Práve čítate
Vstúpte do čarovnej krajiny HARAVARA a spoznajte všetky jej príbehy, krásy a tajomstvá
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Vstúpte do čarovnej krajiny HARAVARA a spoznajte všetky jej príbehy, krásy a tajomstvá

Kde bolo, tam bolo… na Kraji sveta, kde o jedinečné a nepoznané miesta nie je núdza, sa v detských očiach zrodila krajina HARAVARA – plná farieb, zvukov, nekonečných výhľadov, svetových dedičstiev, ale aj historických pokladov či prírodných bohatstiev. Čarovná krajina je však až príliš skutočná a mnohí z vás ju poznajú ako Košický kraj. Vydajte sa v sprievode milého ducha Kaška a jeho kamarátov Maxa a Majky do sveta nových dobrodružstiev!

Na všetky rodiny s deťmi čakajú na východnom Slovensku farebné zážitky. Košický kraj sa pre všetkých malých objaviteľov zmenil na čarovnú krajinu Haravara. Skutočné miesta, stavby či prírodné skvosty zmenili svoju reálnu podobu a stali sa súčasťou nádherných ilustrácií a rozprávok. Aby sa vaše cestovanie po Košickom kraji stalo zaujímavým a motivačným aj pre tých najmenších, vaším sprievodcom sa stane veselý duch Kaško a jeho dobrí kamaráti Max a Majka. Vďaka príbehom, ktoré spolu zažívajú, získate množstvo inšpirácií na rodinné výlety a nepoznané dobrodružstvá.

Zoznámte sa s príbehom krajiny Haravara

Zdroj: Haravara

:Krajina plná výletov a nezabudnuteľných zážitkov

Košický kraj ponúka množstvo “nedotknutých” a v očiach návštevníkov častokrát nepoznaných, no pritom priam čarovných miest. Nájdete tu množstvo hradov, jaskýň, technických zaujímavostí, prírodných krás, nekonečných výhľadov, ale aj historických pokladov a Unesco pamiatok. Vďaka krajine Haravara objavíte pestrú ponuku možnosti trávenia voľného času či spoznávania Košického kraja na jednom mieste. Tipy na výlety, zaujímavé miesta, inšpirácie na detské podujatia, ale aj audio príbehy, hry, súťaže či letné zberateľstvo nájdete na webovej stránke www.haravara.sk, ktorá vás touto čarovnou krajinou prevedie.

Vašu cestu za dobrodružstvom môžete začať tu.

Zdroj: Haravara

:Inšpiráciu hľadajte v príbehoch

Krajina Haravara vytvára priestor na úplne nové zážitky, cestovanie a spoznávanie zaujímavých zákutí celého kraja. Jedinečné príbehy dobrodružstiev ducha Kaška a jeho kamarátov zaujmú nielen malých, ale aj ich rodičov či starých rodičov. Vďaka ich audio prevedeniu sa už samotná cesta v aute do krajiny Haravara môže zmeniť na zážitok. Sú nielen zábavné, ale aj motivačné a edukatívne. Ich najväčšou prednosťou je, že miesta, spomínané v príbehoch, môžete aj sami navštíviť a vidieť ich na vlastné oči. Takýmto spôsobom sa môžete sami preniesť do rozprávky a vydať sa napríklad do praveku v Nižnej Myšli, do prírody a za zvieratkami, do jedinečnej a vzácnej Jasovskej či Dobšinskej ľadovej jaskyne, na Turniansky, Viniansky, Spišský, Obišovský či na hrad Slanec alebo k slovenskému moru či za naháňačkou do Zádielskej tiesňavy.

Ktorý príbeh bude váš obľúbený? 

Otvorte mapu a vyrazte za dobrodružstvom naprieč krajinou Haravara! Čarovné miesta, ako vyňaté z rozprávky, tu nájdete v jej každom kúte.

Zdroj: Haravara

:Preneste sa do rozprávky

Že rozprávky sú len pre dospelých? Neverte všetkému, čo vám niekedy povedali. Duch Kaško, Max a Majka sú rozprávkoví a zároveň skutoční. Veľmi radi navštevujú rôzne podujatia, na ktorých ich môžete so svojimi drobcami aj naozaj stretnúť, zatancovať si s nimi či sa s nimi odfotiť. S hrdinami z krajiny Haravara môžete ísť aj na spoločný výlet a zažiť tak nezabudnuteľné dobrodružstvo. O cestu, celodenný program, ale aj obed sa postará cestovná agentúra Košice Región Turizmus, ktorá organizuje autobusové výlety, spojené s animačným programom na rôzne zaujímavé miesta naprieč celou krajinou Haravara, teda Košickým krajom.

Poďte s nami na výlet! 

Zdroj: Haravara

:Tipy na výlet z krajiny Haravara

Neviete kedy a kam? Z krajiny Haravara dostanete odpoveď okamžite. Stačí sa len správne opýtať.

  • Kam do prírody?

:Do exteriérovej prírodovednej učebne na brehu Morského oka, ktorá veru nie je len pre deti. Sedem edukačných hier preverí vaše vedomosti, týkajúce sa života rastlín a živočíchov, doby rozkladu odpadov a zásad správania sa v lese.

  • Kam za zvieratkami?

:Do unikátnej včelnice s názvom Včely raja v Hrabušiciach, ktorá vám predstaví prirodzený spôsob života včiel a odhalí tajomstvá včelích rituálov. Súčasťou areálu sú včelie úle, interaktívne náučné tabule a apidomček. Ak ste o apiterapii ešte nepočuli, tu si ju môžete vyskúšať na vlastnej koži.

  • Kam za poznaním?

:Do Steel parku vedy a zábavy v Košiciach – na tomto mieste môžu deti spoznávať vedecké zákony a fakty tou najatraktívnejšou formou – vlastnými zmyslami, a to všetkými. Kreatívna fabrika je určená pre deti od 7 rokov a môžu sa v nej stretnúť najmä s príbehom ocele, najzaujímavejšími fyzikálnymi zákonmi v praxi a lektormi, ktorí za každých okolností vedia, čo robia.

  • Kam za Unescom?

:Do Ochtinskej aragonitovej jaskyne – Hoci je jaskyňa dlhá iba 300 metrov, prehliadka trvá pol hodiny, pretože aj keď sa veľa nenachodíte, budete potrebovať čas na obdivovanie unikátneho prírodného divadla, ktoré inde v strednej Európe nenájdete.

  • Kam za históriou?

:Do banského skanzenu v Gelnici – Vzácnosťou regiónu Spiš je, že sa tu po stáročia ťažili vzácne kovy. V banskom skanzene navštívte štôlňu Jozef, pozrite si vernú repliku banských strojov pochwerk a taviacu pec, ktorá bola znovupostavená takmer po 300 rokoch.

 

 

 

 

Naspäť hore