Práve čítate
Znakovanie, art terapia aj pamäťové techniky. Webináre pre rodičov, ktorí si chcú rozšíriť obzory
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Znakovanie, art terapia aj pamäťové techniky. Webináre pre rodičov, ktorí si chcú rozšíriť obzory

webinare pre rodicov
https://rodiclavouzadnou.sk/obchod/online-webinar-kreslenie-oko-art-terapia-31-5-2021/

Vyberte si z bohatej ponuky ONLINE webinárov pre rodičov od Ivett Pavlis, zakladateľky projektu Rodič ľavou zadnou, ktorá učí prostredníctvom zážitkového vzdelávania.

ZNAKOVANÍM K POROZUMENIU 12.5.2021

ZNAKOVANIE JE PRIRODZENOU REČOU BÁBÄTIEK….

To, že bábätká nevedia rozprávať ešte neznamená, že nám nemajú čo povedať. Sledujú svoje okolie a znakovanie im pomáha podeliť sa o svoje svet so svojimi blízkymi. Obdobie znakovania je nezabudnuteľným obdobím, kedy máte pocit, že ste sa so svojím dieťaťom zblížili viac, ako ste čakali.

Cieľom programu Baby Signs® je zjednodušiť rodičom naplnenie túžby ich detí po komunikácií, ktorú deti majú ešte predtým, ako sú schopné hovoriť. Deti sa naučia jednoducho predvádzateľné znaky, ktorými vyjadria svoje potreby, myšlienky a pocity ešte skôr, ako sa naučia používať slová.

Program Baby Signs® je využívaný miliónmi rodičov a detí po celom svete – je to jediný program, založený na dlhoročnom vedeckom výskume a je vytvorený svetovo známymi expretkami na rozvoj dieťaťa, L. Acredolo, PhD. a S. Goodwyn, PhD.

PAMÄŤOVÉ TECHNIKY 17.5.2021

Moje dieťa sa nevie naučiť. Ako „to“ dostať do hlavy?

Základom pamäťových techník je hranie sa s informáciami. Keď sa s informáciou hráme, venujeme jej pozornosť, teda spájame to čo už vieme s niečím novým.  Hľadáme súvislosti, spojitosti. Prípadne asociujeme. Pristupujme k informáciám vedome.  Občas sa nám stane, že nevieme nájsť žiadny zmysel toho, čo sa potrebujeme naučiť. Môže sa nám zdať učivo nudné. Tak pristúpime k bifľovaniu.  Dokážeme si síce zapamätať, ale iba na krátku chvíľu. Keď po čase potrebujeme vybaviť spätne informácie, nevieme ich vydolovať.  A práve preto sa aj vďaka pamäťovým technikám učíme, ako si nudnú informáciu niečím ozvláštniť, ako ju spraviť zaujímavou tak, aby stálo zato si ju ľahko a rýchlo zapamätať.

TRESTY VO VÝCHOVE 24.5.2021

Bežne používaný výchovný nástroj. Avšak stále viac neúčinný a neprijateľný v dnešnej dobe.

  • Prečo po nich tak radi siahame?
  • Prečo neprinášajú požadovanú zmenu správania dieťaťa?
  • Namiesto trestov limity, bezpečný priestor pre učenie skúsenosťou.
  • Benefity: menej stresu, viac samostatnosti, rozvoj zodpovednosti.

HURÁ NA NOČNÍK: ŠIKULKY BEZ PLIENKY 26.5.2021

Hurá na nočník – Šikulky bez plienky

Metóda, ktorú vytvorili doktorky vývojovej psychológie L. Acredolo a S. Goodwyn, ponúka jednoduché tipy, ako odplienkovať dieťa a zostať pritom rešpektujúcim rodičom.

Dozviete sa, ako začať s učením na nočník. Kedy poznať, že je na nočník dieťa pripravené. Ako potrebu ísť na nočník vyjadriť, keď dieťa ešte nerozpráva.

Čítajte tiež

Program Hurá na nočník si kladie za cieľ, aby dieťa bolo úplne bez plienok najneskôr do druhých narodenín. Ideálny čas na začiatok je okolo prvých narodenín. Pokiaľ ste to ešte nestihli, nezúfajte, túto metódu je možné využiť aj neskôr.

Ako pridanú hodnotu program Hurá na nočník s Baby Signs poskytuje všeobecné informácie o znakovaní, takže vy aj vaše dieťa môžete objavovať radosť zo schopnosti vzájomne komunikovať pred tým aj potom, čo začnete s učením na nočník.

KRESLENIE OKO (ART TERAPIA) 31.5.2021

ART Terapia – kreslenie, tentokrát sa bude viesť v duchu očí a ich hlboký pohľad. Je potrebné si pripraviť ceruzky (rôzne tvrdosti, odporúčam HB, xB-9B …., fixka – čierna, tmavo hnedá resp. iné sýte farby, mäkká guma, farbičky, papier-výkres). Ukážeme si, akými technikami kresliť, ako tieňovať, na čo si dávať pri OKU pozor a samozrejme kreslenie oka z rôznych uhlov, rôzne pohľady.

Webinár je určený pre všetky vekové kategórie – ideálne ak sa zapojí rodič aj dieťa (samostatne kreslia a navzájom sa motivujú).

Nezabudnite na dobrú náladu, úsmev a chuť tvoriť.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore