Práve čítate
Robotický vysávač: „Ahoj, som pripravený“
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Robotický vysávač: „Ahoj, som pripravený“

roboticky vysavac electrolux vysacik

Žiaľ, milé dámy, to nie je uvítacia reč vášho partnera, keď prichádzate domov, je to iba plechový pozdrav od plne nabitého robotického vysávača. Je pripravený detoxikovať vaše podlahy od všetkých škodlivín produkovaných nešvármi modernej domácnosti – zvieratami a deťmi.

Vymedzenie základných pojmov

Robotické vysávanie – triumf inteligencie a kreativity – ale hlavne našej vrodenej lenivosti a pohodlnosti, malo svetovú premiéru pred vyše 20-timi rokmi. Krstil sa Trilobit – prvý prachuchtivý robotický potomok firmy ElectroLux. Predlohou bol článkonožec kráčajúci dnom oceánov nasávajúci do seba všetko jedlé, čo našiel pod sebou. Evolúcia stále zdokonaľuje svoje produkty a dnes nechodiace decko nasáva do seba aj všetko nejedlé, čo nájde pod sebou. Lenže deti svoje povinnosti odfláknu a my sme nútení zabezpečiť nepoškvrnenosť vlastného hniezda spoľahlivejším mechanizmom.

roboticky vysavac electrolux trilobit

Treba si však všímať navigačný systém – od jeho dokonalosti závisí efektivita upratovania – to, či sa nezrúbe zo schodov a či uchová vázu z dynastie Ming na pôvodnom mieste. Všetky prahy a spojovacie lišty zdolá jeho priechodnosť. Čím väčší, tým lepší – platí pre sací výkon – na zažratú špinu, koberce a pĺznuce zvery. Nesmie chýbať prirodzená inteligencia, aby sa vedel po splnení misie vrátiť na základňu, prípadne kedykoľvek oživiť svoje vyčerpané batérie a pokračovať tam, kde skončil. A, samozrejme, pripojiteľnosť na domácu wifinu. Nemôžete mať predsa doma niečo, čo sa nedá ovládať. Trilobit znie hodne tvrdo, skoro ako nadávka, tak mu budeme radšej hovoriť vysáčik.

Zlaté pravidlá výberu

Výsadné právo na výber domáceho vysáčika patrí jedine partnerkám. Majú intuitívnu schopnosť posúdiť a oceniť najdôležitejšie parametre – správny pomer výkonu a výdrže – citlivosť senzorov – tvar a schopnosť prispôsobiť sa prostrediu, v ktorom sa bude pohybovať. Cesta k zhmotneniu sna je len jedna – nešetriť. Vychádzame z celkovej rozlohy obytných priestorov, rôznorodosti povrchov a počtu ochlpených a neochlpených znečisťovateľov. Naše obydlia sú okrem špiny plné rohov a výklenkov, tak hľadajme tvarovo nevšedný vysáčik, čo sa všade vopchá a všetko pozbiera. Vhodné je uvedomiť si aj vlastný prah bolesti pri posudzovaní čistoty podlahy a prispôsobiť mu dostatočný sací výkon.

navigacny system vysavaca

Nemusíte dopodrobna študovať odborné nezávislé recenzie – stačí, ak sa zadívate na svojho partnera a v duchu sa zamyslíte – čo vlastne od neho očakávate. Áno, to je presne ono – potrebujete extrémne inteligentné, užívateľsky prívetivé, plne autonómne zariadenie, schopné upratovať bez dozoru. Chcete mať okamžitý online 24/7/365 diaľkový dohľad s možnosťou ovládať všetky pracovné režimy. Vlastné obydlie máte zoskenované s 3D presnosťou a viete, že ho zvládne len nízky, maximálne 8,5 centimetrový vysáčik. Iba jedinečný trojuholníkový tvar s vysunutou metličkou prenikne do všetkých ťažko prístupných zákutí. Už teraz viete, kde všade sa nedostane. Vo svojej strategickej predvídavosti si premietate ďalšie šťastné rodinné okamihy vyvolané príchodom nenahraditeľného člena rodiny. Taká výmena nábytku je príjemným osviežením, stimuluje fantáziu, stmeľuje názory a moderná rodina spoločne bojuje proti špine.

Čítajte tiež
klananie troch kralov

Sám proti špine

Každý člen rodiny má svoju dokovaciu stanicu a výsačik nie je výnimkou. Výhodou je, že mu ju môžete meniť bez toho, aby protestoval. Vždy si zapamätá, odkiaľ vyšiel a kde sa má dobiť, takže upratať viac podlaží nie je problém. Jedno nabitie mu daruje 40 minút slobodného pohybu po byte pri plnom výkone. Samozrejmosťou je predĺžený a k podlahe zo vzácnych drevín šetrný eco-režim. Vysáčik vás odmení útulným bytom a je stále na príjme, aj keď sa ostatní členovia rodiny tvária, že sú offline. Nevyžaduje osobitú starostlivosť, len ho treba čas od času vyprázdniť, zbaviť zabudnutých šnúrok a dlhých nití. Vyčistiť filter a pretrieť každé oko. Bohužiaľ, nedosahuje dokonalosť našich partnerov a občas potrebuje našu pomoc. Varovný signál v mobile – Houston, máme problém – nám zvestuje, že sa do niečoho zamotal. Nič sa nedeje, prvé decko, čo príde domov, ho vyslobodí a upratovanie pokračuje. Vysáčik poteší každého člena svorky.

Nízka hladina hluku láka znudenú zvieraciu ríšu, aby si z podivne sa pohybujúceho votrelca urobila zábavný dopravný prostriedok. A tak to má byť. Treba sa zabaviť a venovať čas povznášajúcejším činnostiam. Napríklad vymyslieť vysáčik-dron, čo zvládne aj schody, skrine, police, lustre a zaletí sa sám vysypať do smetiaka. Biznis však nepustí a musíme počkať, kým vo firme ElektroLux zarobia na plaziacej sa klasike, potom sa určite do toho pustia. Nemýlite sa, ak máte pocit, že na robotických dostihoch máme svojho favorita. Dnes sme stavili na model PI91-5SSM zo stajne ElectroLux – veď to celé vymysleli, dali svetu Trilobita a neustále svoj objav zdokonaľujú. Aj keď sme moderný magazín, ctíme aj tradície. Jediné, čo stratíte kúpou vysáčika – je špina.

roboticky vysavac electrolux
Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore