Práve čítate
Zuzana Frešo: Fantázii sa u nás medze nekladú, dosiahnuť sa dá všetko

rikiki leto 2021 basa stevulova digitalna verzia

NAJNOVŠIE číslo čítajte aj ONLINE

Zuzana Frešo: Fantázii sa u nás medze nekladú, dosiahnuť sa dá všetko

Zuzana Freso befresh raw blog

Zuzana Frešo – blogerka a zakladateľka platformy spájajúcej jedlo a umenie Befresh, si svoju kariéru vybudovala popri výchove dvoch dcér, z ktorých sú dnes jej pomocníčky.

Ako zmenilo materstvo váš pracovný život?

Pred materstvom som pracovala vo firme ako zamestnanec a po materstve som sa rozhodla pre samostatné podnikanie. To je, myslím, dosť veľká zmena.

Aký čas ste strávili s deťmi doma po ich narodení ? Venovali ste sa popri materskej dovolenke aj práci?

Pri prvom dieťati som pracovala vo firme organizujúcej odborné konferencie a zároveň končila vysokú školu. Išlo to fajn, hlavne prvé mesiace, kým bábätko spalo. Keď začali byť hodiny spania kratšie, nevedela som sa už sústrediť na prácu a ostala som len pri štúdiu. Po štátniciach som sa rozhodla venovať sa iba dieťaťu. Plynule som prešla do druhej materskej, kde mi už začala chýbať pracovná aktivita. Založila som preto blog a následne počas materskej rozbehla projekt Befresh.sk

Od blogu som prešla k profesionálnej výrobe raw tort, teda vegánskych tort bez lepku, laktózy a cukru, bez tepelného spracovania. Neskôr, po štúdiu na prestížnom Matthew Kenney Culinary Institute, som ponuku rozšírila o slaný raw a vegan catering. Mám vlastnú mobilnú školu varenia, ktorá sa dá rozložiť v akejkoľvek zasadačke a naučím zamestnancov pripraviť kompletné raw menu. Taktiež veľmi obľúbená aktivita z ponuky Befresh je smoothie bar či zdravé raňajky do firmy. Befresh je perfektná platforma na rôzne aktivity, už mám niekoľko noviniek v talóne, ktoré čakajú na spracovanie. 

Zuzana Freso befresh raw torty
Zuzana Frešo – blogerka a zakladateľka platformy spájajúcej jedlo a umenie Befresh
Foto: Milan Maršalka
Čomu všetkému sa popri výchove dcér momentálne venujete?

Mojou psychohygienou je už šesť rokov divadelný kurz v divadle Meteorit, kde mám aj vlastnú talkshow. Venujem sa tiež spoznávaniu slovanského kola roka a tradícií. Mám veľmi rada nordic walking a jogu. Počas pandémie si môj muž splnil sen a kúpil chalupu. Aj napriek prvotným nesúhlasom z mojej strany som si chalupárčenie totálne obľúbila. Ten relax na chalupe s kadibudkou je veľmi nákazlivý. Milujem tiež stretávanie sa s ľuďmi, kamarátkami a rodinou.

Ako vnímajú vaše deti prácu, ktorú robíte? Máte pocit, že ich vaša práca inšpiruje a mohli by sa niečomu podobnému v budúcnosti venovať aj ony?

Snažím sa inšpirovať moje deti najmä tým, aké mám hodnoty, ako sa správam voči sebe a okoliu. O veciach komunikujeme pravdivo. Je pre mňa dôležité, aby z nich vyrástli zdravé osobnosti. Inšpirované sú najmä tým, že sa u nás fantázii medze nekladú, a teda neexistujú obmedzenia. Dosiahnuť sa dá všetko. Zatiaľ si to predstavujú takto: Eliška chce byť speváčka alebo režisérka, mladšia Nataška chce byť umelkyňa a žiť v Los Angeles. 

Vaše deti sú už staršie, zapájate ich nejakým spôsobom do vašej práce?

Moje deti sem-tam vymýšľajú recepty, všetko chutnajú, komentujú a niekedy sú aj mojimi modelkami.

Mali ste niekedy problém skĺbiť materské a pracovné povinnosti?

Nemala, pretože som totálny plánovač. Vždy som si potrebný čas v práci vyriešila tak, aby som nebola zbytočne v strese. Ak to nešlo, veľmi mi pomáhal môj muž, babky a v minulosti aj dedkovia. Ak bolo najhoršie, tak sme zapojili aj švagriné a kamarátky. Muž sa mi smial, že mám perfektný tím, a ja som zaň vďačná.

Čítajte tiež
neplodnost adopcie pestunska starostlivost

Zuzana Freso raw catering
Foto: Petra Rajnicová
V čom vám pri výchove najviac pomáha váš manžel?

Najviac oceňujem to, že nám vytvára bezpečné prostredie. Spoločne komunikujeme o deťoch, ich meniacich sa potrebách, vymýšľame postupy, aby z nich vyrástli spokojné a šťastné bytosti. Podporuje ma v mojich rozhodnutiach a v prípade mojej neistoty rozhodne. Ak sa medzi nami objavia nezhody či nejaká nespokojnosť, vieme to spolu všetci štyria prebrať a vyriešiť v láske. Je to skvelý otec, a čím sú dievčatá staršie, tým chcú s ním tráviť viac času.

Aké benefity vám prináša vaša práca?

Časovú slobodu, samostatnosť, dostatok priestoru pre kreativitu, nové kontakty, inšpiratívne osobnosti.

Titulná fotografia: Veronika Direrová. Lokácia: Kuchynské štúdio Oresi, Bratislava.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore