Práve čítate
Zdravšia a záživnejšia domácnosť s e-shopom Mamigo.sk
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Zdravšia a záživnejšia domácnosť s e-shopom Mamigo.sk

mamigo miomat hrncek var scaled
miomat mamigo
MioMat zelenina mamigo
miomat hrncek var mamigo
luli vyfarbovacie podlozky +12
Zobraziť galériu
miomat mamigo

Priateľské a inšpiratívne e-shopy s rodinnou atmosférou ľudia milujú. A presne takým je aj Mamigo.sk, za ktorým stoja dve Bratislavčanky, medzi mnohými známe ako MioMatky.

Prvý e-shop vznikol v roku 2013, keď na Slovensko priniesli MioMat – hrnček varMioMat je šikovný pomocník v domácnosti, ktorý stlačením jedného tlačidla uvarí krémovú polievku, rastlinné mlieko (aj v RAW kvalite), zdravú kašu či vymixuje chutné smoothie. 

Nakrájané ingrediencie sa vložia do nerezovej nádoby a silný mixér z nich do niekoľkých minút pripraví raňajky, obed či večeru. „Inšpirujeme rodiny k zdravému životnému štýlu a vytvárame priestor pre viac spoločných rodinných zážitkov,” hovorí Simona Vargová, jedna zo zakladateliek e-shopu Mamigo.sk. Hlavnou myšlienkou e-shopu je spojiť komfort v domácnosti so šetrným prístupom nielen k vareniu.

Rastlinná strava chráni prírodu

MioMat je prispôsobený výlučne na prípravu rastlinnej stravy, ktorá našu prírodu zaťažuje oveľa menej ako živočíšna. Podľa OSN živočíšna výroba zodpovedá až za vyše 14 % všetkých emisií skleníkových plynov. Vysoká spotreba mäsa a živočíšnych výrobkov je navyše jeden z hlavných dôvodov výrubu dažďových pralesov a odlesňovania. „Ak by sme väčšinovú živočíšnu stravu vymenili za väčšinovú rastlinnú, do roku 2050 by ľudstvo mohlo znížiť emisie z poľnohospodárstva a odlesňovania až na jednu tretinu oproti súčasnosti,” hovorí ďalšia zakladateľka Mamigo.sk Zuzana Čačková.

simona vargova zuzana cackova miomatky
Zakladateľky e-shopu Mamigo.sk: Simona Vargová a Zuzana Čačková

Simona jedným dychom dodáva: „Zaradenie rastlinnej stravy do nášho jedálnička je možno malým krokom pre človeka, ale míľovým pre našu Zem. A v tomto malom kroku mu môže pomôcť aj náš MioMat.” Pri príprave polievok, kaší či smoothie v MioMate vzniká minimum odpadu, ktorý môžete neskôr využiť ako kompost. Zvyšky orechov, vzniknutých pri výrobe rastlinného mlieka, zas môžete využiť pri príprave koláčov a iných dobrôt.

MioMat si tak svoje miesto našiel nielen v rodinách s malými deťmi, ale aj v domácnosti aktívnych a zaneprázdnených ľudí, u alergikov na mlieko a mliečne výrobky, ako aj vegetariánov a vegánov. Jeho hlavnou úlohou je ušetriť čas pri varení a zároveň variť zdravo. E-shop Mamigo.sk tiež  ponúka pohodlné a zároveň zdravé raňajky v podobe namiešaných kaší, pri ktorých nemusíte rozmýšľať nad kombináciami či množstvom, a je to tiež portál plný receptov a inšpirácií na prípravu jedál v MioMate.

Novinky do domácnosti s deťmi

Postupom času sa e-shop Mamigo.sk rozrástol a neustále pribúdajú nové produkty, ktoré z neho robia e-shop s vybraným, unikátnym a prehľadným sortimentom. „Zákazník sa nestratí v množstve produktov, vyberáme len to najlepšie. Tvoríme hlavne vlastné značky ako MioMat či Luli, a to aj za pomoci lokálnych dizajnérov. Tak najlepšie vieme, čo je pre našich zákazníkov dôležité, čo potrebujú a čo sa im páči,” prezrádza Zuzana.

miomat hrncek var mamigo
MioMat – šikovný pomocník v domácnosti

Novinkou je Babeyes – kamera na zaznamenávanie prvých spomienok bábätka na jeho blízkych. Babeyes na prvý pohľad vyzerá ako dekorácia pre bábätko, no v očku má zabudovanú HD kameru. Kameru vďaka jemnej samolepke prilepíte na oblečenie dieťatka a okolitý svet a blízkych natočíte jeho očami. V budúcnosti to bude milá spomienka nielen pre vás, ale aj pre vaše dieťa.

V e-shope nájdete aj nápadité pomôcky k stolovaniu detí: veselé Luli misky, na dne ktorých sa ukrýva usmiaty macko, vyfarbovacie podložky so zmývateľnými fixami s motívmi chobotničky Luli, detské ekologické bambusové riady, praktické termomisky a ekologické sklenené či nerezové fľaše pre deti aj pre dospelých.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore