Práve čítate
Vitamínová bomba pre pokožku
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

rikiki magazin vladimira marcinko

NAJNOVŠIE číslo čítajte aj ONLINE

Vitamínová bomba pre pokožku

Naša pokožka, rovnako ako telo, benefituje z vitamínov – napríklad v kozmetike. Chránia nás pred voľnými radikálmi a slnečným žiarením, správajú sa antibakteriálne a protizápalovo. Existujú dva základné typy vitamínov – vitamíny rozpustné v tukoch (A, D, E a K) a tie rozpustné vo vode (C, vitamíny skupiny B).

VITAMÍN A

Oba typy vitamínu A – retinoidy aj karotenoidy – v našom tele metabolizujú na retinol, jednu z najznámejších látok v kozmetickom priemysle. Bojuje proti akné, podporuje tvorbu kolagénu a redukuje tvorbu vrások. V kozmetickom priemysle sa synteticky pridáva do krémov a sér. Prirodzene ho nájdeme v mrkve, tekvici, batatoch aj v mlieku.

VITAMÍN B

B-čko je komplex niekoľkých vitamínov, najznámejšie sú B3 (niacín), vitamín B5 (kyselina pantoténová) alebo vitamín B9 (kyselina listová). Vitamín B5, známy vo forme Pantenol, je jeden z najúčinnejších vitamínov, čo sa starostlivosti o vlasy a pleť týka. Ľahko preniká do pokožky a vlasov, hydratuje ich a dodáva im dlhodobý pocit jemnosti. Ostatné B vitamíny zase podporujú tvorbu kolagénu a ceramidov, pokožke dodávajú hladký pocit.

VITAMÍN E

Vitamín E alebo tokoferol je silný antioxidant, nachádza sa v rastlinných a živočíšnych olejoch. V kozmetike sa používa na starostlivosť o celkový vzhľad pokožky. Pomáha hojiť rany a jazvičky, zoceľuje nerovnomerný povrch pokožky spôsobený striami alebo celulitídou, udržiava vlhkosť. Vitamín E je tiež dobrý antioxidant – predlžuje životnosť kozmetických výrobkov, pokožku chráni pred slnečným poškodením a toxínmi.

VITAMÍN C

Pre svoje silné antioxidačné účinky sa čoraz častejšie objavujú na trhu kozmetické produkty s obsahom C-čka. Výskumy dokazujú, že jeho topické použitie chráni pokožku pred slnkom, zmierňuje viditeľné známky fotostarnutia a tvorbu predčasných vrások. Je nevyhnutný pre tvorbu kolagénu, ktorý udržuje pleť napnutú a mladistvú. Je dôležitý aj v boji proti pigmentovým škvrnám, potláča produkciu melanínu a rozjasňuje prirodzený tón pleti. C-čko pôsobí aj na naše bunky, urýchľuje ich obnovu. Pomáha pleti vyrovnať sa so známkami únavy a pokožke dodá žiarivý vzhľad.

Čítajte tiež

MARK face and body

Prírodnej kozmetike bohatej na prirodzené vitamíny sa venuje slovenská prírodná značka MARK face and body. Ženám chce dopriať zaslúženú starostlivosť a relax v podobe čistých prírodných a ručne robených kozmetických výrobkov. Verí, že krása je oslavou jednotlivca, príjemný čas strávený sebarozmaznávaním. Mottom značky je – Každá pokožka si zaslúži MARKa. V jej portfóliu nájdete kávové aj cukrové peelingy, organické pleťové oleje a séra, jemné čistiace sprchové gély, ale aj pleťové masky, napríklad MARK Pink Clay mask až s 50-násobným obsahom vitamínu C ako má jeden citrón.

Všetko o prírodnej značke MARK face and body nájdete na internetovej stránke www.markscrub.com.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore