Práve čítate
Katka Jakeš Štumpfová: Materstvo ma naučilo myslieť niekoľko krokov dopredu
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Katka Jakeš Štumpfová: Materstvo ma naučilo myslieť niekoľko krokov dopredu

katka jakes stumpfova rikiki titulka
Rikiki jar 2021
katka jakes stumpfova
katka jakes stumpfova
katka jakes stumpfova +8
Zobraziť galériu
Rikiki jar 2021

Materstvo nás prinúti prehodnotiť priority, dieťa zas vie obrátiť život naruby. Svoje o tom vie aj Katka Jakeš Štumpfová – dcérka Izabelka jej zmenila život a ako sama hovorí, vďaka nej sa stala lepším človekom. S Katkou sme sa porozprávali o výchove malej Izabelky, o jej tanečnej kariére, o tom, či sa plánuje k profesionálnemu tancu vrátiť, ale aj o tom, aké každodenné radosti nachádza v časoch koronakrízy.

Pamätáte si ešte na bezdetnú Katku? Aký bol váš život pred príchodom Izabelky a čo všetko sa po jej narodení zmenilo?

Bezdetná Katka bola vždy doružova vyspatá, oveľa menej poriadkumilovná, menej zodpovedná a oveľa cieľavedomejšia. Byť mamou ma zmenilo v mnohých ohľadoch, no hlavná zmena nastala vo vnímaní života. Zistila som, že na to, aby som bola šťastná, nepotrebujem v pracovnej sfére dosahovať stále nové méty, hnať sa za úspechmi. Je určite dôležité, aby mal človek rád svoju prácu, ale myslím si, že pracuje na to, aby si to potom mohol užiť so svojimi blízkymi.

Keď vidíte Izabelku rásť, určite si občas spomeniete na vaše detstvo v Komárne. Vraciate sa tam aj teraz, keď žijete v Bratislave?

Vraciam sa tam veľmi často, omnoho častejšie ako predtým. Komárno je krásne malé mesto plné dobrých ľudí. Život tam má svoje čaro, nebránila by som sa myšlienke vrátiť sa tam natrvalo.

katka jakes stumpfova
Foto: Zuzana Gavulová. Muah & styling: Mischel Warenits. Sivá blúzka, Martin Hrča, predáva SOM store
Aká bola vaša cesta k profesionálnemu tancu? Boli to rodičia či učitelia, kto vám ukázal jeho kúzlo, alebo bolo stať sa tanečnicou vaším veľkým detským snom?

Všetko sa to začalo, keď ma raz moja babka vzala, ešte ako osemročnú, pozerať sa na tanečnú súťaž, ktorá sa konala blízko Komárna. Bola to láska na prvý pohľad. Babka videla moje očarenie, ihneď šla za komárňanským trénerom a už nasledujúci pondelok som bola na svojom vôbec prvom tréningu.

Kedy sa vlastne vaša tanečná kariéra rozbehla naplno? Čo považujete za ten povestný zlomový bod?

Tých bolo určite niekoľko. Za veľmi výraznú zmenu považujem prestup do trenčianskeho klubu, keď som mala jedenásť rokov. Odvtedy sa z malého komárňanského talentu stala niekoľkonásobná majsterka Slovenska. Bol to obrovský skok. Za dôležité považujem aj moje dvojročné pôsobenie v Taliansku – Taliani teda poriadne vycepovali moju techniku. Súťažný tanec však stále pokladám za môj odrazový mostík k showdance. Tam to začalo mať naozajstné grády.

Obsah článku je uzamknutý

Prihláste sa pre pokračovanie

Ak nemáte konto, môžete si registrovať PREDPLATNÉ a pokračovať v čítaní

 

 

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore