Práve čítate
Babsy Jagušák: Základom je vážiť si prírodu, jej zdroje a uvedomiť si, že všetci ľudia sú si rovní
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Babsy Jagušák: Základom je vážiť si prírodu, jej zdroje a uvedomiť si, že všetci ľudia sú si rovní

+11
Zobraziť galériu

Moderátorka a PR manažérka Babsy Jagušák spolu s manželom Dodom a dcérkou Izi trávi takmer všetok voľný čas v prírode. V rozhovore nám táto veselá rodinka prezradila, aké aktivity vymýšľajú pre to, aby u dcéry budovali zdravý vzťah k prírode, ale, naopak, aj k technológiám. Keďže sa Babsy dlhodobo venuje téme udržateľnej módy, reč bola aj o jej šatníku či predstave o ideálnom stave módneho priemyslu. Okrem toho nám prezradila aj to, aké sú jej nesplnené pracovné sny či plány do budúcnosti.

Kedy nastal v tvojom živote zlom a začala si si naplno uvedomovať problémy týkajúce sa životného prostredia? Žila si predtým konzumným životom?

Dialo sa to postupne. Pred ôsmimi rokmi som začala pracovať ako PR manažérka na projekte Fashion LIVE! a celosvetovej iniciatíve Fashion Revolution, ktorá sa usiluje o udržateľnosť, transparentnosť a etickosť v módnom priemysle. Keď som si začala študovať rôzne knihy, vedecké články a pozrela som si dokumenty, ktoré sa téme rýchlej módy venovali, uvedomila som si, koľko problémov na svete máme, a že módny priemysel je len malá súčasť veľkého puzzle. Mám pocit, že som nikdy nežila príliš konzumne. Rodičia nás vždy viedli k tomu, aby sme si veci vážili a mali k nim úctu. Detstvo sme trávili u starých rodičov v dedine. V záhrade mali kompost, zbierali dažďovú vodu na zalievanie rastlín, v humne mali ovocné stromy, hriadky so zeleninou a zvyšky jedla po nás dojedali mačky alebo túlavé psíky.

Je veľmi veľa aktivít, ktoré sa snažíš robiť pre záchranu našej prírody. Čo je podľa teba základ, ktorý by mal robiť každý jeden človek na našej planéte?

Je to práve o tých malých krokoch, ktoré môžu na prvý pohľad vyzerať zanedbateľne, ale ak ich budeme robiť všetci, prispejú k veľkej zmene. Základom je vážiť si prírodu, jej zdroje a uvedomiť si, že všetci ľudia sú si rovní. Často si myslíme, že sa nás nejaké zemetrasenie v Japonsku alebo hurikán v Amerike netýka, ale všetko so všetkým súvisí. Toto leto nám ukázalo, že tornáda alebo extrémne záplavy môžu kedykoľvek zničiť aj naše domovy. Musíme byť viac empatickí a uvedomiť si, že to, čo sa deje na opačnej strane Zeme, sa bytostne týka aj nás.

BABSY: oranžový set, Petra Kovacs; topánky, Dr. Martens; DODO: zelené tričko s nápisom, Etik Butik; vlnená čiapka, nohavice a košeľová bunda, všetko Buffet; IZI: mikina a merino legíny, oboje Mini Rodini, predáva Little Hipster shop; zateplené čizmy, En*fant, predáva Little Hipster shop. Muah, styling a art direction Barbora Yurkovic. Foto: Zuzana Gavulová
V súčasnosti sa venuješ práci PR manažérky, ale aj moderátorky, a pripravuješ vlastné podcasty. Akých hostí si do podcastov pozývaš a akým témam sa v nich najčastejšie venuješ?

Máš pravdu, v podcastoch som sa našla. Aktuálne pripravujem tri. S Katkou Hutyrovou z NOSENE máme spoločný podcast – Nová doba udržateľná, v ktorom sa venujeme všetkým oblastiam bežného života – potravinám, kozmetike, zdravému životnému štýlu, elektromobilite, včelám, zeleným budovám… Pozývame si inšpiratívnych hostí, ktorí prinášajú na trh ekologické produkty, alebo majú nejaký zaujímavý životný príbeh. Druhý podcast BIG STORIEZZ by Babsy, ktorý pripravujem v spolupráci s online portálom NOIZZ, vznikol s myšlienkou prezentovať inšpiratívne osobnosti, ktoré dosahujú úspechy aj v zahraničí. Mala som pocit, že v médiách dostávajú často priestor farmárky z reality shows a o skutočných osobnostiach, ktoré vyvíjajú lieky na rakovinu, majú výstavy fotografií po celom svete, alebo pomáhajú na misiách v Sýrii, často vôbec nič nevieme. Posledný podcast Rande s mestom sa venuje historickým udalostiam, významným postavám a kuriozitám, ktoré sa v našom hlavnom meste odohrali.

Obsah článku je uzamknutý

Prihláste sa pre pokračovanie

Ak nemáte konto, môžete si registrovať PREDPLATNÉ a pokračovať v čítaní

 

 

Backstage video z fotenia netradičnej príbehovej cover story.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore