Práve čítate
WALL•E
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

WALL•E

walle9

Ľudstvo možno muselo pre znečistenie opustiť planétu Zem a niekto zabudol vypnúť posledného robota. A tak po stovky rokov WALL-E robí to na čo bol naprogramovaný, čistí a upratuje pustú Zem, zbavenú aj zvierat. Život WALL-E-ho dostane nový zmysel, keď na Zemi pristáva ďaľší robot – EVE. Neuveriteľné dobrodružstvá PIXAR pre deti každého veku a ich rodičov sa začínaju.

Najmilší katastrofický film aký bol kedy natočený. Prakticky bez slov, len duchaplná mimika a inteligentné gestá, plný skrytých symbolov, významov a dôležitých posolstiev. Presne v duchu klasických rozprávok, len v novom príťažlivejšom robotickom podaní. Aj keď ho štúdio PIXAR, uviedlo na plátna pred trinástimi rokmi, už navždy zostane filmárskym aminovaným veľdielom, ktorému čas bude len pridávať na aktuálnosti.

eve

Škoda, že naše školy nemajú čas, priestor a ani technické možnosti venovať sa mediálnemu svetu komplexne. Popri povinnej a doporučenej Literatúre by pokojne mohol byť aj povinný a doporučený Film. WALL-E a EVE môžu byť povinným pozeraním v kategórii ekológia, udržateľnosť a následky klimatických zmien pre prvý stupeň základných škôl rovnako aj pre magisterský stupeň. Bolo by veľmi zaujímvé a určite aj poučné sledovať, čo všetko ušlo dospelým, ale zostalo v pozornom detskom oku.

Čítajte tiež
film vianocne dobrodruzstvo

walle7

Samozrejme považovať WALL-E-ho len za eko-agitáciu je degradácia projektu ako takého. Tá malá sympatická plechovica je metamorfózou ľudských citov a pocitov od banálnych až po hodnotové vrátane lásky a nádeje. Aj preto nie je WALL-E len obyčajný film na jedno posedenie. Keď si ho s deťmi pozriete, otvorí vám množstvo tém k rozhovorom. A nakoniec ho možete použiť ako inšpiráciu ak vaše deti radi kreslia. Možno máte doma budúceho animátora, ilustrátora či dizajnéra.

walle1
Naspäť hore