Práve čítate
Ja nie som žiadna mamička! Alebo?

Ja nie som žiadna mamička! Alebo?

urban mama sk pribeh ilustracia eva kovacik

Nikdy, skutočne nikdy som nechcela byť „mamičkou“. Lebo naozaj, a teraz ruku na srdce, akú ženu si predstavíte, keď vyslovíte slovo „MAMIČKA“? (Ale musíte to vysloviť presne! S trefnou artikuláciou a intonáciou tak, ako to vedia len sestričky v pôrodnici.) Vykojená? Odkojená? Nevyspatá? Strapatá žena s „fialovinami“ pod očami? (Fialoviny sú o niečo vyšším levelom od modrín.) Áno, presne také boli moje mylné utkvelé predstavy o tom, kým vlastne mamičky sú.

Úprimne? Keď som bola tehotná a sedela som v čakárni polikliniky alebo na úrade, desila som sa toho momentu, keď sa otvoria dvere a niekto na mňa zakričí: „No poďte, mamička!“ Uf, akoby mi niekto práve povedal nadávku. Akoby som bola s oslovením mamička okamžite podozrivá z tehotenskej demencie s náznakmi infantilnosti. Akoby som v očiach druhých spolu s rastúcou proporcionalitou môjho brucha strácala schopnosť racionálne premýšľať a robiť rozhodnutia. Veď predsa to, že človek jedáva nakladané uhorky namočené v marmeláde ešte automaticky neznižuje jeho adekvátnosť ako ľudskej bytosti! Prisahám!

Do siedmeho mesiaca svojho tehotenstva, som viedla projekt transformácie v istej nadnárodnej spoločnosti. Hovorila som si, že pracovať budem do pôrodu. Chcela som všetkým dokázať, že ja nie som žiadna mamička, a už vôbec nie som tehuľka! Chvalabohu, prišla mi do cesty nečakaná dlhšia dovolenka. Vtedy sa mi, ani sama neviem ako, podarilo vycúvať zo zabehnutého režimu výkonnej manažérky alias „superwoman“, a ja som precitla.

Čítajte tiež
jednoducho vdacnost ester belisova

Konečne som bola schopná všimnúť si, že mám obrovské brucho a uvedomiť si, že ten niekto, kto sa tam vnútri skrýva, ma raz bude s láskou volať mamička. A že to slovo bude to najkrajšie a najmilšie oslovenie, aké by si len žena mohla v živote priať. Áno, prvé dva roky po pôrode som bola presne taká vykojená a konštantne nevyspatá mamička, aké boli všetky mamičky z mojich predstáv. Ale viete čo? Absolútne sa to oplatilo vydržať a dočkať sa toho najkrajšieho oslovenia na svete. Mamička. Slovo, ktorého skutočným významom je láska.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore