detska izba 11

DETSKÉ IZBY – vitajte v kráľovstve fantázie a nápadov

0 zdieľaní
0
0

Vkus detí a ich vnímanie formujeme už odmala. Pri zariaďovaní detskej izby je dôležité neprepadnúť gýčom a tiež sa vyhnúť stereotypom. Nehovoríme, že teraz nesmie byť ružová v dievčenskej izbe, môže, ale s citom a v jemných odtieňoch.

Mnohí rodičia robia tú chybu, že izbu pre deti zariadia ako úložisko nespočetného množstva hračiek. A pritom ste si už určite všimli, že deti najviac zaujmú netradičné veci a potom sa k nim radi vracajú. Aj tu platí, že v jednoduchosti je krása a menej je niekedy viac.

Obklopujme naše deti pekným, jednoduchým a vkusným nábytkom a kreatívnymi doplnkami, pretože takto už v detstve rozvíjame ich cit pre pekné veci a originalitu. Detskú izbu, ak je to možné, je dobré rozdeliť na spaciu, respektíve oddychovú časť, na tvorivú časť alebo s priestorom na učenie a hernú časť. A k danej funkcii následne prispôsobiť osvetlenie, farby aj vybavenie.

detska izba 02
Vizualizácia: STUDIOe

Izba pre školáčku s bohatou fantáziou, ktorá ešte neopustila detský svet. Jednoduchý interiér, ktorý jej dáva priestor snívať o ďalekých cestách a krajinách. Aplikácia na stene nahrádza klasickú tapetu. Odtiene sivej a béžovej sú akcentované žltým kresielkom a kontrastnou stojatou lampou. V detských izbách sa netreba báť farieb a červený nočný stolík je toho dôkazom. Koberec z prírodných materiálov na peknej drevenej podlahe dodáva potrebné teplo.

detska izba 08
Vizualizácia: STUDIOe

V tomto prípade bol navrhnutý aj samotný dom, čiže celý koncept presvetlených vzdušných priestorov sa zopakoval v detskej izbe pre menšie dievčatko. Posteľ je umiestnená tak, aby jemné bočné čalúnenie vytváralo dieťaťu príjemný pocit. Pod posteľou aj naboku je dostatok úložného priestoru na hračky. Krásna tmavá drevená podlaha je vytiahnutá do svetlých odtieňov lososovej, béžovej a sivej. Veľmi obľúbeným doplnkom sú svetelní zajaci. Vytvárajú jemné večerné alebo v prípade potreby aj nočné osvetlenie. Veľký pracovný stôl je umiestnený pod veľkým oknom s krásnym výhľadom.

detska kupelna
Vizualizácia: STUDIOe

Kúpeľňa pre dve dievčatá. Liata praktická epoxidová podlaha. Bledé dubové drevo, ktoré sa veľmi hodí do detského interiéru. Dievčatá majú vlastné rozprávkové mesto s jednoduchou umývateľnou tapetou.

Detská izba pre 12 ročného chlapca. Zapadá do mierne industriálneho interiéru celého domu. Ponechaných je ešte zopár detských prvkov ako sú Transformery, ale už je to izba tínedžera. Celý koncept dopĺňa funkčná lanovka, ktorá je malou atrakciou celej izby. Zemité tóny, nechávajú vyniknúť priznanú tehlu. Svietiaci nápis ako z lunaparku vytvára príjemné osvetlenie celej izby a dodáva tu správnu atmosféru pre rôzne dôležité tínedžerské stretnutia.

Ďalšie inšpirácie…

0 zdieľaní
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TIEŽ SA VÁM BUDE PÁČIŤ