Práve čítate
Umenie byť ženou a Umenie byť rodičom: Konferencie pre ženy i mamy
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Umenie byť ženou a Umenie byť rodičom: Konferencie pre ženy i mamy

umenie byt zenou rodicom konferencia scaled

Mysli. Miluj. MeňS takýmito heslami vznikla, dnes už veľmi úspešná a obľúbená, konferencia Umenie byť ženou. Založili ju organizátorky, šikovné ženy a mamičky Marcela Reisz a Alexandra Pevalová. Prizvali si na spoluprácu aj známu moderátorku Adelu Vinczeovú, ktorá sa stala ambasádorkou podujatia. Budúci rok sa bude konať už siedmy ročník konferencie Umenie byť ženou a tento rok v novembri sa môžete tešiť aj na úplnú novinku. Prvý ročník konferencie Umenie byť rodičom.

V jednom čase na jednom mieste

Pred šiestimi rokmi si dve cieľavedomé a šikovné dámy povedali, že by to na Slovensku chcelo trochu viac priestoru pre ženy. Založili konferenciu Umenie byť ženou a my si dnes, po úspešných šiestich ročníkoch konferencie, môžeme s čistým svedomím zakričať: Chvalabohu!

„Konferencia Umenie byť ženou vznikla z našej vlastnej potreby rásť a vzdelávať sa. Pre nás je čas nesmierne dôležitou hodnotou. A najmä ten, ktorý venujeme samy sebe, keď robíme niečo dôležité a hodnotné len pre seba. Nechceli sme tráviť množstvo víkendov bez rodiny na rôznych workshopoch a seminároch. Mali sme však túžbu vypočuť si zaujímavých ľudí a niečo nové sa dozvedieť. A tak sme si povedali, že by bolo skvelé zažiť rôznych spíkrov, hovoriť na rôzne témy na jednom mieste a v jeden deň!

To bolo naším hlavným motívom, prečo sme konferenciu založili. V tom čase na Slovensku ešte nič podobné nebolo,“ približujú vznik projektu organizátorky Marcela a Alexandra. Na konferencii Umenie byť ženou prebiehajú rôzne zaujímavé a hodnotné prednášky súbežne v troch sálach. Panuje tam skvelá atmosféra, pohoda a ničím nerušený čas, ktorý môžu návštevníčky využiť na sebarozvoj.

„V oblasti organizácie eventov pracujeme už 15 rokov. Máme veľa skúseností a v tejto oblasti sme profesionálky. Veľmi nás to baví a na našich podujatiach si dávame záležať. Konferencia Umenie byť ženou nám prináša radosť. Prednášajúcich svedomito hľadáme už rok vopred a vyberáme ich podľa tém, ktoré zaujímajú nás i ostatné ženy všeobecne. Spája nás nadšenie pomáhať ženám na ich ceste životom,“ hovoria organizátorky.

Bezpečný priestor pre ženy

Ženy. Komplikované, plné emócií a jednoducho úžasné. Každá žena občas potrebuje odpovede na rôzne otázky alebo len jednoducho dostatok času a priestoru pre seba samú. Konferencia Umenie byť ženou takýto priestor rozhodne ponúka. „Každá žena sa niekedy hľadá, potrebuje odpovede, alebo túži vniesť do svojho života rovnováhu a harmonický súlad mysle, tela a duše. My ženám ponúkame priestor a prinášame  zážitok, v ktorom si každá nájde podnetné informácie, zbaví sa každodenného stresu. Uvoľní svoju myseľ tak, aby dokázala vytvoriť niečo nové, krásne, čo vychádza priamo z jej srdca. Vďaka tomu dokáže odkryť celý svoj potenciál a užiť si tieto jedinečné chvíle sama so sebou,“ hovoria Marcela a Alexandra.

Konferencia Umenie byť ženou nie je len pre ženy, ktoré si chcú oddýchnuť a načerpať nové poznanie, silu a energiu. Je aj pre ženy, ktoré zažívajú ťažké životné situácie a túžia sa nakopnúť a zmeniť svoj život. „Platforma podujatí Umenie BYŤ je aj pre ženy, ktoré sa túžia inšpirovať a urobiť vo svojich životoch radikálne zmeny k lepšiemu. My veríme, že naše myšlienky ovplyvňujú naše slová, slová sa menia na skutky a naše skutky tvoria náš život. Keď chceme zmeniť náš život, musíme začať inak myslieť. A to je tým najväčším umením, ktorému sa učíme aj na našich konferenciách,“ približujú s úsmevom organizátorky.

Ambasádorka konferencie Umenie byť ženou Adela Vinczeová

Ambasádorkou konferencie Umenie byť ženou je úspešná známa moderátorka Adela Vinczeová. Podujatia nielen moderuje, ale aj obohacuje svojou pohotovosťou a jedinečným humorom. Mnohé návštevníčky konferencií sa vždy tešia aj na jej rozhovory so zaujímavými hosťami. „Adelu sme si za ambasádorku vybrali okamžite, pretože je jednoducho úžasná. Veľmi sme si s ňou sadli a boli sme rady, keď sa jej projekt zapáčil a súhlasila. Z nášho pohľadu je Adela stelesnením nášho poslania. Je to silná žena, ktorá je sama sebou a žije svoj život v súlade so svojím vnútrom,“ hovoria organizátorky.

umenie byt zenou rodicom konferencia adela banasova
Organizátorky konferencie Umenie byť ženou Alexandra Pevalová a Marcela Reisz s ambasádorkou Adelou Vinczeovou.

Na konferencie Umenie byť ženou, ktoré sa konajú v Bratislave a v Košiciach, zavíta každý rok približne 700 žien. Najbližšie si môžete dopriať čas pre seba 4. apríla 2020 v Bratislave. „Všetky ročníky našich konferencií sú pre nás skvelé. Po každom ročníku si hovoríme, že bol najlepší, a potom príde ďalší a prinesie nám nový skvelý pocit. Ženy tam vždy vytvoria naozaj krásnu atmosféru. Mnohé z nich nám ďakujú a my si vtedy uvedomujeme, že to má celé veľký zmysel,“ usmievajú sa Marcela a Alexandra.

Umenie byť rodičom

Už 15. novembra 2019 sa po prvýkrát budete môcť zúčastniť aj konferencie Umenie byť rodičom, ktorá sa koná v bratislavskom hoteli River Park. Aj toto podujatie môže byť veľkým prínosom. Každý rodič totiž veľmi dobre vie, že byť dobrým rodičom je prácou i poslaním na celý život.

„Konferenciu Umenie byť rodičom organizujeme vôbec po prvýkrát. Veľmi sa z toho tešíme a, samozrejme, máme aj veľké očakávania a poriadnu dávku rešpektu. Obe sme mamy, a preto nás rodičovské témy celkom prirodzene zaujímajú. Dnes sa už rodičovstvo a výchova rozoberajú takmer všade. Internet, knihy i rôzne workshopy sú plné informácií o všelijakých spôsoboch výchovy či starostlivosti o deti. My sme sa však rozhodli opäť staviť na praktickosť a priniesť konferenciu, ktorá zastreší množstvo zaujímavých a užitočných informácií v jeden deň a na jednom mieste. Nevieme sa dočkať, kedy spoločne s ostatnými rodičmi zažijeme neopakovateľnú atmosféru a vychutnáme si prednášky na materské a rodičovské témy. Veríme, že aj konferencia Umenie byť rodičom zaujme a nájde si svoje stále miesto,“ približujú plány organizátorky.

Alexandra i Marcela sú presvedčené, že takéto podujatia sú pre dnešnú modernú spoločnosť prínosné. „Riadime sa tým, že ak chceme, aby bol svet krajším a lepším miestom, musíme začať každý od seba. Naše podujatia môžu byť skvelým začiatkom.“

umenie byt rodicom program
Program konferencie Umenie byť rodičom, 2019
Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore