Práve čítate
Vitamínová bomba pre pokožku
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Vitamínová bomba pre pokožku

Naša pokožka, rovnako ako telo, benefituje z vitamínov – napríklad v kozmetike. Chránia nás pred voľnými radikálmi a slnečným žiarením, správajú sa antibakteriálne a protizápalovo. Existujú dva základné typy vitamínov – vitamíny rozpustné v tukoch (A, D, E a K) a tie rozpustné vo vode (C, vitamíny skupiny B).

VITAMÍN A

Oba typy vitamínu A – retinoidy aj karotenoidy – v našom tele metabolizujú na retinol, jednu z najznámejších látok v kozmetickom priemysle. Bojuje proti akné, podporuje tvorbu kolagénu a redukuje tvorbu vrások. V kozmetickom priemysle sa synteticky pridáva do krémov a sér. Prirodzene ho nájdeme v mrkve, tekvici, batatoch aj v mlieku.

VITAMÍN B

B-čko je komplex niekoľkých vitamínov, najznámejšie sú B3 (niacín), vitamín B5 (kyselina pantoténová) alebo vitamín B9 (kyselina listová). Vitamín B5, známy vo forme Pantenol, je jeden z najúčinnejších vitamínov, čo sa starostlivosti o vlasy a pleť týka. Ľahko preniká do pokožky a vlasov, hydratuje ich a dodáva im dlhodobý pocit jemnosti. Ostatné B vitamíny zase podporujú tvorbu kolagénu a ceramidov, pokožke dodávajú hladký pocit.

VITAMÍN E

Vitamín E alebo tokoferol je silný antioxidant, nachádza sa v rastlinných a živočíšnych olejoch. V kozmetike sa používa na starostlivosť o celkový vzhľad pokožky. Pomáha hojiť rany a jazvičky, zoceľuje nerovnomerný povrch pokožky spôsobený striami alebo celulitídou, udržiava vlhkosť. Vitamín E je tiež dobrý antioxidant – predlžuje životnosť kozmetických výrobkov, pokožku chráni pred slnečným poškodením a toxínmi.

VITAMÍN C

Pre svoje silné antioxidačné účinky sa čoraz častejšie objavujú na trhu kozmetické produkty s obsahom C-čka. Výskumy dokazujú, že jeho topické použitie chráni pokožku pred slnkom, zmierňuje viditeľné známky fotostarnutia a tvorbu predčasných vrások. Je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, ktorý udržuje pleť napnutú a mladistvú. Je dôležitý aj v boji proti pigmentovým škvrnám, potláča produkciu melanínu a rozjasňuje prirodzený tón pleti. C-čko pôsobí aj na naše bunky, urýchľuje ich obnovu. Pomáha pleti vyrovnať sa so známkami únavy a pokožke dodá žiarivý vzhľad.

MARK face and body

Prírodnej kozmetike bohatej na prirodzené vitamíny sa venuje slovenská prírodná značka MARK face and body. Ženám chce dopriať zaslúženú starostlivosť a relax v podobe čistých prírodných a ručne robených kozmetických výrobkov. Verí, že krása je oslavou jednotlivca, príjemný čas strávený sebarozmaznávaním. Mottom značky je – Každá pokožka si zaslúži MARKa. V jej portfóliu nájdete kávové aj cukrové peelingy, organické pleťové oleje a séra, jemné čistiace sprchové gély, ale aj pleťové masky, napríklad MARK Pink Clay mask až s 50-násobným obsahom vitamínu C ako má jeden citrón.

Všetko o prírodnej značke MARK face and body nájdete na internetovej stránke www.markscrub.com.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore