umenie byt zenou rodicom konferencia

Umenie byť ženou a Umenie byť rodičom: Konferencie pre ženy i mamy

0 zdieľaní
0
0

Mysli. Miluj. Meň. S takýmito heslami vznikla, dnes už veľmi úspešná a obľúbená, konferencia Umenie byť ženou. Založili ju organizátorky, šikovné ženy a mamičky Marcela Reisz a Alexandra Pevalová. Prizvali si na spoluprácu aj známu moderátorku Adelu Vinczeovú, ktorá sa stala ambasádorkou podujatia. Budúci rok sa bude konať už siedmy ročník konferencie Umenie byť ženou a tento rok v novembri sa môžete tešiť aj na úplnú novinku. Prvý ročník konferencie Umenie byť rodičom.

V jednom čase na jednom mieste

Pred šiestimi rokmi si dve cieľavedomé a šikovné dámy povedali, že by to na Slovensku chcelo trochu viac priestoru pre ženy. Založili konferenciu Umenie byť ženou a my si dnes, po úspešných šiestich ročníkoch konferencie, môžeme s čistým svedomím zakričať: Chvalabohu!

„Konferencia Umenie byť ženou vznikla z našej vlastnej potreby rásť a vzdelávať sa. Pre nás je čas nesmierne dôležitou hodnotou. A najmä ten, ktorý venujeme samy sebe, keď robíme niečo dôležité a hodnotné len pre seba. Nechceli sme tráviť množstvo víkendov bez rodiny na rôznych workshopoch a seminároch. Mali sme však túžbu vypočuť si zaujímavých ľudí a niečo nové sa dozvedieť. A tak sme si povedali, že by bolo skvelé zažiť rôznych spíkrov, hovoriť na rôzne témy na jednom mieste a v jeden deň!

To bolo naším hlavným motívom, prečo sme konferenciu založili. V tom čase na Slovensku ešte nič podobné nebolo,“ približujú vznik projektu organizátorky Marcela a Alexandra. Na konferencii Umenie byť ženou prebiehajú rôzne zaujímavé a hodnotné prednášky súbežne v troch sálach. Panuje tam skvelá atmosféra, pohoda a ničím nerušený čas, ktorý môžu návštevníčky využiť na sebarozvoj.

„V oblasti organizácie eventov pracujeme už 15 rokov. Máme veľa skúseností a v tejto oblasti sme profesionálky. Veľmi nás to baví a na našich podujatiach si dávame záležať. Konferencia Umenie byť ženou nám prináša radosť. Prednášajúcich svedomito hľadáme už rok vopred a vyberáme ich podľa tém, ktoré zaujímajú nás i ostatné ženy všeobecne. Spája nás nadšenie pomáhať ženám na ich ceste životom,“ hovoria organizátorky.

umenie byt zenou rodicom konferencia adela banasova
Organizátorky konferencie Umenie byť ženou Alexandra Pevalová a Marcela Reisz s ambasádorkou Adelou Vinczeovou.

Bezpečný priestor pre ženy

Ženy. Komplikované, plné emócií a jednoducho úžasné. Každá žena občas potrebuje odpovede na rôzne otázky alebo len jednoducho dostatok času a priestoru pre seba samú. Konferencia Umenie byť ženou takýto priestor rozhodne ponúka. „Každá žena sa niekedy hľadá, potrebuje odpovede, alebo túži vniesť do svojho života rovnováhu a harmonický súlad mysle, tela a duše. My ženám ponúkame priestor a prinášame  zážitok, v ktorom si každá nájde podnetné informácie, zbaví sa každodenného stresu. Uvoľní svoju myseľ tak, aby dokázala vytvoriť niečo nové, krásne, čo vychádza priamo z jej srdca. Vďaka tomu dokáže odkryť celý svoj potenciál a užiť si tieto jedinečné chvíle sama so sebou,“ hovoria Marcela a Alexandra.

Konferencia Umenie byť ženou nie je len pre ženy, ktoré si chcú oddýchnuť a načerpať nové poznanie, silu a energiu. Je aj pre ženy, ktoré zažívajú ťažké životné situácie a túžia sa nakopnúť a zmeniť svoj život. „Platforma podujatí Umenie BYŤ je aj pre ženy, ktoré sa túžia inšpirovať a urobiť vo svojich životoch radikálne zmeny k lepšiemu. My veríme, že naše myšlienky ovplyvňujú naše slová, slová sa menia na skutky a naše skutky tvoria náš život. Keď chceme zmeniť náš život, musíme začať inak myslieť. A to je tým najväčším umením, ktorému sa učíme aj na našich konferenciách,“ približujú s úsmevom organizátorky.

Ambasádorka konferencie Umenie byť ženou Adela Vinczeová

Ambasádorkou konferencie Umenie byť ženou je úspešná známa moderátorka Adela Vinczeová. Podujatia nielen moderuje, ale aj obohacuje svojou pohotovosťou a jedinečným humorom. Mnohé návštevníčky konferencií sa vždy tešia aj na jej rozhovory so zaujímavými hosťami. „Adelu sme si za ambasádorku vybrali okamžite, pretože je jednoducho úžasná. Veľmi sme si s ňou sadli a boli sme rady, keď sa jej projekt zapáčil a súhlasila. Z nášho pohľadu je Adela stelesnením nášho poslania. Je to silná žena, ktorá je sama sebou a žije svoj život v súlade so svojím vnútrom,“ hovoria organizátorky.

Na konferencie Umenie byť ženou, ktoré sa konajú v Bratislave a v Košiciach, zavíta každý rok približne 700 žien. Najbližšie si môžete dopriať čas pre seba 4. apríla 2020 v Bratislave. „Všetky ročníky našich konferencií sú pre nás skvelé. Po každom ročníku si hovoríme, že bol najlepší, a potom príde ďalší a prinesie nám nový skvelý pocit. Ženy tam vždy vytvoria naozaj krásnu atmosféru. Mnohé z nich nám ďakujú a my si vtedy uvedomujeme, že to má celé veľký zmysel,“ usmievajú sa Marcela a Alexandra.

Umenie byť rodičom

Už 15. novembra 2019 sa po prvýkrát budete môcť zúčastniť aj konferencie Umenie byť rodičom, ktorá sa koná v bratislavskom hoteli River Park. Aj toto podujatie môže byť veľkým prínosom. Každý rodič totiž veľmi dobre vie, že byť dobrým rodičom je prácou i poslaním na celý život.

„Konferenciu Umenie byť rodičom organizujeme vôbec po prvýkrát. Veľmi sa z toho tešíme a, samozrejme, máme aj veľké očakávania a poriadnu dávku rešpektu. Obe sme mamy, a preto nás rodičovské témy celkom prirodzene zaujímajú. Dnes sa už rodičovstvo a výchova rozoberajú takmer všade. Internet, knihy i rôzne workshopy sú plné informácií o všelijakých spôsoboch výchovy či starostlivosti o deti. My sme sa však rozhodli opäť staviť na praktickosť a priniesť konferenciu, ktorá zastreší množstvo zaujímavých a užitočných informácií v jeden deň a na jednom mieste. Nevieme sa dočkať, kedy spoločne s ostatnými rodičmi zažijeme neopakovateľnú atmosféru a vychutnáme si prednášky na materské a rodičovské témy. Veríme, že aj konferencia Umenie byť rodičom zaujme a nájde si svoje stále miesto,“ približujú plány organizátorky.

Alexandra i Marcela sú presvedčené, že takéto podujatia sú pre dnešnú modernú spoločnosť prínosné. „Riadime sa tým, že ak chceme, aby bol svet krajším a lepším miestom, musíme začať každý od seba. Naše podujatia môžu byť skvelým začiatkom.“

umenie byt rodicom program
Program konferencie Umenie byť rodičom, 2019

0 zdieľaní
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TIEŽ SA VÁM BUDE PÁČIŤ