Práve čítate
V celosvetovej súťaži Malý dizajnér zvíťazil tento rok aj návrh deväťročného dievčatka zo Slovenska

rikiki magazin jesen babsy jagusak cover predplatne

NAJNOVŠIE číslo čítajte aj ONLINE

V celosvetovej súťaži Malý dizajnér zvíťazil tento rok aj návrh deväťročného dievčatka zo Slovenska

maly dizajner
bonbon poisson ikea
baklazanove auticko
lamma dizajn
nallu sofia +2
Zobraziť galériu
bonbon poisson ikea

Spoločnosť IKEA už šiesty rok v rade vyzvala deti, aby sa zapojili do celosvetovej súťaže Malý dizajnér. Deti tak dostali opäť príležitosť popustiť uzdu svojej fantázie a nakresliť svoju vysnívanú plyšovú hračku. Zo 71 000 kresieb z celého sveta napokon IKEA vybrala šesť víťazných návrhov, na základe ktorých vyrobí skutočné hračky. Tie budú súčasťou kolekcie SAGOSKATT na rok 2020.

Deväťročná Mária zo Slovenska je jednou zo šiestich víťazov, ktorých hračky bude IKEA predávať po celom svete.

SAGOSKATT je limitovaná kolekcia plyšových hračiek navrhnutá deťmi pre deti. Je výsledkom každoročnej súťaže Malý dizajnér, v rámci ktorej majú deti z celého sveta príležitosť vytvoriť návrh svojej vysnívanej plyšovej hračky a prihlásiť ju do súťaže v najbližšom obchodnom dome IKEA. Porota zo spoločnosti IKEA of Sweden každoročne vyberá šesť najtvorivejších a najzaujímavejších kresieb, na základe ktorých vzniknú skutočné hračky.

Na Slovensku sa do súťaže Malý dizajnér zapojilo 138 detí, ktoré nakreslili naozaj krásne a výnimočné plyšové hračky.

Nikdy ma neprestane prekvapovať to, aké dokážu byť deti kreatívne. My v IKEA sme hrdí na každého jedného malého dizajnéra, ktorý sa do našej súťaže zapojil. Zároveň sa neskutočne tešíme zo slovenského návrhu s názvom MYŠLIENKA, ktorý bude súčasťou kolekcie SAGOSKATT na rok 2020. Je to naozaj veľký úspech a Majke srdečne gratulujeme,” hovorí Richard Citnar, Market manager IKEA Bratislava.

Viac ako len limitovaná kolekcia plyšových hračiek

Kolekcia SAGOSKATT však nie je len zbierkou zábavných kamarátov – hre dáva zmysluplný rozmer. Deti, ktoré sa do súťaže zapoja, sa totiž podelia o viac než len svoje sny a predstavivosť – prispievajú aj k právu každého dieťaťa na hru a rozvoj. IKEA v rámci kampane Let’s Play for Change (Poďme sa hrať a zmeníme svet) daruje celý výťažok z predaja kolekcie SAGOSKATT lokálnym projektom, ktoré podporujú právo detí na hru.

Čítajte tiež
tutorial diy usite ovocie zelenina z latky pre deti

„Ide o jedinečný projekt, ktorý umožňuje Detskej IKEA zapojiť do vývoja výrobkov aj deti. Plyšové hračky vytvorené podľa detských návrhov sa predávajú po celom svete a celý výťažok z predaja putuje na dobrú vec,“ vysvetľuje Jorge Omar Santoyo Henaine, produktový vývojár pre Detskú IKEA.

„Výber víťazov každý rok sprevádza náročné rozhodovanie. Kresby, ktoré sa k nám dostanú z celého sveta, nás vždy ohúria. Pri každom súťažnom návrhu sa pozeráme na to, či je zaujímavý a originálny, ako by sa dal vyrobiť, z akých farieb pozostáva a či by do kolekcie zapadol. S výslednou kolekciou sme veľmi spokojní a aktuálne s našimi dodávateľmi premýšľame, ako hračkám vdýchnuť život,“ doplnil Santoyo Henaine.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore