Práve čítate
Time manažment je dôležitý. Efektívny návod, ako na to, nájdete v Diári pre rodičov
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Time manažment je dôležitý. Efektívny návod, ako na to, nájdete v Diári pre rodičov

Ak máte dni, kedy nestíhate tempu vašich detí, pracovné termíny, ktoré vás prevalcovali, a aby toho ešte nebolo málo, na papieri máte rozrobených niekoľko projektov, ktoré nie a nie dokončiť, ponúkame vám efektívne riešenie. 

„Prečítala som veľa motivačných kníh o vlastnom time manažmente, zúčastnila sa mnohých prednášok a workshopov na tému“Rodina a výchova detí,“Rodinný time manažment,“Ako zladiť prácu, deti a nezabudnúť na seba, či iné. A vždy som dospela k záveru, že mnohé problémy a krízy, ktoré vznikajú v rodinách, sú priamo úmerné vzájomnej ne-komunikácii, slabej sebaúcte a sebadisciplíne rodičov, nedodržiavania vzájomných rodinných dohôd a hlavne nezvládania vlastného a rodinného time manažmentu – plánovania.

Keď som premýšľala, ako pomôcť sebe, rodičom a ich deťom, spomenula som si na svoje pravidelné zápisky, ktoré sa povaľovali všade okolo mňa alebo poznámky v mobilnom kalendári. V jednom bol kalendár podujatí, čo ma čaká, v druhom zoznam, čo treba urobiť, v treťom plán, kam chceme ísť a vo štvrtom zápisník citátov a vďačností. Vždy som nevedela rýchlo nájsť informáciu, ktorú som práve potrebovala.

A tak som každý rok pred Vianocami hľadala v obchodoch diár, v ktorom by som mohla sústrediť všetky svoje poznatky, nevyhnutné informácie týkajúce sa fungovania mojej práce a rodiny na jednom mieste. Nikdy som taký nenašla. Tak som sa rozhodla, že vytvorím nový praktický diár pre rodičov, kde okrem bežných údajov, nájdete zaujímavé aktivity pre deti, jednoduché recepty bez alergénov, osobný To-Do List, povzbudzujúce citáty a na záver zoznam vďačnosti. Vďaka nemu si denne uvedomujem, že deň, ktorý som mnohokrát považovala za nevydarený, bol nakoniec iba deň plný neočakávaných náhod a prekvapení,“ hovorí JUDr. Ivett Pavlis – mamina na plný plyn, právnička, učiteľka a zakladateľka projektu Rodič ľavou zadnou v jednom. 

„Je absolútne nevyhnutné, aby celá vaša rodina poznala vaše plány a ciele, hlavne ak je taká veľká ako tá moja,” smeje sa herec Roman Pomajbo, ktorý je krstným otcom projektu Rodič ľavou zadnou. Roman je skvelým rodičom a poradcom, nielen pre svoje štyri deti.

„Ak by som mal vyzdvihnúť len jednu jedinú vec pre moju úspešnú organizáciu času, bola by to dobrá komunikácia v práci, aj s mojou rodinou. Môžete mať ciele aké chcete, ale ak je na vašom čase závislých niekoľko ďalších ľudí, vrátane celej vašej rodiny, potom je úplným základom správna komunikácia a spoločná organizácia času. Preto oceňujem Ivettkin nápad Diár pre rodičov, ktorý budem rád nosiť všade so sebou. Aby som nezabudol na to, čo sme si spolu dohodli a naplánovali. Dodržať slovo dané mojim deťom a manželke je pre mňa to najdôležitejšie. Spolu s manželkou Petrou vychovávame štyri krásne deti dcérky Vivien, Noemi, Timeu a synčeka Eliota. Pre svoju rodinu žijem a vymyslel by som čokoľvek, aby mali neustále úsmev na tvári.“

Iste, každý z nás chce byť dobrý rodič. Dobrým rodičom sa, žiaľ, nerodíme, ale sa ním stávame. Získaním, pochopením a aplikáciou nových poznatkov, sme reálne schopní vytvoriť sebe a svojim deťom lepšiu budúcnosť. Odmeníme sa tým nielen sebe, ale i svojim deťom. Vďaka tomuto krédu od začiatku pomáhame tým, ktorí to dnes najviac potrebujú. Preto sme naše nové „dieťatko“ – Diár pre rodičov krstili 17.11., čo je Svetový deň predčasne narodených detí. Práve im chceme pomôcť, pretože ich vnímame ako najviac zraniteľné deti, ktoré sú odkázané na nás. Aby tieto deti prežili a plnohodnotne sa začlenili do reálneho života, spolu s rodičmi dbá celý tím OZ Malíček. Najmä dve obetavé dámy – Ľubica Kaiserová ako detská sestra a Hanka Švarcová ako detská lekárka na novorodeneckom oddelení v nemocnici na Antolskej v Bratislave. Časť príjmu z každého predaného diára darujeme OZ Malíček.

„Keby nebolo Anjelov okolo nás, nebolo by paliva k splneniu našich vysnívaných cieľov. Som šťastná, že aj okolo mňa je veľa Anjelov, ktorí mi veria, pomahajú dosiahnuť moje vysnívané ciele. Medzi nich patria nielen moji najbližší priatelia, spolupracovníci, ale aj dobré duše ako spoločnosť Gleeds, bez ktorej by sa môj sen vydať Diár pre rodičov určite neuskutočnil. Preto im patrí moja veľka vďaka,“ vyjadrila sa zakladateľka projektu Rodič ľavou zadnou, JUDr. Ivett Pavlis.

O projekte Rodič ľavou zadnou 

Zážitkové vzdelávanie pre rodičov, učiteľov a deti. Webináre, workshopy, kurzy a e-booky, vďaka ktorým sa dospeláci naučia ako:

  • lepšie porozumieť deťom,
  • ich vzdelávať prostredníctvom zážitku a hry,
  • ľahšie komunikovať s deťmi,
  • pripraviť deti na ťažké životné situácie,
  • využiť divadlo ako výchovný prostriedok,
  • rozvinúť myseľ pamäťovými technikami,
  • ovládať emócie,
  • nájsť talent u detí a rozvinúť intuíciu.

O Ivett Pavlis

Ivett je láskavá mamina, právnička, pedagogička, zakladateľka a štatutárna zástupkyňa OZ Piškótka, zakladateľka projektu Rodič ľavou zadnou. Jej koníčkom a zároveň životnou náplňou práce je lektorovanie a vzdelávanie detí, rodičov a učiteľov. Do toho spadá aj vytváranie zážitkovej angličtiny pre deti, Montessori kurzy pre deti a rodičov, tvorba prednášok, webinárov a workshopov pre rodičov a učiteľov, aktivity pre deti zamerané na tvorenie, ďalej organizovanie tematických akcií pre deti, aj dospelých.

Ivett vo vzťahu k sebe vidí, ako je dôležité mať svoje sny a nevzdávať sa. Vo vzťahu k pedagogike a k deťom vníma, že deti sú našou budúcnosťou. Súčasne nám však pripomínajú minulosť, na ktorú sme už takmer zabudli. Obdivuje ich úprimnú radosť a smeje sa na ich hrách. Deti – to sme my v malom. Ako veľké dieťa to vidí podobne ako Malý princ: „Dospelí sami nikdy nič nechápu a deti to unavuje, keď im treba ustavične čosi vysvetľovať“ – vyznanie z knihy Malý princ, Antoine de Saint-Exupéry.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore