Práve čítate
Tipy pre pokojný spánok po narodení dieťaťa
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Tipy pre pokojný spánok po narodení dieťaťa

tipy pre pokojny spanok

Spomeňte si na pokojné noci, kedy ste s partnerom zavreli oči a nič vás od spánku nevyrušilo až do východu slnka. Teraz sa vedľa vás pravidelne zobúdza vaša ratolesť a problémy s pravidelným a neprerušovaným spánkom sú na svete.

Často na spánok pozeráme ako na nemenný stav bezvedomia. V skutočnosti existujú dva rôzne typy spánku: REM a Non-REM. Spánok REM je známy ako fáza snívania. Non-REM sa skladá zo štyroch fáz: stavu ospalosti, zaspávania a dvoch fáz hlbokého spánku. V posledných dvoch sa vaše telo najviac regeneruje. Cyklus REM a Non-REM spánku sa v priebehu noci zopakuje asi štyrikrát, pokiaľ je narušený, prebudíte sa ráno pravdepodobne nevyspatí unavení.

U detí je doba opakovania cyklov kratšia, čo je tiež dôvodom, prečo sa v priebehu noci častejšie budia. Kým sa dieťa dostane do neskoršieho veku a podarí sa vám zladiť spánok, prečítajte si našich päť tipov, ako môžete každý deň bojovať so spánkovým deficitom:

1. Spoločné chvíle spánku

Zabudnite na zoznam úloh, ktoré musíte dnes splniť. Akonáhle uložíte vaše dieťatko, zdriemnite si spoločne s ním.

2. Trocha pohybu neuškodí

Čerstvý vzduch hneď po prebudení robí divy a naviac pomáha dojčatám vyvinúť si pravidelný cyklus spánku a bdenia.

3. Starajte sa o seba

Ako mamička sa určite často stretávate s poznámkami, že vyzeráte unavene. Pri pohľade do zrkadla, vám je jasné prečo. Pleť je šedá, zvädnutá a kruhy pod očami už nezakryje ani najlepší korektor. Doprajte pleti počas spánku regeneráciu s nočnou intenzívnou hydratačnou starostlivosťou Hyalurogel Night od značky Mixa, odborníka na citlivú pleť. Táto starostlivosť bola vyvinutá pre potreby unavenej citlivej pleti so sklonom k ​​vysušeniu. Jej zloženie kombinuje silu vyživujúceho ľaničníkového oleja, kyseliny hyalurónovej a sedempercentneho glycerínu.

Čítajte tiež
martin tham wim hof instruktor

mixa nocny krem 768 572

4. Každý do svojej postele

Maznanie s bábätkom je nevyhnutné, ale spánok by mal byť vašou prioritou. Po dojčení umiestnite svoje dieťa späť do postieľky, alebo kočíka a užite si kvalitný odpočinok

5. Nie ste na to sama

Nebojte sa požiadať o pomoc vašich najbližších. Pošlite partnera na prechádzku s kočíkom, alebo svojho potomka zverte na pár hodín do rúk starým rodičom. Dobehnite stratený spánok, dokonca aj 15 minút na gauči so zavretými očami môže byť prospešných pre telo i myseľ.

Nebojte sa, únava nepotrvá navždy. Čím staršie bude vaše dieťa, tým dlhšieho spánku sa dočkáte. Držíme palce!

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore