Práve čítate
3&prasiatkA – Aké heslá majú vaše deti na nete?
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

3&prasiatkA – Aké heslá majú vaše deti na nete?

silne heslo

Asi takto by mohlo vyzerať relatívne nedobitné a ľahko zapamätateľné heslo malého gejmera, ktorý má svoje kontá po rôznych hracích portáloch. Zatiaľ mu ho nebude nikto lámať, ale poznáte to Čo sa v mladosti naučíš, na nete akoby si našiel.

Deti majú oproti dospelákom jednu veľkú výhodu – majú fantáziu. Stačí už len, aby si osvojili zopár pravidiel pre tvorbu silného hesla a nebudú mať problém. Len sa treba zbaviť jedného zlozvyku, ktorý je síce veľmi príjemný, ale na nete aj nepríjemne zradný – lenivosti.  Pri heslách neplatí obľúbené v Jednoduchosti je krása. Krásu jednoduchosti vám roboty rozbijú za pár sekúnd. Zároveň detský svet nemá mať pocit, že za každým webom číha nepriateľ, ale ak sa ako malí stotožnia so životnou nutnosťou používania hesiel, ušetria si v dospelosti mnohé nepríjemné prekvapenia. Aké pravidlá je nutné dodržiavať a akou formou to môžete naučiť svoje deti vám poradí edukatívny portál bezpecnenanete.sk.

Zdroj: ESET

Ako vytvoriť silné heslá sa dočítate v článku: Podceňované, ale dôležité: Kľúčom k online bezpečnosti je silné heslo. A s odbornými radami sa podelí expert na internetovú bezpečnosť vo vlogu Naučte rodinu vytvárať silné heslá zábavným spôsobom.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore