Práve čítate
Alexandra Patay: Pre zdravú stravu netreba byť v strese, vzťahy sú predsa viac než bio mrkva
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

Alexandra Patay: Pre zdravú stravu netreba byť v strese, vzťahy sú predsa viac než bio mrkva

Alexandra patay co jedia zdrave deti

Filmárka, letuška a vášnivá cestovateľka. Alexandra Patay, autorka projektu Čo jedia zdravé deti a mama sedemročného syna, žije filozofiou zvanou jedlo. Je zástankyňou kvalitných čerstvých lokálnych a sezónnych potravín. K zdravej strave vedie mamičky po celom Slovensku aj v zahraničí.

Je o tebe známe, že si akčná žena. Čomu si sa pracovne venovala, než prišlo do tvojho života dieťa?

Som vyštudovaná filmárka, skončila som VŠMU v Bratislave odbor dokumentárnej tvorby. Robila som na rôznych filmových festivaloch, rada som cestovala a absolvovala som aj zopár študijných pobytov v zahraničí. Neskôr prišla príležitosť stať sa letuškou v Dubaji. Prešla som výberovým konaním, prežila som tam štyri dobrodružné roky a prelietala som vyše sto destinácií sveta. Po čase som sa vrátila do Európy a pri lietaní som ešte tri roky zostala. Lietala som pre exkluzívnu americkú spoločnosť, ktorá prevádzkovala privátne lety pre najbohatších ľudí na svete. Potom prišla veľká únava a pracovná ponuka od kamarátky. Navrhla mi prácu v Markíze. Prikývla som a bola som súčasťou castingového a kreatívneho tímu na rôznych projektoch od Master Chef, Let’s Dance až po Farmu. V Markíze som stretla aj svojho manžela, zamilovali sme sa, následne som otehotnela a veci sa začali rýchlo lámať.

Ako sa z filmárky, letušky a vášnivej cestovateľky stala odborníčka na výživu pre deti?

Prišlo to spolu s tehotenstvom a materstvom. Myslím, že toto sa stáva väčšine žien, že sa v nich materstvom niečo zmení a začnú sa pozerať na veci okolo seba iným spôsobom. Vrátane svojej doterajšej či budúcej práce. Presne to sa stalo aj mne. Nemám pocit, že by som v tomto bola oproti ostatným mamám niečím výnimočná. Keď sa žena stane mamou, jednoducho je doma, má svoju bublinku a v nej si premýšľa (smiech). Po materskej som sa ešte vrátila do Markízy. Jeden rok som pracovala ako redaktorka v Reflexe, no už vtedy bol svet tém okolo bábätka a jeho zdravia pre mňa na prvom mieste. Prvý impulz toho, že som sa našla vo výžive detí prišiel od môjho pediatra. Pri prvej návšteve som dostala do ruky päťstranový elaborát textu. Písalo sa v ňom v podstate o tom, ako k pediatrovi nechodiť.

Obsah článku je uzamknutý

Prihláste sa pre pokračovanie

Ak nemáte konto, môžete si registrovať PREDPLATNÉ a pokračovať v čítaní

 

 

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore