Práve čítate
LETNÁ ŠTIAVNICA
MAGAZÍN MODERNÉHO RODIČA
Tmavý režim Svetlý režim

LETNÁ ŠTIAVNICA

banska stiavnica antosikov majer
banska stiavnica antosikov majer
banska stiavnica tajchy
ceresne na mape tajchy
ceresne na mape banska stiavnica tip na vylet +2
Zobraziť galériu
banska stiavnica antosikov majer

Kúpanie v tajchoch, kniha z najsympatickejšieho slovenského antikvariátu, romantické uličky, super káva, koncerty, festivaly, letné kino. To všetko uprostred nádhernej prírody v spoločnosti dobrých ľudí a s nádychom prázdninovej atmosféry. Leto v Banskej Štiavnici je sen! Okrem tohto všetkého máme pre vás ďalší tip. Možno dá trochu zabrať, ale koľko príjemných maličkostí ponúka. Osvieženie vo vode, prechádzku lesom, lúku plnú ruží, občerstvenie na vrchole, výhľady, a hlavne – dobrý pocit! Výstup na Sitno už čaká na vás.

Itinerár

Na najvyšší vrchol Štiavnických vrchov vedie viacero trás, napríklad aj od banskoštiavnického Radničného námestia alebo z obcí Ilija a Svätý Anton. My sme vyskúšali asi najpopulárnejšiu trasu, trochu kratšiu a strmšiu cestu, ale nič dramatické. Začíname pri tajchu Počúvadlo. Po zelenej značke vedie cesta najskôr miernym stúpaním v príjemnom chládku pomedzi buky a duby až po studničku. Nasleduje Tatárska lúka, prekrásne priestranstvo s divokými ružami, miesto ako stvorené na oddych či piknik.

banska stiavnica tajchy
Pokoj a krása štiavnických tajchov

Na lúke sa začína aj náučný chodník, ten vedie k skalným bralám až na vrchol Sitna. Stúpame po kamenných výstupkoch a schodoch. Po chvíli sme hore a vpravo objavujeme krásne miesto s výhľadom na Banskú Štiavnicu a Štiavnické Bane. Na vrcholovej rovinke stojí Chata Andreja Kmeťa ponúkajúca očerstvenie, ktoré si tak veľmi zaslúžime, a hneď potom nazrieme aj do zrekonštruovanej vyhliadkovej veže spojenej s malou expozíciou.

ceresne na mape tajchy
Začíname pri tajchu Počúvadlo

Neďaleko stoja ruiny hradu Sitno, ktoré skrývajú veľa tajomných legiend, napríklad aj o zlatom poklade, po ktorom sa pátra doteraz. Cesta dole je rýchla a príjemná, schladenie rovno ponúka Počúvadlo alebo ďalšie úžasné tajchy neďaleko. Ak môžete, zostaňte v Štiavnici, pekne sa oblečte a s dobrým pocitom sa ponorte do letného kaviarenského ruchu presláveného banského mesta v srdci hôr.

vystup na sitno s detmi
Pohodový výstup na Sitno s ďeťmi

Pre koho

Nenáročný výlet úplne pre každého a v každom ročnom období. Čím hlbšia mimosezóna, tým komornejšia atmosféra na trase.,

Koľko hodín

Od Počúvadla po Sitno je to asi hodinka. Späť menej, a koľko sa zdržíte na vrchole a po ceste, je na vás. My odporúčame nikam sa neponáhľať.

Čerešnička výletu

Banská Štiavnica a jej okolie je celkovo jedna veľká čerešnička. Úžasné sú výhľady, super zážitok bude zaplávanie si v tajchu po turistike.

stiavnicke tajchy
Super zážitok bude zaplávanie si v tajchu po turistike

Toto ubytovanie

Antošíkov Majer je náš tajný tip na nádherné miesto uprostred prírody. Ubytovanie je ukryté dosť hlboko v štiavnických lesoch a pôsobí na tých, ktorí hľadajú pokoj a samotu ako balzam na dušu. Zavriem oči, spomeniem si na Antošíkov Majer – cítim pokoj, vôňu kvetov, jemný čistý vánok a počujem bzukot včiel.

Zobraziť komentáre (0)

Pridajte komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Naspäť hore