Práve čítate
Úprimné priznanie matky svojmu synovi
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Úprimné priznanie matky svojmu synovi

happy single mompribeh matka dieta ilustracia eva kovacik

Ďakujem ti, dieťa moje, že to so mnou zvládaš. Áno. Nie je to s tebou vždy ľahké. No ako mama uznávam, že so mnou to máš asi ešte ťažšie. Vieš, ja… raz ti budem musieť povedať toto úprimné priznanie:

  • Do tvojho prvého roka si mi spadol minimálne 10-krát z postele. Napriek tomu si veľmi bystrý chlapček.
  • Keď si mal 9 mesiacov a ja som sa maľovala, „nedopatrením“ si sa vykúpal v tekutom pracom prostriedku. Trošku si si z neho aj logol. Teta na toxikologickej linke mi povedala, že zloženie toho pracieho prostriedku nie je toxické a nemusím sa báť. Len som ti nemohla dávať hodinku – dve piť vodu, aby si nepenil. (Dúfam, že nevypeníš, keď sa to dozvieš.)
  • V dvoch mesiacoch si s nami, tvojimi milujúcimi rodičmi, absolvoval turistiku v Tatrách. Bol si dosť pofidérne uviazaný v šatke. Odvtedy sme používali nosič.
  • Počas tehotenstva som sa tak veľmi tešila na alkohol, že mi kamarátka do pôrodnice priniesla malú fľašu vodky so slovami: „Už môžeš!“
  • Keď si mal dva mesiace, nechala som ťa starým mamám a ja som sa šla vyblázniť na hudobný festival. Perfektne som si to užila. Tajne dúfam, že aj ty.
  • O pár mesiacov nato, sme s tebou absolvovali fakt bizarnú dovolenku cez couchsurfing (bývanie u niekoho v byte zadarmo). Bývali sme u veľmi divného Taliana spolu s dvomi lesbičkami z Číny, nemeckým manželským párom a dvoma chalanmi z Bali. Odvtedy sa couchsurfingu vyhýbam. Radšej.
  • Keď si mal dva roky, nechala som ťa s tatom doma a odišla na dva týždne na Srí Lanku. Veľmi si mi chýbal a hovorila som si, že to bude prvý a poslednýkrát bez teba. O mesiac nato som šla do Slovinska. Raftovať.
  • Pred tvojimi druhými Vianocami som sa na crossfit vianočnom večierku tak opila, že som celý deň preležala, a ty si ho musel stráviť u babiny, lebo tato na tom nebol o nič lepšie.

Nebudem ti klamať. Je dosť možné, že sa tento môj zoznam ešte rozrastie, ale hovorím si, že aspoň budeme mať na čo spomínať. Napriek týmto materským „kiksom“ na mňa nikto ešte sociálku nevolal a ty si zdravý a šťastný chlapček. Vieš, syn môj, aj mama je len človek. A aj keď nie som 100 % mama, ktorá robí všetko iba správne, som mama, ktorá ťa bezhranične miluje najviac na tejto planéte. 100 %!

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore