Práve čítate
Rodinné filmy, vďaka ktorým sa deti učia empatii a spoznávajú svet
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Rodinné filmy, vďaka ktorým sa deti učia empatii a spoznávajú svet

rodinne filmy pre deti

COVID-19 mnohým z náš narušil plány, no na druhej strane nás táto mimoriadna situácia prinútila spomaliť. To, že ako zodpovední rodičia #smedoma spolu s deťmi by sme mali aj zodpovedne využiť. Rodinné filmy predstavujú príjemné, a zároveň náučné trávenie času. Pripravili sme pre vás malý redakčný výber.

Ak ste už vyčerpali všetky možnosti prechádzok v prírode, vyskúšali rôzne náučné aktivity a pri čítaní zaspávate skôr ako decká, spravte si pohodu pri rodinných filmoch. Spoločne si oddýchnete a niečo sa aj naučíte. Áno, možno sa to nezdá, ale správne rodinné filmy vás tiež môžu čo-to naučiť. Objavte neznáme svety, budujte väčšiu empatiu a akceptáciu druhých aj cez zjavné rozdiely, spoznajte faunu a flóru tohto sveta aj našu európsku históriu a pripomeňte si nesmrteľné príbehy v detskej verzii. To všetko cez film.

Rodinné filmy pridávame s krátkou charakteristikou a odkazom na YouTube, na ktorom si môžete pozrieť oficiálny trailer ku každému filmu. Ak by ste si chceli prečítať pred pozretím aj nejaké recenzie, nájdete ich na odkaze na Česko-slovenskú filmovú databázu. Prajeme ničím nerušenú rodinnú pohodu!

Obyčajná tvár

Nádherný inšpiratívny príbeh pre celú rodinu o malom chlapčekovi menom August Pullman. Ten sa narodil s viacerými vadami, kvôli ktorým musel absolvovať množstvo plastických operácií tváre, aby vyzeral aspoň trochu „normálne“. Po rokoch domácej výučby nadišiel čas, aby August išiel prvýkrát do školy. Pohľad na život tohto malého bojovníka nás prinúti zamyslieť sa, ako sa ľudia často správajú voči niečomu inému, odlišnému, neznámemu. Okrem iného je to aj veľký príbeh o láske rodičov, skutočnom kamarátstve a empatii.

ČSFD

Biely tesák

Nadčasová novela od autora Jacka Londona z roku 1906 je priam povinná jazda. Vďaka obľube u čitateľov bola filmovo spracovaná už neuveriteľných jedenásťkrát a dvakrát do podoby televízneho seriálu. Príbeh je opisovaný ako alegória ľudstva, od prírody k civilizácii. Odohráva sa v kanadskom teritóriu Yukon, kde sa narodí mláďa, ktoré je krížencom vlka a psa. Postupne, ako sa dej vyvíja, sledujeme dospievanie mláďaťa, ktorého život je plný nástrah. Ocitá sa u troch rôznych pánov. Tí jeho život nesmierne ovplyvnia. Budete svedkami krutosti, ale aj dobroty ľudstva.

ČSFD

Hľadá sa Yeti

Objavte vzrušujúci svet so Suzane spolu s jej priateľom, najväčším bádateľom na planéte. Spoznajte kultúru, faunu a flóru rôznych kútov sveta pomocou tejto milej, a zároveň vtipnej rozprávky, ktorá pobaví nielen deti, ale aj dospelých. Suzane, obyvateľka severozápadného Pacifiku, je posledná „príšera“ svojho druhu. Cíti sa osamelá, a preto si na pomoc zavolá cestovateľa, aby jej pomohol nájsť jej údajného bratranca Yetiho žijúceho v Himalájach. 

ČSFD

Čítajte tiež
film vianocne dobrodruzstvo

Leo da Vinci: Misia Mona Líza

Kto bola slávna Da Vinciho Mona Lisa, ktorú milióny ľudí obdivujú už celé stáročia v parížskom Louvre? Záhadu vám odhalí príbeh o živote mladého Leonarda, ktorý je vášnivým vynálezcom aj so svojím priateľom Lorenzom. Leo, tajne zamilovaný do Lorenzovej kamarátky Mony, sa jej rozhodne podať pomocnú ruku po tom, čo jej domov a statok zachváti požiar a jediným jej vykúpením ostáva vydať sa za majiteľa pôdy ako odškodné. Skupina priateľov sa vydá na cestu do renesančnej Florencie, kde sa dozvie o stratenom poklade, ktorý by Moninu situáciu dokázal vyriešiť.

ČSFD

Malý princ

Príbeh podľa predlohy svetoznámej novely Malý Princ od Antoine de Saint-Exupéry z roku 1943. O tom, že priateľstvo nepozná hranice, ani len tie vekové, nás presvedčí malé dievčatko. Jej ambiciózna mama pripravila pre ňu celoživotný plán na využitie každej jednej minúty života tak, aby dosiahla vysnívané ciele jej mamy. Osudu a náhodám života sa však vyhnúť nedá a tak jedného dňa dievčatku cez otvorené okno v izbe pristane lietadielko s príbehom od jej starého suseda. Dobrodružstvá o jeho kamarátovi Malom Princovi dievčatko tak nadchnú, že po tom, čo sa starý pán ocitne v nemocnici sa dievčatko rozhodne Malého Princa nájsť.

ČSFD

Naspäť hore