rikiki zima 2020 tamara simoncikova heribanova titulka

POMALÝ ŽIVOT

4 zdieľaní
4
0

Na kasting pre záverečnú scénu roka si podávajú prihlášku vždy dvaja – Čas Vianočný a Čas Novoročný. Každému z nich venujeme náležitú pozornosť – aspoň si to väčšina z nás myslí – aby sme ich prežili čo najkrajšie. Dôkladne pripravujeme javisko, kulisy aj hlavných protagonistov. Zrýchľujeme, aby sme všetko stihli k spokojnosti našej i našich detí. Prekonávame samých seba v čistote, poriadku, láskavosti i ohľaduplnosti. Dokonca vnímame, že existujú deti bez rodičov a rodičia, na ktorých deti zabudli. A možno si spomenieme aj na zvieratká, ktoré nechcú rodičia ani deti. Plnia sa kostoly i nákupné strediská. Zbavujeme sa hriechov i peňazí, aby sme si čistí udržali spoločenský status a popularitu na sociálnych sieťach. To, čo „pokuľhávalo“ alebo nefungovalo celý rok, zrazu šliape ako hodinky – nastáva Čas Vianočný a Čas Novoročný. Napokon doľahne na nás čas tradícií a pokoja, čas radosti a pôžitkárstva. Chceme spomaliť len v záverečnom finiši a užiť si to. A čo tak spomaliť v samotnom Živote?

Krédo POMALÝ ŽIVOT nie je v naplnení ľudovej slovesnosti – Pomaly ďalej zájdeš, alebo Kto pomaly ide, dobre ide. Sémantika je so slovami Hlbšie a Bližšie. Spomaliť znamená nájsť si čas, aby sme sa dokázali pozrieť Hlbšie do seba. Človek netuší, koľko možností v sebe má. Spomaliť znamená nájsť si čas, aby sme sa dokázali Bližšie zblížiť so svojimi blízkymi – deťmi a rodičmi. Človek netuší, koľko lásky v sebe má. Získať schopnosť byť Hlbšie a Bližšie nám umožní preniesť túto filozofiu POMALÉHO ŽIVOTA aj na okolitý svet. Na všetko, čo môžeme svojím konaním ovplyvniť a zmeniť k prospechu svojmu a pre normálnu budúcnosť našich detí.  

Pokojný Čas Vianočný a Čas Novoročný vám RIKIKI chce obohatiť aj Časom Čitateľským. Prelistujte Hlbšie osudy a príbehy ľudí rozhodnutých zrýchliť svoj čas až na SLOW LIFE. Majú už praktické skúsenosti s POMALÝM ŽIVOTOM, a možno, ak budete čítať pomaly, vám pomôžu Bližšie spoznať aj vlastné, doposiaľ nenaplnené sny a túžby. To nie je sémantika, to je hodnota života, v ktorom Čas nezrýchľuje ani nespomaľuje. Ale umožňuje nám prežiť ho Hlbšie a Bližšie. Ste si naozaj istí, že ovládate ten Svoj Čas?

Krásny Čas Vianočný a Čas Novoročný praje Rikiki

Rikiki pomaly zivot cover zima 2020
4 zdieľaní
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TIEŽ SA VÁM BUDE PÁČIŤ