Práve čítate
DETSKÉ IZBY – vitajte v kráľovstve fantázie a nápadov
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

DETSKÉ IZBY – vitajte v kráľovstve fantázie a nápadov

detske izby 09
detske izby 06
detske izby 07
detske izby 03
detske izby 04 +19
Zobraziť galériu
detske izby 06

Vkus detí a ich vnímanie formujeme už odmala. Keď zariaďujeme detské izby je dôležité neprepadnúť gýčom a tiež sa vyhnúť stereotypom. Nehovoríme, že teraz nesmie byť ružová v dievčenskej izbe, môže, ale s citom a v jemných odtieňoch.

Mnohí rodičia robia tú chybu, že izbu pre deti zariadia ako úložisko nespočetného množstva hračiek. A pritom ste si už určite všimli, že deti najviac zaujmú netradičné veci a potom sa k nim radi vracajú. Aj tu platí, že v jednoduchosti je krása a menej je niekedy viac.

Obklopujme naše deti pekným, jednoduchým a vkusným nábytkom a kreatívnymi doplnkami, pretože takto už v detstve rozvíjame ich cit pre pekné veci a originalitu. Detskú izbu, ak je to možné, je dobré rozdeliť na spaciu, respektíve oddychovú časť, na tvorivú časť alebo s priestorom na učenie a hernú časť. A k danej funkcii následne prispôsobiť osvetlenie, farby aj vybavenie.

Izba pre školáčku s bohatou fantáziou, ktorá ešte neopustila detský svet. Jednoduchý interiér, ktorý jej dáva priestor snívať o ďalekých cestách a krajinách. Aplikácia na stene nahrádza klasickú tapetu. Odtiene sivej a béžovej sú akcentované žltým kresielkom a kontrastnou stojatou lampou. Detské izby sa neboja farieb a červený nočný stolík je toho dôkazom. Koberec z prírodných materiálov na peknej drevenej podlahe dodáva potrebné teplo.

izba pre skolacku
Vizualizácia: STUDIOe

V tomto prípade bol navrhnutý aj samotný dom, čiže celý koncept presvetlených vzdušných priestorov sa zopakoval v detskej izbe pre menšie dievčatko. Posteľ je umiestnená tak, aby jemné bočné čalúnenie vytváralo dieťaťu príjemný pocit. Pod posteľou aj naboku je dostatok úložného priestoru na hračky. Krásna tmavá drevená podlaha je vytiahnutá do svetlých odtieňov lososovej, béžovej a sivej. Veľmi obľúbeným doplnkom sú svetelní zajaci. Vytvárajú jemné večerné alebo v prípade potreby aj nočné osvetlenie. Veľký pracovný stôl je umiestnený pod veľkým oknom s krásnym výhľadom.

dievcenska izba
Vizualizácia: STUDIOe

Kúpeľňa pre dve dievčatá. Liata praktická epoxidová podlaha. Bledé dubové drevo, ktoré sa veľmi hodí do detského interiéru. Dievčatá majú vlastné rozprávkové mesto s jednoduchou umývateľnou tapetou.

detska kupelna 02
Vizualizácia: STUDIOe

Detská izba pre 12 ročného chlapca. Zapadá do mierne industriálneho interiéru celého domu. Ponechaných je ešte zopár detských prvkov ako sú Transformery, ale už je to izba tínedžera. Celý koncept dopĺňa funkčná lanovka, ktorá je malou atrakciou celej izby. Zemité tóny, nechávajú vyniknúť priznanú tehlu. Svietiaci nápis ako z lunaparku vytvára príjemné osvetlenie celej izby a dodáva tu správnu atmosféru pre rôzne dôležité tínedžerské stretnutia.

izba pre chalana
Vizualizácia: STUDIOe
Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore