristupuje k udržateľnosti.

Čo bolo hlavnou inšpiráciou novej kolekcie Petit Kolibri?

Príroda, umenie a každodenný život. Pre túto sezónu som bola inšpirovaná aj pocitom z prvého úsmevu novorodenca, tou čistotou a láskou. Tieto cenné momenty sú nezabudnuteľné a pripomínajú nám návrat do najčistejšej podoby. Preto vytváram špeciálne kúsky v bielej farbe. Ak si všetci medzi sebou pripomenieme tieto momenty, budeme si viac navzájom bližší a pocítime aj silné spojenie s prírodou. Nemôžem sa neusmievať, keď sa na mňa pozrie bábätko s tým svojím pohľadom zvedavosti, lásky a pokoja, ktorý majú často malé detičky v ich prvých mesiacoch. To je ten pohľad, ten roztopašný úsmev, neha prvého dotyku, to je hlavná inšpirácia pre túto značkou.

Máte nejaký materiál, na ktorý sa sústreďujete pri tvorbe vašich produktov alebo sa to mení na základe danej sezóny?

V Petit Kolibri sa špecializujeme na úplet a pracujeme iba s certifikovanou organickou vlnou z alpaky – domestikovanej lamy vicuña pôvodom z Peru. Všetky naše doplnky sú ručne pletené z vlny malých alpák. Táto vlna pochádza len z určitej časti chrbta alpaky, z miesta, kde je vlna najjemnejšia.

Ako by ste charakterizovali vašu značku Petit Kolibri nádejnému zákazníkovi, ktorý o nej nič nevie?

Značka Petit Kolibri bola stvorená z nekonečnej lásky pre autentickosť, organické a prírodné produkty. Náš dizajn je minimalistický a unisex. Veríme v krásu prírody, vysokú kvalitu materiálov a pomalé výrobné procesy, ktoré sa odzrkadľujú v jedinečných kúskoch.

Naše organické oblečenie z alpaky je vyberané so starostlivosťou a dôrazom na vzájomne prínosný a transparentný vzťah s našimi dodávateľmi. Finálne produkty sa rodia vo férových podmienkach pod rukami šikovných lokálnych výrobcov v Kolumbii a Peru. Férový obchod sa stal našou zásadou.

Deti sú populáciou zajtrajška. Vplyv, ktorý budú mať ony na našu planétu je formovateľný princípmi, ktoré ich učíme dnes.

Naša minimalistická organická dizajnová pletenina je ako stvorená pre všetky ich malé dobrodružstvá a zážitky.

Kde vaša značka Petit Kolibri sídli?

Hlavné sídlo máme v Berlíne, v Nemecku.

Sú vaše produkty vyrábané lokálne?

Ako som spomínala, úzko spolupracujeme s výrobcami v Kolumbii a Peru, ktorým nielenže poskytujeme férové platové podmienky, ale sme priamo zapojení aj do ich rozvoja.

V Peru sú naše minimalistické detské doplnky a detské deky ručne vyrábané kolektívom žien, ktorý zameriava svoje úsilie na posilnenie postavenia žien v peruánskej spoločnosti. Navyše, spájame tradičné remeselníctvo s moderným dizajnom.

V Kolumbii je naše organické vlnené oblečenie z alpaky vyrábané malou tradičnou rodinnou dielňou. Pracujú s nami už od vzniku značky Petit Kolibri. Ich skúsenosti a odborné znalosti nám pomáhajú vytvárať najlepšie možné produkty.

Kde môžu zákazníci kúpiť vaše produkty? Máte webovú stránku z ktorej sa dajú objednať? Ak áno, zasielate aj na Slovensko?

Áno, samozrejme, aj slovenskí zákazníci si môžu u nás objednať. Všetky produkty od Petit Kolibri nájdu na našej webovej stránke.

Vaše produkty sú určené pre deti v akom veku?

Naše oblečenie máme pre deti od 0 až do 4 rokov, doplnky až do veku 8 rokov. Na vyžiadanie máme teraz aj skvelé výrobky v špeciálnej kolekcii Mama & Otec.

petit colibri fashion kids
Pre značku Petit Kolibri je typická udržateľná a organická vlna z lamy aplaka, ktorá je nefarbená a vyrábaná lokálnymi komunitami v Peru a Kolumbii za férových platových podmienok.
Aké doplnky v Petit Kolibri ponúkate? Nájdeme vo vašej ponuke aj topánky?

Máme veľký výber čapíc, detských palčiakov aj pletených čižmičiek. Taktiež máme nových členov našej rodiny – alpaky! Tieto malé zvieratká sú ručne vyrobené v Peru a perfektne obohatili našu ponuku od decembra minulého roka. Alpaky sú vyrobené z nefarbenej alpaka vlny a 100 % vyrobené z malých alpák. Sú jemné a veľmi milé, ba dokonca máme pre ne doplnky.

Prečo ste sa rozhodli používať v Petit Kolibri práve vlnu z alpaky?

Osobne som išla do Peru hľadať tento materiál. Alpaky žijú v najkrajšej krajine, jedia zdravú trávu a dostáva sa im veľa slnka. Sú zastrihávané iba raz za rok a ich dĺžka života je medzi 15 až 20 rokov. Preto je materiál z alpaky vysoko udržateľný a jeho trvácnosť je až niekoľko generácií.

Aké farbivá používate pri výrobe?

Všetky naše materiály sú nefarbené, farby zodpovedajú prirodzeným odtieňom daným rodinám alpák.

Máte nejaké metódy, ktoré používate počas výroby, aby bolo vaše oblečenie ešte viac udržateľným?

Väčšina našich doplnkov sú ručne pletené, takže navyužívajú pri výrobe žiadnu energiu! Iba lásku a pozornosť od pletiarok. Materiály sú vysokej kvality a udržateľné.

V Petit Kolibri me hrdí na našu výrobu a získavanie materiálov. Veríme, že pravý luxus je vyrábanie znamenitých produktov rešpektujúcich prácu a prírodu.

Ako nakladáte s ústrižkami a odpadom?

Naše výrobné procesy produkujú takmer nulový odpad. Keďže pletenie je skoro 100 % manuálne, nemáme rovnaký odpad ako bežné módne značky. Všetky kusy sú pletené na základe strihu, a tak nie je potrebné už žiadne strihanie látok.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore